Skocz do zawartości

Inwentaryzacja początkowa - przeniesienie stanów z GT na Nexo

Polecane posty

Dzień dobry,

W jaki sposób będę mógł najszybciej przenieść stany magazynowe z Subiekta GT do inwentaryzacji początkowej wykonanej w Subiekcie Nexo? 
Powstaje nowa spółka, więc przeniesienie stanów podczas importowania danych z GT na Nexo odpada. Księgowa mówi, że wszystko musi być udokumentowane

 

Link to postu

Sposób na partyzanta (bo nigdy nie robiłem, ale pewnie zadziała):

 

Stworzyć nowy podmiot w nexo na podstawie bazy z GT.

Zrobić na nim wydanie magazynowe na wszystko (np. RW).

W wydaniach, kliknąć na te wydanie i dać Komunikacja->Wyślij->Do pliku EPP.

(nie używam GT, ale możliwe, że można od razu stamtąd EPP zrobić).

 

W innej bazie nexo (nowej), zaimportować plik EPP jako PW.

Powinny wszystkie pozycje wejść, łącznie z asortymentami. Asortymenty powinny się zmapować po np. symbolach.

 

Nie wiem tylko jak program zareaguje w przypadku różnych konfiguracji tych asortymentów, np. ich dostawcy, ceny itp.

Edytowane przez Ernest Sadowski
Link to postu
13 godzin temu, Łukasz F napisał:

JDG przekazuje towar na podstawie dokumentów WZ. Na koniec miesiąca towar, który sprzeda spółka z o.o. JDG fakturuje spółce

💡  Przy okazji uwaga pod kątem US. Oczywiście nie wiem czy tak jest w tym przypadku, ale jeżeli osoba z JDG jest wspólnikiem (samodzielnym lub z najbliższą rodziną) w sp. z o.o., to urząd skarbowy będzie mógł sprawdzić ceny transferowe między podmiotami (czy są rynkowe) i czy taka współpraca nie jest formą uciekania się do optymalizacji podatkowej.

Link to postu
15 godzin temu, Łukasz F napisał:

JDG przekazuje towar na podstawie dokumentów WZ. Na koniec miesiąca towar, który sprzeda spółka z o.o. JDG fakturuje spółce

Można zatem, w pierwszej kolejności, zrobić remanent w GT i przekopiować go do Excela oraz wyeksportować kartoteki towarów do pliku EPP. Następnie zaimportować kartoteki z pliku EPP do nexo, otworzyć nowy dokument WZ i wkleić do niego pozycje z Excela, po ich kosmetycznej obróbce (zmiana nazw kolumn).

 

Druga część tego artykułu: https://www.insert.com.pl/dla_uzytkownikow/e-pomoc_techniczna/1981,subiekt-nexo-schowek-pozycji-czyli-jak-skopiowac-kartoteki-z-dokumentu-na-dokument-konfiguracja-oraz-informacje-ogolne.html

Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...