Skocz do zawartości

Podłączenie narzędzi PowerBI pod BD

Polecane posty

Do bazy dostęp może mieć każdy przecież, więc oczywiście da się (my np. używamy connectora do bazy Subiekta do stworzenia zsynchronizowanej listy na Sharepoincie, m.in. kontrahentów, gdzie trzymamy podpięte do nich dokumenty).

 

Zabawa się zaczyna jak ma się to dziać przez API nexo. Tego nie chciało mi się nawet robić, ale jak tylko pojawi się jakieś fajne rest API do nexo to będę all-in. :)

 

Co konkretnie chcecie zrobić z BI?

Edytowane przez Ernest Sadowski
Link to postu

Zacząłem pisać i po 10 linijkach stwierdziłem, że to nie jest temat na forum Subiekta, tylko MS. :P

 

Jeżeli jest Pan programistą, lub macie programistę z jakimkolwiek doświadczeniem w temacie, to rozwiązania same się nasuwają.

 

Sposobów na podłączenie danych z nexo pod serwisy MS jest wiele.

Można np. stworzyć External List na Sharepoincie i z niej zasysać dane w BI (teoretycznie można odtworzyć tak cały widok na bazę nexo w Sharepoincie, pytanie jeszcze czy macie on premises czy online):

https://docs.microsoft.com/en-us/sharepoint/make-external-list

 

Problemem tutaj jednak jest fakt, że gada Pan prosto z bazą. Podobnie jest w przypadku wszystkich innych rozwiązań, które gadać będą prosto z bazą (usprawiedliwia to tylko fakt ze jest to read-only dla raportów).

Z racji, że to forum Subiekta to należy powiedzieć, że wszystko powinno się dziać przez API Subiekta (sferę), a żeby to zrobić trzeba by postawić własna aplikację, która by dosłownie była REST API serwującym dane używając sfery. Wtedy można takie REST API postawić np. u siebie na serwerze (gdzie jest nexo), a w PowerBI je po prostu podłączyć.

 

Ja osobiście, jak się nie doczekamy REST API od InsERTu, planuje zrobić port do Javy (na której mamy cały serwer, ale równie dobrze można w NET) z native callami do bibliotek sfery, ale to dalekie plany, które właśnie maja rozwiązać ten sam problem jak w temacie.

 

Wracając jeszcze do gadania prosto z bazą - proszę poczytać o external data sources w MS. Jest to jednak BARDZO obszerny temat. Kiedyś nawet chciałem trzymać bazę nexo w Azure, właśnie po to by mieć więcej możliwości w MS365, ale pomysł zabiły kosmiczne ceny i wolna praca zdalna.

Edytowane przez Ernest Sadowski
Link to postu

Dzień dobry,

moja firma w planach na ten rok ma wypuszczenie webowego BI (na początku na pewno prostego), które miałoby m.in. współpracować właśnie z Subiektem nexo.

Plan jest taki, że na serwerze byłaby zainstalowana prosta aplikacja, która wysyłałaby dane do webowej platformy i z jej poziomu użytkownik mógłby sobie przeglądać z każdego miejsca i o każdej porze dane z Subiekta.

 

Jeśli macie Państwo jakieś pomysły co do raportów/wykresów jakie by się Państwu przydały w takim rozwiązaniu, to zachęcam do podzielenia się, na pewno będą wzięte pod uwagę.

  • Lubię to 1
Link to postu
  • 11 miesięcy temu...
W dniu 25.01.2022 o 01:07, Ernest Sadowski napisał:

rest API

ale by bylo :)

ale chyba w .net dosyc latwo jest zrobic zeby :

1) po kazdej zmianie kontrahento

2) wywalilo caly obiekt kontrahenta jako JSON 

3) do jakiegos rabbitMQ

4) tam pozniej sharepoint lub jakis middleware by to sciagnal z kolejki, obrobil i zapisal

5) plus jakas minimalna logika retry jakby sie nie udalo

 

https://github.com/LukeOtdr/api-subiekt-gt
do nexo ktos nawet cos juz napisal

Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...