Skocz do zawartości

WzA "Allegro DPD za granicę" umowa własna

Polecane posty

Mam pytanie, czy komuś działa po WzA nadawanie międzynarodowych przesyłek?

mi nie działa zupełnie nic i już zwątpiłem, czy to chodzi po WzA w ogóle. Nie mogę też znaleźć wątku w którym ktoś ładnie podawał screeny z tej funkcjonalności.

Pytanie do ST, czy Sello na pewno do WzA przesyła kod państwa

image.png.4d5d30628792dcbbc0e5c1c79b0a1b60.png

bo nie widzę nigdzie takiego pola.

image.png.bbaea58742b803fdb1f4e688b1908112.png

 

WzA permanentnie zgłasza mi błąd wysyłania danych, przy czym już wszystkie dane poprawiłem ręcznie (skasowałem i wpisałem z klawiatury) i tak nie przechodzi:

 

image.png.8019e4c9fddda08c6ec51a425e4a2518.png

Prośba o informacje, dziękuję.

 

 

Edytowane przez HotKey .
Link to postu
W dniu 6.12.2021 o 15:43, HotKey . napisał:

czy Sello na pewno do WzA przesyła kod państwa

Tak, kod państwa odbiorcy nie jest definiowalny w konfiguracji, tylko pochodzi wprost z adresu. Jeśli w adresie wysyłki jest kod dwuliterowy jak DE to zostanie taki wysłany. Jeśli jest nazwa np Niemcy, to Sello wyszuka sobie kod pasujący do podanego państwa w słowniku krajów zapisanym w bazie.

 

Co do błędu, to podeślij szczegóły z raportu. Tam jest wskazane pole (ścieżka) w którym występuje problem.

  • Dziękuję 1
Link to postu
W dniu 7.12.2021 o 08:29, Bartosz Rosa napisał:

Co do błędu, to podeślij szczegóły z raportu. Tam jest wskazane pole (ścieżka) w którym występuje problem.

Miałeś rację, faktycznie w polu "NUMER REFERENCYJNY" miałem znak niedopuszczalny "/".

Usługa już mi działa, etykiety przychodzą.

  • Lubię to 1
Link to postu
  • 1 miesiąc temu...

Mam wysyłkę do Irlandi, hrabsto MAYO.

I oczywiście hrabstwo jest polem obowiązkowym. Podejrzewam, że podaje się je chyba w kodzie kraju, przynajmniej na etykiecie WzA robiąc przez wysylam.allegro.pl drukuje się kod: IE-1.

Problem jest jednak jak próbuję zrobić etykietę z WzA przez Sello. Wpisanie kodu państwa IE-1 powoduje następujacy błąd:

Cytat

 musi pasować do wzorca "[A-Z]{2}

A wpisanie samego kodu IE bez kodu hrabstwa powoduje taki błąd:

Cytat

Pobieranie stanu wykonania zlecenia utworzenia przesyłki z Allegro dla paczki "XXX/22" na koncie "YYYYY" (ZZZZZZZ): Błąd przetwarzania. Support został poinformowany o Twoim problemie i pracuje nad rozwiązaniem

Kod błędu: 0 

[ERROR]: Błąd przetwarzania. Support został poinformowany o Twoim problemie i pracuje nad rozwiązaniem

Ew. jak przesłać hrabstwo Irlandzkie "MAYO" tak, aby przez WzA w Sello etykieta wyszła tak samo, jak przez WzA na stronce wysylam.allegro.pl ?

Te hrabstwa to Allegro wrzuca w pole KOD-POCZTOWY, bo generalnie nie widzę tutaj (IRLANDIA) - nigdzie kodu pocztowego:

image.png.1c0b2015a5030b46f29dfdb4f930dfa3.png

@Bartosz Rosa Prośba o wsparcie. Obecnie znów etykiety musimy robić poza WzA w Sello, a działa przez wysylam.allegro.pl

Edytowane przez HotKey .
Link to postu
  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...