Skocz do zawartości

Edycja transakcji przez użytkownika który nie ma uprawnień

Polecane posty

Zauważyłem taką niespójność na sello. Mianowicie jak mamy 4 konta na allegro i dany użytkownik ma uprawnienia do 3 kont, a do 4 nie ma. To na tym 4 koncie nie może wejść w daną transakcje, nie może nic zmienić ręcznie itp, ale za to jak zbiorczo zaznaczy transakcje do wystawienia np. dokumentu końcowego to takie dokumenty wystawia też dla konta nr 4 do którego niby nie ma uprawnień, tak samo może taką transakcję przenieść w Paczki itp.

Nie ma to sensu bo skoro ma wyłączoną możliwość Edycji to powinno to dotyczyć wszystkiego, czyli tych dokumentów itp.

Link to postu

Właśnie wynika z tego, że zmiany zbiorcze wcale nie się blokowane przed edycją.  I nawet te wystawienie dokumentu to też edycja, i nie powinno tak być, że użytkownik który nie ma uprawnień ma taką możliwość. Tylko jak w konkretną transakcje chce ingerować to wtedy jest to nie możliwe, ale jeśli na tej transakcji kliknie prawym i zrobi wystaw dokument sprzedaży to ten dokument się wystawi.

I to jest ten problem.

Prosiłem już dawno, żeby była możliwość pracy na konkretnych kontach, a cały czas jest możliwe ale wszystkie konta albo tylko jedno. A teraz jeszcze uprawnienia też nie działają prawidłowo co sprawia dużo problemów i naraża na straty.

Wprowadzenie tych kilku naszych sugestii bardzo usprawni pracę i ograniczy ryzyka pomyłek. Wiem, że nie chcecie już pracować nad tym starym sello i jest w planach nowy silnik, ale to ma być za rok albo i nawet dwa. To jednak kawał czasu.

Link to postu

Edycja oznacza otwarcie okna edycji - tak działają uprawnienia na poziomie platformy programu. Wystawianie dokumentu to nie jest zatem edycja. Użytkownik, który nie ma uprawnień do edycji transakcji nie powinien móc jej również zmieniać za pomocą zmian zbiorczych oczywiście.

 

W dniu 10.01.2022 o 08:05, Michał Boguś napisał:

ale jeśli na tej transakcji kliknie prawym i zrobi wystaw dokument sprzedaży to ten dokument się wystawi.

Do wystawiania dokumentów jest osobne uprawnienie.

W dniu 10.01.2022 o 08:05, Michał Boguś napisał:

Prosiłem już dawno, żeby była możliwość pracy na konkretnych kontach, a cały czas jest możliwe ale wszystkie konta albo tylko jedno

To nie jest taka prosta sprawa, bo trzeba by było przerobić praktycznie każdy widok listy w programie, wiele mechanizmów i algorytmów, które do tej pory uwzględniały tylko dwie sytuacje. Możliwość taka będzie prawdopodobnie dostępna w Sello NX.

 

W dniu 10.01.2022 o 08:05, Michał Boguś napisał:

Wiem, że nie chcecie już pracować nad tym starym sello i jest w planach nowy silnik, ale to ma być za rok albo i nawet dwa. To jednak kawał czasu.

Nie tyle nie chcemy, co nie możemy. Ktoś to musi zrealizować a jeśli przeniesiemy część zespołu do nieplanowanych pracy nad Sello 1, to posypią się harmonogramy prac nad Sello NX. W Sello 1 wprowadzamy tylko zmiany konieczne i poprawiamy błędy krytyczne.

 

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...