Skocz do zawartości

uprawnienia na bazie biura

Polecane posty

Dzień dobry.

 

Mam na jednej bazie podpięte Biuro, Subiekta, Rewizora.

To jest baza biura rachunkowego.
Do tej bazy mają dostęp pracownicy biura rachunkowego. 
W jaki sposób ograniczyć prawa tak, żeby mieli dostęp do Biura i Subiekta ale nie do Rewizora, słowem żeby nie mieli wglądu do ksiąg tego biura rachunkowego w ogóle?

 

Mogę to zrobić, zabierając uprawnienia "uruchom Rewizora", aktualizując podmiot biura rachunkowego, ale po przywróceniu uprawnień do uruchamiania rewizora pracownik może uruchomić rewizora nawet *bez* aktualizowania uprawnień na podmiocie biura rachunkowego. 

 

W jaki sposób to rozwiązać?

 

TIA,

pozdrawiam

Marcin

Link to postu

Biuro nexo niestety nie ma wydzielonych uprawnień do bazy własnej i baz klientów. Taka sytuacja niestety wyklucza możliwość jednoczesnego ograniczania dostępu do bazy własnej i synchronizacji personelu w bazach klientów, do których pracownicy mają mieć pełny dostęp. To chyba jedyna rzecz, która w Biurze GT działa lepiej.

Link to postu

Na przykładzie księgowości w programie Rewizor proponujemy następujące postępowanie:

  1. Nadać w Biurze nexo uprawnienie pracownikowi biura do uruchamiania Rewizora.
  2. Zsynchronizować pracownika z bazami klientów biura.
  3. Zabrać uprawnienie w Biurze nexo temu pracownikowi biura do uruchamiania Rewizora.
  4. Nie synchronizować tego pracownika z bazami klientów biura
W dniu 28.01.2022 o 01:54, Jacek Izydorczyk napisał:

To chyba jedyna rzecz, która w Biurze GT działa lepiej.

Udałoby się rozwinąć, na czym polega przewaga Biura GT?

Link to postu
47 minut temu, Przemysław Werner napisał:

Na przykładzie księgowości w programie Rewizor proponujemy następujące postępowanie:

  1. Nadać w Biurze nexo uprawnienie pracownikowi biura do uruchamiania Rewizora.
  2. Zsynchronizować pracownika z bazami klientów biura.
  3. Zabrać uprawnienie w Biurze nexo temu pracownikowi biura do uruchamiania Rewizora.
  4. Nie synchronizować tego pracownika z bazami klientów biura

 

Dziękuję za odpowiedź.

Rozwiązanie na dłuższą metę dosyć uciążliwe, zwłaszcza gdy pracowników z uprawnieniami do rewizora jest kilku i co jakiś czas jest konieczność dodawania im praw do innych firm (klientów biura) w rewizorze. Trzeba by było znowu nadać prawa do uruchamiania, zrobić synchro do firm do których mają dostać i znowu odebrać prawa. Jakby się pracownik "wstrzelił" w tym czasie co ma prawa przez chwilę to też nie byłoby ciekawie.

 

Fajnie by było dodać oddzielne uprawnienie do uruchamiania programów Nexo, które są na bazie biura założone.

 

Pozdrawiam
Marcin Krzemień

Link to postu
W dniu 2.02.2022 o 13:58, Przemysław Werner napisał:

Udałoby się rozwinąć, na czym polega przewaga Biura GT?

No właśnie na tym, że w Biurze GT, w Administracja -> Personel, mamy oddzielne uprawnienia do podmiotu Biura i do podmiotów klientów. Oczywiście pomijam fakt, że Biuro GT nie jest składnikiem InsERT GT.

image.png.ec7b645799d62fc3134e4ddc9e2407a4.png

W nexo powinno być analogicznie:

image.png.655ed8867e57a5f837799e5a94cacc1b.png

  • Lubię to 1
Link to postu
16 godzin temu, Marcin Cymbaluk napisał:

Od dwóch dni wdrażam Biuro nexo i rachmistrza nexo do BR.

Niestety największa uwaga szefowej - proszę zablokować nasz podmiot aby pracownicy nie widzieli zapisów.

Może insert coś wymyśli, tak aby były osobne uprawnienia do KPIR bazy własnej.

 

Zapisaliśmy do realizacji w jednej z kolejnych wersji programu.

  • Dziękuję 1
Link to postu
  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
W dniu 18.02.2022 o 23:49, Andrzej Gwiazda napisał:

Czy problemu nie rozwiąże założenie oddzielnej bazy danych tylko do księgi biura rachunkowego ?

Może i rozwiąże, ale stracimy na innych funkcjonalnościach: albo na zbiorczym fakturowaniu z poziomu Biura, albo na wspólnych rozrachunkach pomiędzy Subiektem i Rewizorem.

  • Lubię to 1
Link to postu
  • 4 miesiące temu...
  • 2 miesiące temu...
  • 4 miesiące temu...
W dniu 24.01.2023 o 11:22, Arkadiusz Cieśla napisał:

Dzień dobry, nie planujemy zmian pod tym kątem w najbliższych wersjach programu.

Jeśli tak jest, to wiele biur rachunkowych, które zakupiły wersję Nexo w ostatnim kwartale roku, będzie miało poczucie niezłego oszukaństwa.
Od roku Państwo nie planują, zatem może czas najwyższy wziąć się do dzieła...?

Jestem pierwsza na liście rozczarowanych. Nie mogę uruchomić księgowości własnego podmiotu w Nexo, bo są ograniczenia, których nie byłam świadoma, gdy nabywałam pełny pakiet programów do swojego biura rachunkowego.
Potwierdzam jednego z przedmówców - Biuro GT ma w tym zakresie o wiele lepszą funkcjonalność niż Biuro Nexo.

  • Lubię to 1
Link to postu
  • 6 miesięcy temu...
  • 2 miesiące temu...
W dniu 27.02.2022 o 21:09, Jacek Izydorczyk napisał:

Może i rozwiąże, ale stracimy na innych funkcjonalnościach: albo na zbiorczym fakturowaniu z poziomu Biura, albo na wspólnych rozrachunkach pomiędzy Subiektem i Rewizorem.

Ale za to dostaniemy fakt, że nasza własna firma pojawi się na liście klientów biura i będzie można monitorować procesy w niej zachodzące, podobnie jak to było w Biuro GT

Link to postu

Dobra Insert. Jak idą prace nad tą funkcją?

Rozwiązanie, które podesłane zostało do mojego klienta spowodowało niezłą ilość pracy dla mnie.

Dziękuję!!!

 

Jak się tak bawimy to ja poproszę o zbiorczą zmianę ról dla użytkowników. Abym nie musiał każdego z osobna klikać i raz dawać uprawnienia do uruchamiania, aby za chwile odbierać...

Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...