Skocz do zawartości

Wyliczenie zdrowotnego przy zaliczkach kwartalnych na podatek

Polecane posty

Dzień dobry,

Chciałam zapytać, ponieważ przy symulacji wyliczenia składki zdrowotnej na kolejne miesiące (dla wspólników) należy wcześniej dodać deklarację PIT 5 aby program poprawnie wyliczył podstawę składki zdrowotnej (akurat w moim przypadku jej nigdy w programie nie liczyłam ponieważ płaciłam zaliczki w formie uproszczonej). Bez wyliczenia deklaracji PIT 5 miesięcznej program bierze złą podstawę zdrowotnego a mianowicie kwotę dochodu z danego miesiąca a nie dochód narastająco. Stąd moje pytanie jak wyliczyć w prawidłowy sposób składkę zdrowotną w sytuacji gdy ktoś płaci zaliczki na podatek kwartalne i wylicza PIT 5 kwartalny?? Wpisywać ręcznie? 

Proszę o podpowiedź w tej kwestii.

Link to postu

Dzień dobry.

 

Przede wszystkim wymagana jest wersja 39.0.0 a najlepiej 39.0.1.

Rozliczanie kwartalne nie stoi na przeszkodzie. Wyliczając zdrowotne, program za podstawę zdrowotnego za styczeń powinien brać wg zasad obowiązujących w grudniu, czyli wziąć z parametrów konfiguracji funduszy i składek ZUS. Za luty podstawę powinien określić na podstawie dochodu poprzedniego miesiąca - brak wystawionej zaliczki nie powinien stać na przeszkodzie - program wyliczy podstawę w taki sposób jak by liczył w tle deklarację zaliczki za dany miesiąc. Oczywiście dotyczy wspólników opodatkowanych na zasadach ogólnych.

 

Proszę się upewnić, że posiada Pani odpowiednio ustawione parametry na zakładce Dane ubezpieczenia i Podatki w definicji wspólnika na rok 2022.

Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...