Skocz do zawartości

Faktury zaliczkowe cząstkowe/końcowe - jak wystawić

Polecane posty

Bardzo proszę o pomoc - jak w subiekcie nexo obsłużyć faktury zaliczkowe?

Mój scenariusz:

1. Dodaje zamówienie w postaci proformy do systemu

2. Nie realizuje zamówienia - czekam na ratę płatności.

3. Otrzymałem płatność raty od klienta.

4. Na podstawie proformy wystawiam fakturę zaliczkową cząstkową (prawy -> zrealizuj jako f. zaliczkowa cząstkowa)

5. Dokument jest utworzony, a proforma zyskuje status 'zaliczkowy'.

6. Zaczynam realizować zamówienie i realizuje proformę jako WZ.

7. ... i tu zaczynają się schody... po wyświetleniu WZ, Subiekt niepoprawnie odczytuje produkty na stanie.

____ podaje - co wygląda na zupełnie losowe wartości - w kolumnie Ilość.

____ muszę ręcznie poprawiać dokument i podawać ilości zgodne ze stanem na magazynie.

____ ok. Udało się. Po kilku dniach robię dokładnie to samo - realizuje proformę - i ten problem się powtarza.

8. Kiedy już uda mi się zrealizować zamówienie (realizacja 100%) czas na fakturę końcową (otrzymałem już kolejną/ostatnią ratę płatności).

9. W Subiekcie v35 mogłem po prostu wystawić fakturę końcową i zamknąć proformę.

10. Po aktualizacji Subiekta do v37 nie jestem w stanie już wykonać faktury końcowej.

___ System nie widzi wpłaty kolejnej raty i w fakturze końcowej pojawia się błędna kwota pozostała do zapłaty (konkretnie 0,00 EUR)

___ Co oczywiście nie jest prawdą (płatności są wprowadzone poprawnie)

___ Ogólnie nie mogę wystawić takiego błędnego dokumentu dla księgowej.

11. Do wersji v35 jakoś się przemęczyłem i wystawiałem takie dokumenty (w ciągu całego roku może z 10 takich przypadków)

___ Bardzo proszę o pomoc i pokierowanie mnie w tej kwestii.

 

Pozdrawiam

(korzystam z Subiekt Nexo PRO v37.0.1)

Link to postu
3 godziny temu, Paweł Fornal napisał:

7. ... i tu zaczynają się schody... po wyświetleniu WZ, Subiekt niepoprawnie odczytuje produkty na stanie.

____ podaje - co wygląda na zupełnie losowe wartości - w kolumnie Ilość.

____ muszę ręcznie poprawiać dokument i podawać ilości zgodne ze stanem na magazynie.

____ ok. Udało się. Po kilku dniach robię dokładnie to samo - realizuje proformę - i ten problem się powtarza.

Program proponuje wydanie tylko takiej ilości towaru, aby jego wartość nie przekroczyła wartości zaliczki.

3 godziny temu, Paweł Fornal napisał:

9. W Subiekcie v35 mogłem po prostu wystawić fakturę końcową i zamknąć proformę.

10. Po aktualizacji Subiekta do v37 nie jestem w stanie już wykonać faktury końcowej.

Jeśli towar został w całości wydany, to wystawiona w ten sposób faktura końcowa będzie zerowa - i dobrze.

Trzeba natomiast odrębnie zafakturować wydania magazynowe, które przekroczyły wartość zaliczki. Można tego dokonać albo z modułu Wydania - niezafakturowane, albo z Sprzedaż - faktury zaliczkowe.

Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...