Skocz do zawartości

Sello samo wystawia aukcje po ich zakończeniu

Polecane posty

Mamy grubo ponad 1000 aukcji z synchronizacją ilość i automatycznym zakończeniem gdy stan magazynowy zejdzie do zera. Od jakiegoś czasu mamy problem z losowym wystawianiem przez Sello nowych aukcji - tzn. losowo i w różnych kategoriach gdy jakaś aukcja zostanie automatycznie zakończona Sello samo wystawia duplikat tej aukcji. Przykład z dziś - o godzinie 14:26 sprzedało się ostatnie 5 sztuk na aukcji i kilka sekund później pojawia się nowa aukcja z tym samym towarem i dostępnymi 428 sztukami... Oczywiście pierwotne aukcje są do wyprzedania przedmiotów, synchronizacja ilości i zakończenie gdy stan <=0, wznowienie automatycznie gdy stan >0 jest wyłączone. Problem jest losowy, przez ostatnie 7 dni automat zakończył 36 aukcji, a powstały 3 nowe duplikaty. Czy ktoś się spotkał z takim problemem i jak go rozwiązać? Dzisiaj pobiorę pełne dane wszystkich trwających aukcji może to coś pomoże??

Link to postu
W dniu 29.11.2021 o 16:47, Tomasz S napisał:

Sello samo wystawia duplikat tej aukcji

Sello potrafi jedynie aktywować ofertę automatycznie. Aby stworzyć duplikat (czyli ofertę o innym numerze) potrzebne jest ręczne powielenie takiej aukcji w Sello i dopiero wtedy można mówić o jej powieleniu.

 

Proszę sprawdzić czy w ofercie tej nie jest włączona opcja Po wyprzedaniu towaru, wystaw nową ofertę z pełnym zestawem przedmiotów. To jest funkcja Allegro i Sello nie bierze udziału w tym procesie. W Sello ten parametr jest dostępny na zakładce SPECYFICZNE, ale powtarzam, to nie jest funkcja Sello tylko Allegro.

 

Inna możliwość jest taka, że to ani Sello ani Allegro, tylko jakiś inne rozwiązanie np chmurowe, który być może działa na tym koncie i wystawia takie oferty. Tego typu zdarzenia miały już miejsce, że zewnętrzne programy działały gdzieś tam w tle lub w chmurze i generowały nowe oferty.

  • Dziękuję 1
Link to postu

Coś jest na rzeczy. Nigdy nie wystawiałem aukcji ze wznowieniem (=odkąd są niekończące się). Teraz czasem kończą się b. stare oferty, wykupione do końca. I są wznawiane. Miałem już 4 czy 5 takich przypadków. Nie mam pojęcia o co chodzi i dlaczego tak się dzieje. Nie sądzę, że to mój błąd. Było by to dziwne... Może działałem nieświadomie albo coś zbroiłem przez www. Na pewno jednak dopiero teraz, jesienią, tak się dzieje. Wcześniej sporadycznie, kilka razy w roku. W tych aukcjach było ustawione autom. wznawianie po zakończeniu. Ale jak przychodzi taki mail, że coś sie wznowiło to od razu koryguję i zamykam.

 

Nie mówię o przypakach gdy 2 aukcje (trwająca i zakończona) są zaznaczone do automatycznego wznowienia. Czasem ruch na trwającej aktywuje zakończoną. I gdyby się nie zorientować (albo jak działa automat) to w serwisie znajdą się 2 takie same).

Link to postu
W dniu 1.12.2021 o 14:10, Bartosz Rosa napisał:

Proszę sprawdzić czy w ofercie tej nie jest włączona opcja Po wyprzedaniu towaru, wystaw nową ofertę z pełnym zestawem przedmiotów. To jest funkcja Allegro i Sello nie bierze udziału w tym procesie. W Sello ten parametr jest dostępny na zakładce SPECYFICZNE, ale powtarzam, to nie jest funkcja Sello tylko Allegro.

 

Było włączone ponowne wystawiania po zakończeniu aukcji. Wcześniej nie pomyślałem, żeby to sprawdzić dlatego, że większość aukcji które się powielały to były aukcje wystawione rok czy półtorej roku temu. Tym bardziej, że np. dziś spośród 3 zakończonych aukcji z włączonym tym parametrem powielona została tylko jedna. Ten towar rotuje i bardzo często aukcje są automatycznie zakańczane i ręcznie wznawiane gdy wróci na stan, przez cały ten czas nie zauważyliśmy problemu z duplikatami aukcji.

Z poziomu Sello nie mogę zmienić tego parametru, trzeba klikać ręcznie przez allegro ale chyba nie mam takich aukcji wiele.
Dzięki za pomoc.

Link to postu
  • 2 lata później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...