Skocz do zawartości

Polecane posty

W roku 2021 vat naliczony był odliczany w wysokości ustalonej według wskaźnika proporcji z roku poprzedniego i wynosił on 92%. W tym celu w wartości preproporcji wpisałem 92% i program wylicza tak jak powinien. W pozycji proporcja bazowa wpisałem 100%. Jak tą pozycję zmieniam na 92% to nic się nie zmienia w przeliczaniu vat w rejestrach. W związku z tym nie wiem jakie będą skutki i do czego jest potrzebna pozycja proporcja bazowa? Inaczej mówiąc jaka jest różnica między preproporcją a proporcją bazową w rewizorze?poczta.nazwa_pl.jpg.50c08ef913a57205f9389bba109460cb.jpg

 

 

Link to postu

Proszę wcisnąć klawisz Pomoc w oknie, które Pan zaprezentował. Tam jest dokładnie opisane do czego służy proporcja i preproporcja.

W dniu 22.01.2022 o 08:56, Jarosław Milewski napisał:

W roku 2021 vat naliczony był odliczany w wysokości ustalonej według wskaźnika proporcji z roku poprzedniego i wynosił on 92%. W tym celu w wartości preproporcji wpisałem 92% i program wylicza tak jak powinien.

To źle, że proporcję wpisał Pan do preproporcji.

W dniu 22.01.2022 o 08:56, Jarosław Milewski napisał:

Jak tą pozycję zmieniam na 92% to nic się nie zmienia w przeliczaniu vat w rejestrach.

Wskaźnik proporcji dotyczy tylko zapisów VAT, które mają ustawione odliczenie proporcjonalne.

  • Dziękuję 1
Link to postu
  • 2 tygodnie później...
W dniu 22.01.2022 o 11:20, Jacek Izydorczyk napisał:

Proszę wcisnąć klawisz Pomoc w oknie, które Pan zaprezentował. Tam jest dokładnie opisane do czego służy proporcja i preproporcja.

W dniu 22.01.2022 o 08:56, Jarosław Milewski napisał:

W roku 2021 vat naliczony był odliczany w wysokości ustalonej według wskaźnika proporcji z roku poprzedniego i wynosił on 92%. W tym celu w wartości preproporcji wpisałem 92% i program wylicza tak jak powinien.

To źle, że proporcję wpisał Pan do preproporcji.

W dniu 22.01.2022 o 08:56, Jarosław Milewski napisał:

Jak tą pozycję zmieniam na 92% to nic się nie zmienia w przeliczaniu vat w rejestrach.

Wskaźnik proporcji dotyczy tylko zapisów VAT, które mają ustawione odliczenie proporcjonalne.

Dziękuję bardzo za udzielenie odpowiedzi!

Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...