Skocz do zawartości

Niezgodna wartość magazynowa dokumentu względem pozycji

Polecane posty

Napisałem aplikację do tworzenia dokumentu RW poprzez rozszerzenie SFERA dla Subiekt GT.

Fragment kodu tworzącego dokument:

Local $oDokumentRW = $g_oSubiekt.SuDokumentyManager.DodajRW

for $i=0 to Ubound($aDokumentRW_Pozycje) - 1
    $oSkladnik = $g_oSubiekt.Towary.Wczytaj(String($aDokumentRW_Pozycje[$i][$eRW_SkladnikSymbol]))
    $oPozycjaRW = $oDokumentRW.Pozycje.Dodaj($oSkladnik)
    $oPozycjaRW.IloscJm = $aDokumentRW_Pozycje[$i][$eRW_PozycjaIlosc]
Next
$oDokumentRW.Zapisz ;zapisz dokument, aby ceny magazynowe się zaktualizowały

for $oPozycjaRW in $oDokumentRW.Pozycje
	$oPozycjaRW.CenaNettoPrzedRabatem = $oPozycjaRW.CenaMagazynowa ;zaktualizuj ceny netto względem cen magazynowych
Next
$oDokumentRW.Zapisz

Jest to bardzo prosty kod, który dodaje do dokumentu pozycje wg wcześniej przygotowanej tabeli z symbolami towarów i ilościami. Potem w pętli aktualizuję ceny netto względem ceny magazynowej.

Dokument się tworzy. Wszystko wygląda ok ale jest jedna rzecz, która nie zawsze mi się nie zgadza. Chodzi o wartość magazynową.

Jak przeliczę wszystkie pozycje dokumentu (ilość * cena magazynowa) to nie zgadza mi się to z wartością magazynową dokumentu. Różnica to kilka groszy. Dzieje się tak dla losowych dokumentów. Natomiast wartości netto zawsze się zgadzają.

Poniżej przykład

1582921269_niecisociwartocimagazynowej.thumb.png.3955951f558ccdeb942c711d6789c487.png

Gdy wejdę ręcznie do takiego dokumentu i na danej pozycji w której nie zgadza się wartość magazynowa kliknę prawym przyciskiem i wybiorę "Szczegóły pozycji" i kliknę "OK" to wartość magazynowa tej pozycji się aktualizuje do prawidłowej kwoty.

Czy coś robię nie tak lub czegoś pominąłem? Nie mogę sobie z tym problemem poradzić. Proszę o pomoc.

Link to postu
W dniu 27.01.2022 o 12:50, Daniel Kozłowski napisał:

Strzelam - po zapisie dokumentu wczytałbym go ponownie przed ponowną edycją.

Zrobiłem tak ale nie pomogło. Dalej jest problem. Dodam, że problem występuje tylko przy dużej ilości pozycji dokumentu.

Próbowałem też użyć metody Przelicz ale też nie pomogło. 

Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...