Skocz do zawartości

Problem z dekretacją za pomocą schematu.

Polecane posty

Po konserwacji dalej ten sam problem. Dodam, że schemat został skopiowany z innego podmiotu i dostosowany w niektórych pozycjach.
Gdy utworzyłam z poziomu wyboru schematu dekretacji nowy schemat z przykładową tylko jedną pozycją zapisu to wtedy schemat już pozwala zadekretować, ale niekoniecznie chciałabym od nowa ustawiać ten sam schemat po raz kolejny.
 

Wersja programu to : 39.0.0.

Link to postu

Ulubiony błąd. Może być błędnie schemat ustawiony i odwołuje się do czegoś czego nie ma np w przypadku podnoszenia nexo kilka wersji na raz w schematach potrafią zostać rzeczy których już nie ma. Miałem tak też w definicji bilansu w jednej firmie.

Bez indywidualnej analizy schematu, planu kont nie da rady pomóc.

  • Smutny 1
Link to postu
17 godzin temu, Weronika Kuś napisał:

Czyli chyba czeka mnie utworzenie jednak schematu.

Przypominam, że można dodać nowy schemat powielając istniejący. Tak dodany schemat można uzupełnić o brakujące księgowania i zapisać, że jeżeli się zapisze bez ostrzeżeń to powinno być OK. Poprzedni schemat można wówczas usunąć. Przed jego usunięciem proszę spróbować go wyedytować i cokolwiek zmienić i spróbować zapisać - czy wyświetlane są wówczas jakieś ostrzeżenia?

Link to postu

Problem jest że taki powielony schemat zapisze się bez problemu a problem dopiero się pojawi przy dekretacji tak jak napisała @Weronika Kuś jeżeli jest tam coś co już nie jest dostępne w opcjach do wyklikania ale kiedyś było.

 

Rozwiązaniem jest dodanie wzorcowego schematu a w 2 zakładce mieć otwarty ten "stary" i ten wzorcowy dostosować na podstawie starego. Przy okazji pewnie się znajdzie ten "nie działający" parametr który generuje błąd przy dekretacji.

  • Lubię to 1
Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...