Skocz do zawartości

Import - Transakcja dodana ręcznie

Polecane posty

Zmuszony jestem do stworzenia aplikacji, która na podstawie zamówienia ze sklepu internetowego utworzy "transakcję dodaną ręcznie".

Obecnie w fazie testów wszystko działa ale nie wiem czy czasem czegoś nie pominąłem, więc proszę osoby obeznane w strukturze bazy o pomoc.

 

Obecnie wykorzystuje poszczególne tabele:

 

1. Dodaje klienta w tabeli cs__customer

2. Dodaje adresy w tabeli adr__address (serwisowy,wysyłkowy,dokumentowy)

3. Tworzę transakcję w tabeli tr__transaction

4. Pozycje towarowe wrzucam do tabeli tr_item

5. Tworzę wpis w historii w tabeli tr_history,  

 

Podczas tworzenia w powyższych tabelach, odczytuje i uzupełniam odpowiednie klucze ID w tabeli ins_ident w polu ido_wartosc, a są to klucze:

  • cs__Customer
  • adr__Address
  • tr__Transaction
  • tr_Item
  • tr_history

 

 

I tak jak pisałem wyżej transakcja się tworzy, wszystko ładnie chodzi, Sello nie generuje żadnych błędów  ;D ale czy nie zapomniałem o jakiś tabelach czy kluczach które trzeba poprawić?(tabele z adresami email sobie odpuściłem - obsługa poprzez sklep) .

 

P.S. Nurtuje mnie pole tr_statuscustomtransactionkeyguid w tabeli tr__transaction, ponieważ w momencie utworzenie transakcji dodanej ręcznie z poziomu Sello, umieszczane są tam wpisy typu: CS50206F-CD15-4E23-12C7-RFD22C8C8911, ja dodając transakcję z poziomu SQL'a pozostawiam te pole puste (NULL) czy robię prawidłowo ?

Link to postu

Do zarządzania identyfikatorami lepiej wykorzystać procedurę składowaną spIdentyfikator, która jako paramtry przyjmuje nazwę tabeli dla której ma być wygenerowany Id, oraz liczbę identyfikatorów (zazwyczaj 1). Procedura zwraca pierwszy identyfikator (ido_wartosc) oraz aktualizuje ins_ident.

 

Bez tego prędzej czy później wystąpią problemy z dodawaniem obiektów do bazy.

 

Pole tr_statuscustomtransactionkeyguid jest używane do rozróżniania transakcji na potrzeby Strefy Sello. Generalnie jest wypełnianie GUIDem.

Link to postu
  • 8 lat później...
  • 2 miesiące temu...
1 godzinę temu, Bartosz Rosa napisał:

Tak, ale wyłącznie w nowym synchronizatorze. Czy został on włączony?

Aaaaa, to chyba mamy problem rozwiązany :)

Niestety wyłączyliśmy nowy synchronizator, bo po włączeniu okazało się, że wyskakują błędy odnośnie jednostki miary, na Allegro i w Subiekcie mamy np. parę, a w Sello wyskakiwał błąd.

2 godziny temu, MARCIN e-kupowanie.pl napisał:

Czy w Sello w RAPORCIE są zapisane jakieś błędy dotyczące próby importu zamówienia z Subiekta? Jeśli tak, to jakie?

No właśnie nie ma żadnego śladu w raporcie :(

 

2 godziny temu, MARCIN e-kupowanie.pl napisał:

Czy zamówienie w Subiekcie ma na pewno kategorię wybraną w USTAWIENIACH?

Tak, sprawdzaliśmy w Subiekcie i tylko po filtrze "Zamówienie klienta" pojawiały się zamówienia Vendero.

Link to postu
9 godzin temu, Aga Zgaga napisał:

Niestety wyłączyliśmy nowy synchronizator, bo po włączeniu okazało się, że wyskakują błędy odnośnie jednostki miary, na Allegro i w Subiekcie mamy np. parę, a w Sello wyskakiwał błąd.

To da się prosto obejść i nawet należy, bo wkrótce nie będzie starego synchronizatora. Warto jednak poczekać na kolejną wersję Sello - tam mogą się pojawić ulepszenia w tym względzie.

Link to postu
  • 6 miesięcy temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...