Skocz do zawartości

Problem z kontrahentami podczas zapisywania

Polecane posty

Witam,

mam dziwny problem przy zapisywaniu dokumentów do KPIR lub Ewidencji VAT.

Mianowicie:

- dodaję nowy wydatek-> wpisuje numer dokumentu-> TAB-> wpisuje numer NIP, zatwierdzam kontrahenta

Jeżeli w linii "Od:" po wybraniu kontrahenta pojawi się pełna nazwa wraz z adresem i NIP to po naciśnięciu "zapisz i kontynuuj" nazwa wybranego kontrahenta jest podmieniana na kontrahenta z poprzedniego dokumentu lub będzie pusta.

 

W załączniku na czerwono podkreśliłem jak wygląda nazwa kontrahenta, gdy dokument będzie źle zapisany

Na drugim screenie po zapisaniu- brak nazwy

Co prawda kontrahent jest poprawny- nazwa pełna pobierana jest poprawnie do JPK itp. ale bardzo utrudnia to pracę.

 

Próbuję wywołać ten błąd ale wygląda na to, że jest to losowe...

Zauważył ktoś podobne zachowanie?

 

Wersja 1.69 HF1

test.jpg

test 2.jpg

Link to postu
W dniu 13.01.2022 o 13:22, Kamil Goleń napisał:

Dzień dobry,
powtarza Pan ten problem na innych podmiotach/podmiocie próbnym? Jakie są ustawienia w parametrach KPiR i ewidencji VAT w sekcji Przepisywanie?

Chyba już wiem, jakie warunki muszą być spełnione:

- NIP w polu Od: musi być szybko wpisany, przed pojawieniem się wyniku wyszukiwania;

- wynikiem wyszukiwania po wpisaniu NIP jest jeden kontrahent;

- wyszukiwanie zatwierdzone enterem przed pojawieniem się wyniku wyszukiwania w comboboxie z kontrahentami.

Wtedy do nazwy pobierany jest podgląd wyszukiwania z comboboxa a zapisany dokument ma problem z kontrahentem.

 

Zdaję sobie sprawę, że opis jest chaotyczny ale ciężko to inaczej opisać. ew. wieczorem nagram ekran co się dzieje :)

Poniżej ustawienia w KPIR.

 

KPIR param.jpg

Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...