Skocz do zawartości

Stawka ryczałtu ewidencjonowanego

Polecane posty

Proponuję to przemyśleć, bo taka zmiana nie jest wsparciem księgowości, ale jedną z podstaw komplementarności produktów Insert.

Po to namówiliśmy klienta do korzystania z Subiekta 123 (za który zapłaciliśmy!), żeby pobierać z niego dane. W sytuacji, gdy faktury wystawia ryczałtowiec zwolniony z VAT, w komunikacji otrzymujemy tylko numer dokumentu i nazwę kontrahenta. Nie dekretuje się nawet wartość z faktury! Musimy to robić ręcznie, czyli cofamy się do etapu, gdy klient wystawiał faktury w excelu. I nic za to nie trzeba było płacić.

 

Z Państwa strony trzeba byłoby dodać chyba tylko dane do powyższej tabeli. To jest więcej warte niż nowinka w postaci wyglądu nakładki (tryb jasny/ciemny).

Link to postu

Dzień dobry,

Zapiszę sugestię związaną ze stawkami ryczałtu. Przyznam, ze to pierwsze takie zgłoszenie, ale warte rozważenia w kontekście ostatniego wzrostu popularności tej formy opodatkowania. Same zmiany to nie tylko dodanie stawek do tabeli, ale też zmiany w komunikacji i nexo.

Odnośnie importu dokumentu, wymiana danych online działa, są importowane wartości z dokumentu. 

Link to postu

Wymiana online działa, ale wartość są przenoszone tylko w przypadku tworzenia zapisu VAT i tylko do ewidencji VAT.

Jeśli wybieram opcję "Nie twórz zapisu" w schemacie dekretacji, Rachmistrz nie przenosi danych o kwocie do EP. Przypuszczalnie ma to związek z tym, że system nie wie, do której stawki ryczałtu zaliczyć wartość. Gdy ten sam dokument dekretuję wg. schematu z tworzeniem zapisu VAT, ujmuje sprzedaż w ewidencji VAT, ale do ewidencji przychodów nie przenosi żadnej wartości.

Link to postu

Dzień dobry.

 

Pański problem wskazuje na niedostosowanie schematu dekretacji wg którego następuje księgowanie dokumentu do EP. Proszę przedefiniować schemat dekretacji na zasadzie wyłączenia trybu automatycznego określania stawki ryczałtu i wskazania bezpośrednio do jakiej stawki ryczałtu przypisać księgowaną wartość dokumentu. Dla przykładu proszę zobaczyć w domyślnym schemacie dekretacji:

image.thumb.png.2da0c3708941dfc76d6cf77dc47a82ea.png

Więcej na temat definiowania schematów dekretacji można przeczytać w systemie e-pomocy na naszych stronach dla użytkowników.

Link to postu

Dziękuję.

W przypadku, gdy stawka dla wszystkich usług na fakturze jest taka sama, podany schemat rozwiąże problem. Konieczne będzie jednak stworzenie schematów dla różnych stawek, aby przypisywać je do poszczególnych faktur, a jeśli na jednej fakturze będą produkty z różnymi stawkami dane trzeba będzie zmieniać ręcznie. Niemniej odpowiedź była pomocna. 

Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...