Skocz do zawartości

Konfiguracja Allegro One

Polecane posty

Pierwsze zamówienie i na czerwono, takie info:

 

Pobieranie wydruku etykiety z serwisu "Wysyłam z Allegro" dla paczki "11613/2021" na koncie "4E" (76130513): musi pasować do wzorca "[A-Za-z0-9-_]+"

Kod błędu: 400 Bad Request

[VALIDATION_ERROR]: musi pasować do wzorca "[A-Za-z0-9-_]+"
ścieżka: getLabel.parcelId
detale: Invalid value:

Edytowane przez Andih .
Link to postu
W dniu 30.11.2021 o 14:24, Andih . napisał:

Pierwsze zamówienie i na czerwono, takie info:

 

Pobieranie wydruku etykiety z serwisu "Wysyłam z Allegro" dla paczki "11613/2021" na koncie "4E" (76130513): musi pasować do wzorca "[A-Za-z0-9-_]+"

Kod błędu: 400 Bad Request

[VALIDATION_ERROR]: musi pasować do wzorca "[A-Za-z0-9-_]+"
ścieżka: getLabel.parcelId
detale: Invalid value:

Musisz kilka razy 

Link to postu

Sello w raportach przy próbie wydruku etykiet wyświetliło jeszcze błędy:

 

Pobieranie stanu wykonania zlecenia utworzenia przesyłki z Allegro dla paczki "11613/2021" na koncie "4E" (76130513): Ulica odbiorcy jest za długa

Kod błędu: 0

[ERROR]: Ulica odbiorcy jest za długa
ścieżka: receiver.address.street
[ERROR]: Proszę podać prawidłową wagę
ścieżka: items.weight.value
[ERROR]: Opis przesyłki jest za krótki
ścieżka: items.description

Edytowane przez Andih .
Link to postu
W dniu 30.11.2021 o 19:42, Andih . napisał:

[ERROR]: Ulica odbiorcy jest za długa
ścieżka: receiver.address.street

Jaka to ulica, że jest za długa? Prosiłbym o przesłanie przykładu (numerki proszę zaiksować/wymazać). To już nie pierwszy raz jak taki problem wystepuje, można by się zwrócić z tym problemem do Allegro.

 

W dniu 30.11.2021 o 19:42, Andih . napisał:

[ERROR]: Proszę podać prawidłową wagę
ścieżka: items.weight.value

Jeśli w konfiguracji WzA jest użyty tag [Paczka::Masa] to w paczce musi być uzupełniona masa. Jeśli masy nie są uzupełniane wtedy w konfiguracji WzA należy wpisać jakąś wartość domyślną zamiast tagu odwołującego się do masy paczki.

 

W dniu 30.11.2021 o 19:42, Andih . napisał:

[ERROR]: Opis przesyłki jest za krótki
ścieżka: items.description

Dotyczy to pola Opis zawartości w konfiguracji WzA. Trzeba tam coś wpisać na sztywno lub odwołać się poprzez tagi do jakiejś wartości z paczki.

Link to postu
W dniu 1.12.2021 o 09:14, Bartosz Rosa napisał:

Jaka to ulica, że jest za długa? Prosiłbym o przesłanie przykładu (numerki proszę zaiksować/wymazać). To już nie pierwszy raz jak taki problem wystepuje, można by się zwrócić z tym problemem do Allegro.

 

Jeśli w konfiguracji WzA jest użyty tag [Paczka::Masa] to w paczce musi być uzupełniona masa. Jeśli masy nie są uzupełniane wtedy w konfiguracji WzA należy wpisać jakąś wartość domyślną zamiast tagu odwołującego się do masy paczki.

 

Dotyczy to pola Opis zawartości w konfiguracji WzA. Trzeba tam coś wpisać na sztywno lub odwołać się poprzez tagi do jakiejś wartości z paczki.

 

Dokładnie taka :

 
ul. Curie-Skłodowskiej XX lok. XXX B"
 
 
Resztę na razie poprawiłem i czekam na kolejne zamówienie
 
Edytowane przez Andih .
Link to postu
W dniu 1.12.2021 o 11:29, Andih . napisał:

Oczywiście przy długości ulicy można ręcznie ją skrócić ale chodzi o automat, Pozostałe wypróbujemy jak pojawi się zamówienie

 

" - Tego nie było w ulicy, sam wpisałem jak cudzysłów : )

Też mamy ten problem. Ale u nas zazwyczaj wpisują za ulicą też miejscowość i się robi tasiemiec.

