Skocz do zawartości

Dwa magazyny, kolejność pobierania towarów z magazynów

Polecane posty

Potrzebuję przenieść towary ze swojej JDG na moją nową sp. z o.o. Księgowy zaleca, aby dla spółki w Subiekcie Nexo utworzyć dwa magazyny „A” oraz „B”.

Na magazyn A zostaną przeniesione wszystkie towary z JDG. Magazyn B będzie obejmował wszystkie towary przyjęte od 1.02. na spółkę.
 

Teraz pojawia się moje pytanie:
Czy w Subiekcie Nexo istnieje możliwość, aby przy wystawianiu dokumentów końcowych program pobierał towary najpierw z magazynu A, a przy niewystarczającej ilości zaciągał resztę z magazynu B?

Link to postu

Fakt: Jedna WZ = jeden magazyn.

 

Rozpatrzyć też należy scenariusze kolejności:

  1. WZ1 z MG1 + WZ2 z MG2 -> FS zbiorcza WZ
  2. FS z wieloma auto-WZ -> auto-WZ1 z MG1 + auto-WZ2 z MG2

 

W pierwszym przypadku, ręcznie Pan decyduje co Pan wydaje na danej WZ i z którego magazynu (i później fakturuje zbiorczo). Jak też opisałem niżej - można ustawić domyślny magazyn dla oddziału, żeby szedł na pierwszy ogień (a więc wymagał dodatkowego kliknięcia jak się już chce wystawiać z drugiego).

 

W drugim przypadku jedna faktura (dokument) ma swoje pole magazynu, wg którego zostanie utworzona auto-WZ. Ta auto-WZ będzie dotyczyć magazynu wybranego na dokumencie FS.

Dodatkowo w konfiguracji widoku listy asortymentu można odpalić kolumnę Magazyn, która pozwala na zmianę magazynu dla danej pozycji asortymentu. Pozwala to zatem aby FS wygenerowała więcej niż jedną auto-WZ. Dodawanie jednak i decyzyjność program nadal pozostawia użytkownikowi, bo aby wydać towar z 2 magazynów, nadal potrzebne są 2 WZ.

 

Jedynym usprawnieniem będzie wybrać domyślny magazyn dla oddziału jako ten ze "starym towarem", wtedy domyślnie WZ i auto-WZ z FS będą dysponować starym towarem, a jak użytkownik będzie chciał to sam zmieni albo dla całej FS, albo dla poszczególnych pozycji (jeden towar ma wtedy też 2 pozycje na dokumencie, bo każda jest do innej WZ).

 

image.png.7043823f3c53a90844eaf13326e16d0b.png

image.thumb.png.ba48454d1425adbfdb4108f91c2e85c3.png

image.thumb.png.c1fa958007d89bd9f79a90c949fb0e82.png

Edytowane przez Ernest Sadowski
Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...