Skocz do zawartości

stosuj 'ODRACZANIE' poboru zaliczki

Polecane posty

Nie do końca zrozumiałe jest dla mnie słowo "odraczani. Po korekcie wynagrodzeń za grudzień a wypłaconych w styczniu, dla osób które oprócz wynagrodzeń mają jeszcze świadczenia z zus, typu renta czy emerytura musieliśmy wypłacić różnicę w zaliczce. Ulgi (425 zł) w wynagrodzeniu nie mają , nie złożyli PIT 2 u pracodawcy. W pierwszej wersji mieli około 400 zł mniej do wypłaty ( mówię o najniższej krajowej) do wypłaty było 2800 brutto czyli 1830,67 na rękę, po nowej nakładce po przeliczeniu 2800 brutto to 2017,67 ( różnica 187 zł ) wypłacona pracownikowi. Czyli teraz już każda wypłata będzie wyższa. Zastanawia mnie tylko fakt czy przypadkiem przy rozliczeniu rocznym nie będą musieli oddać????

W końcu w nazwie jest słowo "odraczanie"

Edytowane przez Małgorzata Myszk
Link to postu
13 godzin temu, Małgorzata Myszk napisał:

 Zastanawia mnie tylko fakt czy przypadkiem przy rozliczeniu rocznym nie będą musieli oddać????

W końcu w nazwie jest słowo "odraczanie"

No niestety może wyjść tak, że będą musieli oddać, zwłaszcza osoby które mają więcej niż jedno źródło dochodu.

Jak to działa, polecam obejrzeć tu: https://www.youtube.com/watch?v=p-KLY6-euQU

 

Link to postu
15 godzin temu, KATARZYNA LESZCZYŃSKA napisał:

Jak Pani zrobiła korektę wynagrodzeń?

Proszę o podpowiedź.

należy anulować zatwierdzenie wypłat, usunąć je i naliczyć jeszcze raz? w wersji programu 1,7. 

zrobić tak dla wyszkach wypłat? jest ich ok. 100.

Potem porównać i różnice wypłacić pracownikom? 

Niestety musiałam usunąć poprzednie wypłaty, naliczyć nowe, porównać i wypłacić różnicę. Ja mam ok. 250 osób

Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...