Bardziej denerwujące pomyłki to brak spacji w adresie, i jest ich chyba więcej. Ludziska piszą Nazwa5 a powinni Nazwa 5 i WzA wyrzuca błąd brak nr posesji. Nie wiem, czy najczęściej to nie występuje przy Poczcie.

Link to postu

Przy kolejnej przesyłce większość błędów znikła poza cały czas tym błędem:

 

Kod błędu: 400 Bad Request

[VALIDATION_ERROR]: musi pasować do wzorca "[A-Za-z0-9-_]+"
ścieżka: getLabel.parcelId
detale: Invalid value:

 

Nie mam pojęcia o co chodzi, Czy ktoś komu to działa mógłby wstawić fotkę swojej konfiguracji ?

 

zzz.jpg.660b764e4ffb41cae58bb2a3c1548dd3.jpg

Edytowane przez Andih .
Link to postu
W dniu 2.12.2021 o 13:47, Andih . napisał:

Jedna przesyłka przeszła.

Pytanie jaki macie link do śledzenia przesyłki Allegro One podpięty w Sello ?

Na razie nikt go nie wymyślił. Praktycznie nie udało się go stworzyć, bo operatorem jest allegro a dostawcą UPS. Ja nie wysyłam już takich linków ale jak by ktoś go opracował to dla siebie chętnie bym posiadł :)  

Może dopytaj w allegro?

Link to postu
W dniu 2.12.2021 o 14:03, MARCIN e-kupowanie.pl napisał:

Na razie nikt go nie wymyślił. Praktycznie nie udało się go stworzyć, bo operatorem jest allegro a dostawcą UPS. Ja nie wysyłam już takich linków ale jak by ktoś go opracował to dla siebie chętnie bym posiadł :)  

Może dopytaj w allegro?

Allegro na czacie odpowiedziało , że nie mają i pracują nad tym ... :)  - Myślałem, że ktoś z grupy już coś wymyślił ...

  • Haha 1
Link to postu
W dniu 2.12.2021 o 09:34, Andih . napisał:

ścieżka: getLabel.parcelId
detale: Invalid value:

 

Nie mam pojęcia o co chodzi, Czy ktoś komu to działa mógłby wstawić fotkę swojej konfiguracji ?

Ścieżka wskazuje, że brakuje identyfikatora paczki, zapewne dla drukowania etykiety.

Procedura tworzenia paczek w WzA jest następują:

  1. Użytkownik wysyła zlecenie utworzenia przesyłki do WzA z Sello
  2. WzA zwraca informację, że przyjęło zgłoszenie utworzenia przesyłki
  3. Użytkownik pobiera status paczki w WzA. Aby dowiedzieć się, czy przesyłka została wygenerowana u kuriera należy pobrać z WzA status wykonanego zlecenia (ręcznie bądź automatycznie). Jeśli nie to pojawi się błąd, który przypisze się do paczki. Jeśli tak to, zostanie pobrany numer przesyłki - potrzebny np do jej wydrukowania.
  4. Użytkownik pobiera etykietę do wydrukowania (jesli krok 3 nie został wykonany - pojawi się wskazany wyżej błąd)

 

Od wersji 1.41 scenariusz tworzenie przesyłek w WzA można skrócić do zwykłego zlecenia wydrukowania etykiety. Sello wtedy samo wykona powyższe kroki "na poczekaniu". 

Edytowane przez Bartosz Rosa
Dodane informacje o 1.41
Link to postu
  • 6 miesięcy temu...

Czy w końcu ktoś krok po kroku napisze jak skonfigurować Allegro ONE box bo z tego powyżej to nic nie można wywnioskować - screeny nie mówią nic - dziwne bo nie ma takiej opcji jak: Umowa Allegro - (Allegro ONE) - jest tylko opcja z UPS. Dodatkowo Opcja DODAJ w ustawieniach sposobu wysyłki nie chce zadziałać.

Próbowałem konfiguracji - i dalej nie wiem jak to zrobić... jeden screen nie wyjaśnia wszystkiego... to wygląda tak jakbyśmy korzystali z innych wersji Sello... ja mam najnowszą ... żeby nie było... . Może czegoś nie wiem, ale jedno jest ważne ... jak programiści coś dodają to powinien być też napisany tutorial z sposobem konfiguracji... to tylko parę minut...

pozdrawiam

Link to postu

I tu jest problem. My do dyspozycji mamy jedynie API zdefiniowane przez Allegro, którego dokumentacja opisuje tylko sposób przekazania danych do Allegro. Sposób skonfigurowania każdego z kurierów zależy już od samej implementacji tego w Allegro oraz od konkretnego kuriera. Te informacje nie są nigdzie publikowane. Dodatkowo, różne wytyczne zmieniają się bez jakiejkolwiek informacji na zewnątrz. 

