Skocz do zawartości

Rachmistrz ryczałt nie pokazuje wystawionych faktur w ewidencji przychodów

Polecane posty

Przeszłam na ryczałt. Faktury wystawiam w Subiekt. Schemat importu do rachmistrz do ewidencji VAT jest ok, faktury widać po zaimportowaniu do rachmistrza. Ewidencja przychodów jednak jest pusta. Jak sprawić, aby faktury były widoczne w ew. Przychodów z odpowiednimi stawkami ryczałtu do wyliczenia przychodu? 

Link to postu

Dziękuję, zaznaczyłam zakładkę EP i zaimportowało faktury. Nie mogę znaleźć, jak przypisać PKWIU do odpowiednich stawek ryczałtu, aby podatek był wyliczany wg poszczególnych stawek procentowych. W zakładce towary mam wybrane PKWIU wg trzech stawek. 

Przy zaznaczaniu importu do EP trzeba wybrać stawkę ryczałtu, ale ja mam ich trzy. Poza tym mimo wybrania stawki 8,5% przy podsumowaniu przychodów (ryczałt)wszystkie pola są zerowe.

Link to postu

Ok, nie dałam "wylicz". Już pokazuje podsumowanie przychodów, ale wg jednej stawki, bo taki utworzyłam schemat importu (ale wiem że jest to źle). Czy jest możliwość opisu przy każdym towarze stawki ryczałtu? Na jednej fakturze mam dwie stawki ryczałtu. Jak utworzyć schemat importu w takiej sytuacji?

Link to postu

Proszę przyjrzeć się możliwościom schematu importu, wartości w EP można rozróżniać po rodzaju towaru, więc przy dwóch stawkach można korzystać z towarów dla jednej stawki i kompletów dla drugiej stawki. Przy większej ilości stawek należy rozważyć zmianę programu, na przykład na nexo.

  • Dziękuję 1
Link to postu
W dniu 8.01.2022 o 14:21, Jacek Izydorczyk napisał:

Należy tak zdefiniować schemat importu, aby faktury dodawane były od razu do ewidencji VAT i ewidencji przychodów (zakładka EP).

 

W dniu 10.01.2022 o 10:27, Daniel Kozłowski napisał:

Proszę przyjrzeć się możliwościom schematu importu, wartości w EP można rozróżniać po rodzaju towaru, więc przy dwóch stawkach można korzystać z towarów dla jednej stawki i kompletów dla drugiej stawki. Przy większej ilości stawek należy rozważyć zmianę programu, na przykład na nexo.

Dziękuję bardzo wszystkim za udzielenie odpowiedzi!

Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...