Skocz do zawartości

Konwersja nie powiodła się. Nie udało sie wykonać kopii podmiotu.

Polecane posty

Witam

po  zmianie danych licencyjnych   przy próbie konwersji z baz danych do nowej wersji   nic się nie wykonuje

przy poprzednich danych licencyjnych i wersji 1.16  konwersja udała się .

 

Pojawia się komunikat przy każdej bazie danych (podmiocie):

"Konwersja nie powiodła się. Nie udało sie wykonać kopii podmiotu."

 

Jakie są do tego ustawienia??

 

Czy można pominąć kopię baz danych (były kiedyś podobne tematy - ale nic nie wyczytałem  ad. Biuro GT)  ?)

 

Marek Lewosz

Link to postu
W dniu 29.12.2021 o 12:05, Kamil Goleń napisał:

Dzień dobry,
proszę mi powiedzieć krok po kroku, w jaki sposób konwertuje Pan bazy danych?
Jaki jest ustawiony folder roboczy? Czy jest to komputer serwerowy? Czy jest miejsce na dysku? Jaki jest to Windows?
 

1. Wchodzę do BiuroGT -Bazy danych-  konwersja -zaznacz wszystkie  -hasło szefa- utwórz kopię jako bazę danych odłączoną(nie ma znaczenia-podłączoną) od serwera-

odbudowa instynktu (bez znaczenia) - kompaktowanie bazy(bez znaczenia) i klikam wykonaj.

2. Folder roboczy ?? kopia jest bazy danych w SQL'u - gdzie się to ustawia ?

3. Jest to komputer serwerowy

4. na dysku jest ok 700 GB miejsca wolnego - kopia całkowita podmiotów ok 240  zajmuje  ok 75GB 

5. Windows Server 2012 R2

 

Temat już załatwiłem - bo terminy gonią.  Ustawiłem robienie kopi wg. opcji Utwórz kopię jako plik .bak  w katalogu ..............  Wtedy zadziałało i wykonałem konwersje podmiotów. 

Biuro GT  ma "kłopot" z nadpisaniem baz danych  typu podmiot_kopia.mdf i podmiot_kopia_log.ldf (te bazy są odłączone ) - komunikat "Konwersja nie powiodła się. Nie udało sie wykonać kopii podmiotu."

 

W przypadku konwersji z programu serwisowego lub dowolnego programu Insert GT  te pliki baz danych bez problemu się nadpisują . Ale to jest konwersja pojedyńczego podmiotu z kopią bazy jak powyżej  podłączoną do serwera .

 

Link to postu
W dniu 29.12.2021 o 17:30, Marek Lewosz napisał:

Biuro GT  ma "kłopot" z nadpisaniem baz danych  typu podmiot_kopia.mdf i podmiot_kopia_log.ldf (te bazy są odłączone ) - komunikat "Konwersja nie powiodła się. Nie udało sie wykonać kopii podmiotu."

Nie, nie, nie, technicznie Biuro GT nie tworzy pliku bazy danych na dysku, robi to Server SQL Microsoftu i jest to celowe działanie... Odłączone bazy danych należy przenieść do innej lokalizacji, a najlepiej ich nie odłączać.

Link to postu

Wszystkim dziękuję za cenne uwagi.

Mój język jest może nieprecyzyjny ale  również nieprecyzyjne są komunikaty Insertu.   

Sytuacja opisana powyżej jest dla mnie nowa - bo te kopie baz danych są historyczne a ja zacząłem serwis od początku grudnia 2021.

 

Pozdrawiam wszystkich świątecznie i Do Siego Roku 2022

Link to postu
  • 1 rok później...
1 godzinę temu, Katarzyna Majnert napisał:

Podbijam temat. Mam taki sam problem, Biuro GT nie konwertuje baz, nie powiodła się kopia podmiotu

Proszę skorzystać z opisanego w wątku rozwiązania.

 

1 godzinę temu, Katarzyna Majnert napisał:

Należy ten problem jak najszybciej rozwiązać bo żadne biuro rachunkowe nie ma czasu na aktualizację podmiotów pojedynczo ...

Proszę unikać problemów (nie pozostawić odłączonych baz danych - taką przyczynę Pani wskazała), to nie trzeba będzie ich rozwiązywać...

 

Już sugerowałem Pani co zrobić

W dniu 27.03.2021 o 09:10, Katarzyna Majnert napisał:

aby praca była łatwa i przyjemna

 

Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...