 

Dlatego proszę podesłać konkretny błąd, który występuje podczas konfigurowania i postaramy się pomóc go rozwiązać.

 

W dniu 2.07.2022 o 23:34, Zbyszek Podrażka napisał:

dziwne bo nie ma takiej opcji jak: Umowa Allegro - (Allegro ONE) - jest tylko opcja z UPS.

Podczas wchodzenia do okna konfiguracji Sello ładuje dostępne usługi z Allegro - czy ten proces nie jest przerywany? Czy pojawia się jakiś błąd w raporcie?

Powinna pojawić się mniej więcej taka lista:

 

image.png.174260a483bc53aef5288b7851f60a39.png 

W dniu 2.07.2022 o 23:34, Zbyszek Podrażka napisał:

Dodatkowo Opcja DODAJ w ustawieniach sposobu wysyłki nie chce zadziałać.

O które dokładnie miejsce chodzi? Poproszę o zrzut ekranu. Co się wtedy dzieje?

 

Link to postu
W dniu 4.07.2022 o 08:27, Bartosz Rosa napisał:

I tu jest problem. My do dyspozycji mamy jedynie API zdefiniowane przez Allegro, którego dokumentacja opisuje tylko sposób przekazania danych do Allegro. Sposób skonfigurowania każdego z kurierów zależy już od samej implementacji tego w Allegro oraz od konkretnego kuriera. Te informacje nie są nigdzie publikowane. Dodatkowo, różne wytyczne zmieniają się bez jakiejkolwiek informacji na zewnątrz. 

 

Dlatego proszę podesłać konkretny błąd, który występuje podczas konfigurowania i postaramy się pomóc go rozwiązać.

 

Podczas wchodzenia do okna konfiguracji Sello ładuje dostępne usługi z Allegro - czy ten proces nie jest przerywany? Czy pojawia się jakiś błąd w raporcie?

Powinna pojawić się mniej więcej taka lista:

 

image.png.174260a483bc53aef5288b7851f60a39.png 

O które dokładnie miejsce chodzi? Poproszę o zrzut ekranu. Co się wtedy dzieje?

 

W USTAWIENIACH - SŁOWNIKI jest karta: WYSYŁKA TOWARÓW-SPOSOBY WYSYŁKI - i tam po kliknięciu opcji DODAJ - nic się nie dzieje - tak jak by w ogóle nie działał :)

Link to postu
  • 1 rok później...

No dobra, teraz na mnie kolej. Ze względu na przymus muszę to paskudne Allegro One odpalić. Dobrze robię rozbijając to na 3 rodzaje dostaw?

image.thumb.png.13307fcee651b3595199fb2346979818.png

Zdefiniowałam dostawcę:

image.png.fecc502d4803795a8171f03d3968f4ea.png

WzA zdefiniowałam tak:

image.png.e386583e9935aeb5a0b2ea977018d8f4.png

image.png.fa70c19e3a70ecfdbfd7ef3576fc9482.png

Osobno je konfigurować dla wszystkich 3 dostaw? Box przecież nie potrzebuje danych nadawcy na etykiecie, masy też nie (przynajmniej paczkomaty tego nie potrzebowały). Ktoś mnie ewentualnie poprawi i wyłoży to jak "krowie na miedzy"? 

Edytowane przez Anna Smolarska
Link to postu

Każdą dostawę Allegro trzeba osobno konfigurować. Jeśli usługa WzA nie wymaga podawania danych na etykiecie to należy je pozostawić niewypełnione w konfiguracji WzA. Niestety konfiguracja poszczególnych usług w WzA nie jest nigdzie opisana przez Allegro. API daje możliwość uzupełnienia takich pól jakie widnieją w Sello, natomiast to czy i jak należy je wypełnić dowiadujemy się najczęściej poprzez błędy zwracane z Allegro przy próbie utworzenia przesyłki. Na szczęście treść tych błędów jest już bardziej czytelna niż była na początku, więc na ich podstawie można dojść do tego, które pole jest źle wypełnione. Najlepiej patrzyć w szczegóły błędu podane w raporcie, bo tam dorzucane są dodatkowe informacje jak np ścieżka - czyli techniczna informacja z API o tym, którego pola dotyczy problem. W razie problemów proszę podesłać tę treść to pomogę.

  • Dziękuję 1
Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...