Skocz do zawartości

Zmiana daty wypłaty wynagrodzeń a PPK

Polecane posty

W tym roku zmieniam datę wypłaty wynagrodzeń z ostatniego dnia m-c na 5-pierwszy dzień następnego m-ca.

czyli w styczniu nie będzie wypłaty wynagrodzenia za styczeń tylko na początku lutego.

mam problem z podatkiem za składki PPK pracodawcy, ponieważ gdy zmieniłam datę wypłaty na 5-ty dzień m-ca program nie liczy mi podatku od PPK z grudnia. Co mam zrobić? Czy gdzieś w programie mogę to zmienić ? Nie da się ręcznie wprowadzić kwoty PPK do opodatkowania w wypłacie.

Proszę o szybką pomoc

 

Link to postu

W pierwszej kolejności należy ustalić faktyczny termin, w którym pracodawca ma zamiar odprowadzać składki do instytucji PPK i na tej podstawie odpowiednio ustawić Parametry -> Pracownicze Plany Kapitałowe.

 

W szczególnym przypadku, jeśli pracodawca będzie odprowadzał składki na ostatni moment, czyli z wynagrodzenia za styczeń płatnego do 5 lutego w terminie pomiędzy 6 a 15 marca, to nie będzie miał prawa do pobrania zaliczki, a pracownik będzie musiał samodzielnie opodatkować PPK w zeznaniu rocznym. Wynika to z tego, że po 5 każdego miesiąca nie będzie już żadnej wypłaty, z której taką zaliczkę można by pobrać. Pomijam oczywiście ewentualne dodatkowe listy płac.

Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...