Skocz do zawartości

Wyświetlanie nieaktywnego kontrahenta Rewizor Nexo Pro

Polecane posty

Dzień dobry,

 

proszę o informację czy jest jakaś możliwość aby nieaktywny kontrahent nie był wyświetlany przy wyszukiwaniu go gdy wprowadzam konto księgowe dostawcy w dekrecie i wyszukuje po nazwie.

Przeniosłem dane z GT ale były w nim powielone elementy kartoteki dostawców więc dezaktywowałem niepotrzebnych oraz nie mają oni nadanych numerów analityk ale i tak przy wprowadzaniu dekretu są oni widoczni z brakiem analityk. Wydaje mi się że zablokowani kontrahenci nie powinni się wyświetlać.

 

Z góry dziękuję

Link to postu
W dniu 23.01.2022 o 16:31, Andrzej Kubik napisał:

A nie da się tych niepotrzebnych po prostu usunąć?
Po przeniesieniu danych z GT nie mają przecież dokumentów w nexo.

Nie można ich usunąć ponieważ przeniesienie danych było w połowie roku 2021 i na nich się utworzyły rozrachunki i dalej było kontynuowane księgowanie. Z początkiem roku rozliczyłem rozrachunki poprzez spłatę na tych błędnych(powielonych) i utworzyłem w roku 2022 rozrachunki na prawidłowym kontrahencie a tych błędnych zablokowałem i nie nadawałem im analityk. Kiedy ich chcę usunąć program nie pozwala ponieważ były rozrachunki/zapisy na tych błędnych kontrahentach. 

Edytowane przez Łukasz D.
Link to postu
W dniu 23.01.2022 o 15:58, Łukasz D. napisał:

proszę o informację czy jest jakaś możliwość aby nieaktywny kontrahent nie był wyświetlany przy wyszukiwaniu go gdy wprowadzam konto księgowe dostawcy w dekrecie i wyszukuje po nazwie.

Jeśli klient nie ma wystawionych dokumentów w Subiekcie, to można zbiorczo zmienić status nieaktywnym klientom na "Potencjalny". To spowoduje, że nie załapie się już do kartoteki opartej o wzorzec "Klienci standardowi".

  • Dziękuję 1
Link to postu

 

21 godzin temu, Jacek Izydorczyk napisał:

Jeśli klient nie ma wystawionych dokumentów w Subiekcie, to można zbiorczo zmienić status nieaktywnym klientom na "Potencjalny". To spowoduje, że nie załapie się już do kartoteki opartej o wzorzec "Klienci standardowi".

Dziękuję Panie Jacku to faktycznie pomogło, natomiast zgłaszam sugestię do Insert aby po zablokowaniu kontrahenta (ustawieniu jako nieaktywny) nie wyświetlał się przy wprowadzaniu konta księgowego z kartoteką klientów.

Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...