Skocz do zawartości

Nieprawidłowe wartości cen na FV dla produktów z rabatem

Polecane posty

Mam następujący problem.
 

Przy użyciu Sfery dla Subiekt GT wysyłam dane zamówienia do Subiekta w sposób pokazany poniżej (w uproszczeniu):


      

$position->WartoscBruttoPoRabacie  = floatval($product['price']) * intval($product['qty']);
$position->CenaBruttoPoRabacie  = floatval($product['price']);
        
if(floatval($product['price_before_discount'])>0){ # jeśli mamy cenę Promocyjną dodatkowo uzupełniamy poniższe wartości
     $position->WartoscBruttoPrzedRabatem = floatval($product['price_before_discount']) * intval($product['qty']);
     $position->CenaBruttoPrzedRabatem = floatval($product['price_before_discount']);
}

Dane jakie wstawiam do tych pól są w moim przypadku następujące:
 

 CenaBruttoPoRabacie: 359.99
 WartoscBruttoPoRabacie: 359.99
 
 CenaBruttoPrzedRabatem: 399.99
 WartoscBruttoPrzedRabatem: 399.99


Dlaczego na FV nigdzie nie widnieje "CenaPoRabacie" ?


 

fv-1.png

Link to postu

Pytającemu chodziło raczej o to dlaczego ostateczna wartość pozycji to 399,99, a nie 359,99. :-)

Odpowiedź: Bo rabat wynosi zero.

Kolejność wypełniania pól ma znaczenie. Wystarczy w Subiekcie ręcznie wypełnić te pola w podanej kolejności i zobaczyć co się stanie. :-)

Link to postu

@Przemysław Kwiatkowski @Andrzej Kubik dziękuję za odpowiedzi.  Zamieniłem kolejność podawania danych i w przykładzie podanym na samej górze to zadziałało .... ALE mam kolejny przykład, który nie liczy się poprawnie...

Dane jakie przesyłam do Subiekt za pomocą Sfery

Product 1:
CenaBruttoPoRabacie: 4.39
WartoscBruttoPoRabacie: 13.17
CenaBruttoPrzedRabatem: 4.39
WartoscBruttoPrzedRabatem: 13.17


Product 2:
CenaBruttoPoRabacie: 4.39
WartoscBruttoPoRabacie: 43.9
CenaBruttoPrzedRabatem: 4.39
WartoscBruttoPrzedRabatem: 43.9


Product 3
CenaBruttoPoRabacie: 4.39
WartoscBruttoPoRabacie: 109.75
CenaBruttoPrzedRabatem: 4.39
WartoscBruttoPrzedRabatem: 109.75

Fragment kodu, który za to odpowiada:

 

$position->IloscJm = intval($product['qty']);
		
$position->CenaBruttoPoRabacie  = floatval($product['price']);
$position->WartoscBruttoPoRabacie  = floatval($product['price']) * intval($product['qty']);
		
		
if(floatval($product['price_before_discount'])>0){
			
	$position->CenaBruttoPrzedRabatem = floatval($product['price_before_discount']);
	$position->WartoscBruttoPrzedRabatem = floatval($product['price_before_discount']) * intval($product['qty']);
}


... i efekt w Subiekt , FV

subiekt_example_2.thumb.png.f0978d4379cd6485f2cd622e00e1396b.png
 

Dlaczego na FV "Cena brutto (R)" jest inna niż ta, którą podałem wprost ? Czy może Subiekt przelicza , podaną przeze mnie cenę BRUTTO na NETTO i potem z powrotem na BRUTTO ?

Link to postu

Proszę spróbować wpisać te wartości ręcznie i wszystko powinno stać się jasne.

Oczywiście że Subiekt przelicza, ale nie tak jak Pan pisze (Brutto->Netto->Brutto), tylko przelicza tak żeby otrzymać cenę wg której jest wystawiana fra (brutto albo netto) i ew. rabat.


A tak na logikę - gdyby działało to tak jak Pan robi to dałoby się wpisać ilość = 1, cena = 2, wartość = 3.

Edytowane przez Andrzej Kubik
Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...