Skocz do zawartości

Filtrowanie listy towarów

Polecane posty

Mam taki problem, że funkcja filtrowania listy (F8) nie wskazuje wszystkich elementów z listy.

Przykład:

Szukam wszystkich etui typu hybrid do telefonu realme 8

Jak szukam po skrócie "hyb_RMe8" który jest wpisany w polu własnych towarów to znajduje 16 wyników

 

jak wpiszę frazę "hybrid realme 8" to znajuje tylko 10 pozycji a nie 16

 

Wykonywałem już aktualizację instyktu w programie serwisowym ale to nic nie dało.

Nazwy towarów są takie same bo robiłem kopiuj/wklej, nie ma tam jakiegoś innego znaku czy coś.

Nie znajduje pozycji 05124 a 05123 znajduje (dwie pierwsze pozycje)

Co może tu być nie tak, że nie znajduje wszystkich pozycji?

 

Edit: zacząłem z tej drugiej listy w towarach w nazwie kasować spacje poprzedzające znak "8" i wpisywałem tą spacje od nowa i teraz każdy taki towar już też nie jest wyszukiwalny tą drugą frazą.

Ustawienia instynktu w subiekcie wyglądają tak:

image.png.4d13ab6206c0540adbabf900c4fa1931.png

aktualizacja instynktu nie przebiega prawidłowo, gdzie szukać przyczyny?

"Aktualizacja instynktu podmiotu zakończona niepowodzeniem"

image.png.38b3e705052f1978a2509e36823d63b7.png

Edytowane przez Mamut Maniek
Link to postu

Podstawy działania mechanizmu Instynktu - fraza "8" zawiera 1 znak, w konfiguracji ustawił Pan minimalną liczbę znaków podlegających instynktowi na 3, jeśli nie ma frazy w słowniku to nie zostanie znaleziony i zwrócony w wyniku. Po każdej zmianie parametru Instynktu wpływającej na zawartość słownika należy go przebudować w programie serwisowym, standardowo Instynkt jest aktualizowany przy każdej edycji towaru. 

Link to postu
16 godzin temu, Daniel Kozłowski napisał:

Podstawy działania mechanizmu Instynktu - fraza "8" zawiera 1 znak, w konfiguracji ustawił Pan minimalną liczbę znaków podlegających instynktowi na 3, jeśli nie ma frazy w słowniku to nie zostanie znaleziony i zwrócony w wyniku. Po każdej zmianie parametru Instynktu wpływającej na zawartość słownika należy go przebudować w programie serwisowym, standardowo Instynkt jest aktualizowany przy każdej edycji towaru. 

Też tak sobie potem pomyślałem. Zmieniłem z powrotem na 1 znak i chciałem odbudować instynkt ale ta aktualizacja kończy się niepowodzeniem. Program serwisowy uruchomiony jako administrator. Baza ma odłączonych wszystkich użytkowników. Baza zajmuje 30GB. Na dysku jest wolne miejsce 50GB. Są gdzieś logi, żeby sprawdzić o co chodzi? Da się odbudować ten instynkt jakoś inaczej np. przez polecenie SQL?

Link to postu
39 minut temu, mamut maniek napisał:

Program serwisowy uruchomiony jako administrator.

Co to ma wspólnego z operacjami wykonywanymi na bazie danych ?

 

39 minut temu, mamut maniek napisał:

Baza zajmuje 30GB.

Rozmiar to ogólnie żadna informacja, istotna jest zawartość baz danych. Każdą bazą danych powinien opiekować się ktoś z doświadczeniem (wczoraj trafiła do mnie kolejna baza danych do naprawy), czym więcej gromadzimy danych w bazie danych tym więcej potencjalnych problemów może się pojawić i tym bardziej takie wsparcie może być potrzebne. 

 

44 minuty temu, mamut maniek napisał:

Są gdzieś logi, żeby sprawdzić o co chodzi?

Standardowo - profiler.

 

37 minut temu, mamut maniek napisał:

Da się odbudować ten instynkt jakoś inaczej np. przez polecenie SQL?

Tak, można przebudowywać tylko wybrane słowniki instynktu (standardowo są przebudowywane wszystkie, gdzie problemem mogą być kontrahenci), można to zrobić dużo szybciej niż robi to program.

 

 

Link to postu

Znalazłem procedurę o nazwie spInsOdbudowaInstynktu

image.png.7c84a2789861dac818aeafd663f496d2.png

Gdy wykonałem polecenie:

exec spInsOdbudowaInstynktu 1, 2

po chwili otrzymałem błąd

Cytat

The transaction log for database is full due to 'ACTIVE_TRANSACTION'

okazało się, że plik loga bazy danych miał ograniczoną wielkość 5GB. Ustawiłem brak limitu i wykonałem polecenie jeszcze raz i robiło się 20-godzin i odpuściłem. Plik loga też urósł do 30GB. Przypuszczam, że parametr "2" to właśnie kontrahenci (u mnie w bazie jest ponad 1-milion kontrahentów)

Ogólnie problem rozwiązany bo wykonałem polecenie

exec spInsOdbudowaInstynktu 1, 5

i instynkt dla towarów został odbudowany i wyszukiwanie działa teraz prawidłowo.

Link to postu
W dniu 30.01.2022 o 11:39, mamut maniek napisał:

Ogólnie problem rozwiązany bo wykonałem polecenie

exec spInsOdbudowaInstynktu 1, 5

i instynkt dla towarów został odbudowany i wyszukiwanie działa teraz prawidłowo.

@mamut maniek nie jestem specem od baz ale czy wystarczy w MSSM wykonać takie polecenie na bazie GT? Też od dłuższego czasu wyszukiwanie mi szwankuje...

Link to postu
8 minut temu, MARCIN e-kupowanie.pl napisał:

@mamut maniek nie jestem specem od baz ale czy wystarczy w MSSM wykonać takie polecenie na bazie GT?

Tak. Ale najlepiej wykonać aktualizację z poziomu programu serwisowego bez usuwania danych instynktu.

 

8 minut temu, MARCIN e-kupowanie.pl napisał:

Też od dłuższego czasu wyszukiwanie mi szwankuje...

Odbudowa instynktu nie zaszkodzi, ale wypadałoby zacząć od poszukania przyczyny problemu, być może wyszukiwanie działa dokładnie tak jak powinno / jak zostało skonfigurowane.

Link to postu
Godzinę temu, MARCIN e-kupowanie.pl napisał:

@mamut maniek nie jestem specem od baz ale czy wystarczy w MSSM wykonać takie polecenie na bazie GT? Też od dłuższego czasu wyszukiwanie mi szwankuje...

Tak, zapytanie jest procedurą Insertu. Odbuduje instynkt dla towarów.

U mnie zepsuł się instynkt dla towarów bo zmieniłem w parametrach instynktu dla towarów min. liczbę znaków z 0 na 3

image.thumb.png.8a3e6de5e25fec1f9b219e358fa4cb6e.png

 

  • Dziękuję 1
Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...