Skocz do zawartości

ulga dla klasy średniej kilka wypłat w miesiącu

Polecane posty

Tylko takie są wersje dostępne na Państwa stronie. I nie widzę tu żadnej informacji o poprawce do wyliczania ulgi dla klasy średniej.

Nam nie sumuje do 12800,00 . Wylicza ulgę tylko z ostatniej wypłaty a nie z sumy wypłat w miesiącu. Nie ma w tym wypadku mowy o odraczaniu a o zastosowaniu 

i wyliczeniu podatku wg ulgi dla klasy średniej.

 

"Wersja 1.70 HF2 - 28/01/2022

W tej wersji nie wprowadzono żadnych zmian do programu Gratyfikant GT.

Wersja 1.70 HF1 - 27/01/2022

  • Poprawiono mechanizm odraczania poboru zaliczki dla wypłat wyższych niż 12.800 zł brutto. Mogło to doprowadzić do wyliczenia zaliczki na podatek dochodowy w nieprawidłowej wysokości dla wynagrodzeń przekraczających wspomnianą kwotę.
  • Poprawiono problem ze sprawdzaniem limitu licencji w trakcie liczenia wynagrodzeń. Po wprowadzeniu zmian wynikających z rozporządzenia z dnia 7 stycznia program mógł nieprawidłowo kontrolować licencje dla wirtualnej wypłaty wyliczanej na dzień 31.12.2021 roku i tym samym całkowicie blokować wyliczanie wynagrodzeń mimo posiadania uprawnień do obsługi właściwej liczby pracowników.

 

Link to postu

Tu jest wzmianka o poprawce i owszem do zaliczek sumuje prawidłowo i prawidłowo wylicza podatek , ale do ulgi dla klasy średniej i wyliczeniu podatku nie dodaje do wzoru dwóch kwot brutto wynagrodzenia tylko ostatnią.

Zmiany w wersji 1.70

Poniżej wypisano alfabetycznie wszystkie zmiany w wersji 1.70 Gratyfikanta GT. Zmiany płatne - wyróżnione czcionką pogrubioną - są umieszczone na początku listy.

  • Dostosowano program do zmian wynikających z rozporządzenia wprowadzonego 8 stycznia 2022 r. dotyczącego zmiany sposobu naliczania i odraczania odprowadzania zaliczki na podatek dochodowy.
  • W umowie o pracę oraz w umowie cywilnoprawnej dodano nowy parametr odpowiedzialny za włączenie odraczania zaliczki (rozporządzenia z dnia 07.01.2022 r.).
  • Dodano nową wersję deklaracji PIT-2(7).
  • Poprawiono wyliczanie zaliczki na podatek w kolejnych wypłatach w miesiącu.
  • Skrócono okres pomiędzy absencjami od którego zależne było wyliczenie nowej podstawy zasiłku z 3 do 1 miesiąca.
Link to postu
  • 2 tygodnie później...

Też mam podobne chyba zgłoszenie/zapytanie o następującej treści:

 W miesiącu są dwie wypłaty z czego żadna z nich osobno nie wchodzi do limitu, natomiast razem już na limit się załapują.

Czy i jak taka sytuacja może być/będzie rozwiązana, bo obecnie (1.70 HF1) nie widać możliwości policzenia ulgi dla klasy średniej, a taka możliwość powinna być przynajmniej w drugiej wypłacie z wyrównaniem ulgi za pierwszą wypłatę.

Link to postu

Też mam takie zgłoszenie do klienta , wypłata za grudzień do 10 stycznia i kolejna wypłata dodatkowa (nie główna) za styczeń płatana 12 stycznia.

Wypłata za grudzień nie łapie się do ulgi dla KŚ a le już dodatkowa lista (suma brutto wypłaty głównej + dodatkowej)  podnosi tą wartość i ulga powinna być naliczona. 

Na składnikach i w umowie jest zaznaczone naliczanie ulgi dla KŚ.

Link to postu

Księgowa twierdzi, że w wersji Gratyfikanta GT 1.70 SP1 HF1, w dalszym ciągu, w sytuacji dwóch wypłat, z których żadna osobno nie wchodzi do limitu, natomiast razem już tak, nie widać możliwości policzenia ulgi dla klasy średniej, a taka możliwość powinna być przynajmniej w drugiej wypłacie z wyrównaniem ulgi za pierwszą wypłatę.

Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...