Skocz do zawartości

Forma opodatkowania Ryczałt na tym samym podmiocie

Polecane posty

Witam;

Czy istnie możliwość zmiany formy opodatkowania/ewidencji z KPiR na Ryczałt przy tym samym podmiocie?

Do tej pory chyba nie było to możliwe, musiałam założyć nowy podmiot w Rachmistrzu GT

Czy pojawiła się taka możliwość aktualnie?

Czy firma rozważa zmiany oprogramowania w taki sposób aby było to możliwe?

 

Izabela Romanów 89 5135738

Biuro Rachunkowe MAG

 

Link to postu

Od zawsze było to możliwe - należy zachować kopię podmiotu, na podmiocie produkcyjnym należy usunąć dane programu księgowego i uruchomić go ponownie (dowolny program z dowolną formą księgowości). Oczywiście przy samej księgowości ma to mały sens, ale jeśli na tym samym podmiocie są inne programy to już tak.

 

W dniu 11.01.2022 o 15:47, IWONA HUSZCZA napisał:

Czy firma rozważa zmiany oprogramowania w taki sposób aby było to możliwe?

Jeśli chodzi o zmianę formy księgowości lub opodatkowania w kolejnym okresie obrachunkowym na tym samym podmiocie, to zostało to już dawno temu zrealizowane z linii nexo, w GT nie liczyłbym na takie zmiany.

Edytowane przez Daniel Kozłowski
Link to postu

Ale mi chodzi o to aby była możliwość normalnie wglądu do historii lat ubiegłych itp. Zmieniam rok mam KPiR, zmieniam rok mam Ryczałt - ten sam podmiot.

"należy zachować kopię podmiotu, na podmiocie produkcyjnym należy usunąć dane programu księgowego i uruchomić go ponownie (dowolny program z dowolną formą księgowości" - w ten sposób mam teraz, tylko nawet dwa podmioty jako KOPIA i nowy z uruchomionym ryczałtem - a ja chcę w jednym...

 

Link to postu
W dniu 12.01.2022 o 08:59, IWONA HUSZCZA napisał:

Ale mi chodzi o to aby była możliwość normalnie wglądu do historii lat ubiegłych itp. Zmieniam rok mam KPiR, zmieniam rok mam Ryczałt - ten sam podmiot.

W dniu 12.01.2022 o 08:59, IWONA HUSZCZA napisał:

w ten sposób mam teraz, tylko nawet dwa podmioty jako KOPIA i nowy z uruchomionym ryczałtem - a ja chcę w jednym...

Doprecyzowałem swoją poprzednią wypowiedź:

W dniu 11.01.2022 o 16:42, Daniel Kozłowski napisał:

Jeśli chodzi o zmianę formy księgowości lub opodatkowania w kolejnym okresie obrachunkowym na tym samym podmiocie, to zostało to już dawno temu zrealizowane z linii nexo, w GT nie liczyłbym na takie zmiany.

Link to postu
  • 3 tygodnie później...
10 minut temu, PRZEMYSŁAW JASNY napisał:

Dziękuję za odpowiedzieć, ale nadal nie wiem co i jak należy zrobić...

Należało zadać właściwe pytanie (typu "jak usunąć dane Rachmistrza") lub zajrzeć do e-pomocy: https://www.insert.com.pl/dla_uzytkownikow/e-pomoc_techniczna/1802%2Cjak-zmienic-forme-ksiegowosci-z-kpir-na-ryczalt.html.

 

12 minut temu, PRZEMYSŁAW JASNY napisał:

...ile to kosztuje?

Nie znam Pana stawki godzinowej ? ;) 

Link to postu
14 godzin temu, PRZEMYSŁAW JASNY napisał:

Proszę o odpowiedzenie rozwiązania:

Nie zamknięty 2021 rok w Rachmistrzu GT (podatek liniowy). Przechodzę na ryczałt.

Jaki jest najlepszy sposób na otwarcie 2022 roku z jednoczesnym zachowaniem możliwości edycji 2021 roku?

Korzystam z Subiekta GT i Gratyfikanta GT.

Nie ma odpowiedzi na to pytanie?

Link to postu
3 minuty temu, PRZEMYSŁAW JASNY napisał:
14 godzin temu, PRZEMYSŁAW JASNY napisał:

Proszę o odpowiedzenie rozwiązania:

Nie zamknięty 2021 rok w Rachmistrzu GT (podatek liniowy). Przechodzę na ryczałt.

Jaki jest najlepszy sposób na otwarcie 2022 roku z jednoczesnym zachowaniem możliwości edycji 2021 roku?

Korzystam z Subiekta GT i Gratyfikanta GT.

Nie ma odpowiedzi na to pytanie?

Odpowiedziałem, wystarczy przeczytać i się zastosować, jeśli nie chce Pan tego robić samodzielnie to proszę zlecić taką usługę.

Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...