Skocz do zawartości

faktura bez vat

Polecane posty

Korzystam ze zwolnienia z VAT i księgowa pyta mnie czy jest możliwość o umieszczenie adnotacji na fakturze:

"Podstawa prawna zwolnienia z podatku: art. 113 ust.1 Ustawy o VAT."

I zzy gdzieś jest w progamie możliwość wyboru takiej faktury, oraz nie ma rubryk na podatek VAT i kwoty netto i brutto (jest tylko jedna wartość).  ?

Program NEXO PRO

Link to postu

Kiedy używałem Nexo to na początku też musiałem taki wydruk poustawiać. Aż dziwię się, że nia ma opcji przy uruchamianiu programu "podatnik bez VAT" i wtedy wydruki powinny dostosowywać się same do podatnika. Ale może już jest, a nie wiem, bo na razie jestem tylko na GT. (nie, nie było przejścia wstecznego - nexo to świadomy wybór na kilka lat i okoliczoności sprawiły, że jest obecnie nie używany).

Link to postu
W dniu 17.12.2021 o 22:08, Julian Kosobucki napisał:

Korzystam ze zwolnienia z VAT i księgowa pyta mnie czy jest możliwość o umieszczenie adnotacji na fakturze:

"Podstawa prawna zwolnienia z podatku: art. 113 ust.1 Ustawy o VAT."

W konfiguracji programu, w słowniku Okresów rozliczeń VAT, może Pan ustawić zwolnienie z VAT i wybrać podstawę zwolnienia podmiotowego. Będzie ona domyślnie wybierana na fakturze sprzedaży, na której znajdzie się towar w stawce ZW. Wydrukuje się też na fakturze.

Asortyment powinien mieć stawkę sprzedaży ustawiona na ZW, a stawkę zakupu na taką, w jakiej towary faktycznie są kupowane. Na fakturze zakupu program automatycznie wyłączyć odliczenie VATu.

W dniu 17.12.2021 o 22:08, Julian Kosobucki napisał:

I zzy gdzieś jest w progamie możliwość wyboru takiej faktury, oraz nie ma rubryk na podatek VAT i kwoty netto i brutto (jest tylko jedna wartość).  ?

Może Pan korzystać z wzorca standardowego, będzie on w 100% poprawny. Jeśli jednak chce Pan ukryć niektóre pola, to już tak jak napisał Andrzej.

Link to postu
W dniu 18.12.2021 o 08:57, MARCIN e-kupowanie.pl napisał:

Aż dziwię się, że nia ma opcji przy uruchamianiu programu "podatnik bez VAT" (...) Ale może już jest, a nie wiem...

Zanim napisze się, że czegoś nie ma, warto sprawdzić stan faktyczny. No bo po co wprowadzać innych w błąd?

W dniu 18.12.2021 o 08:57, MARCIN e-kupowanie.pl napisał:

...wtedy wydruki powinny dostosowywać się same do podatnika.

Wydruki są uniwersalne - nie trzeba ich dostosowywać.

  • Smutny 1
Link to postu

Przepraszam, że ktoś mógł odczuć, że czegoś nie ma. Napisałem, że może już jest. Jeśli jest to dobrze.

 

Swoją odpowiedź napisałem w taki  sposób, bo kiedy parę lat temu zacząłem używać nexo, to na infolii Ins. powiedziano mi, że nie ma opcji dla podatników zw. z VAT i trzeba sobie wydruki edytować we własnym zakresie.

Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...