Skocz do zawartości

Bankowość elektroniczna

Polecane posty

Ma Pan na myśli bankowość ON-LINE czy może OFF-LINE?

Jeśli mówimy o ON-LINE to ja czekam na spięcie z ING (bo w tej chwili jest tylko mbank) i wstępnie dowiedziałem się na tym forum, że będzie to pierwsza połowa 17 roku.

Całościowo polecam bank ING, może ty wydać się trochę zabawne ale zmieniłem bank jakieś 2 lata temu właśnie z powodu aby korzystać z bankowości on-line bo obecnie używam GT i tam właśnie bankowość on-line z ING hula... no i jestem z nimi prywatnie jak i firmowo, jestem bardzo zadowolony.

 

Przy okazji podłączę się pod pytanie odnośnie ON-LINE:

- czy cos nowego wiadomo w kontekście terminu implementacji ING jako bankowość on-line?

- czy ewentualna implementacja będzie tylko dla rachunku PLN czy może EUR również(przydałaby się)?

 

Pytanie o OFF-LINE:

- ING udostępnia MT940 oraz MT942. Czy Subiekcie NEXO można też zaimplementować MT942 jakoś z własnej inicjatywy?

 

Mała sugestia:

W tej chwili (w bankowości-on line ING) w GT nie można dokonać przelewu np. z własnego rachunku Oszczędnościowego na własny ROR (przelew wewnętrzny). Powyższa sytuacja objawia się błędem w postaci: brak uprawnień do rachunku - co jest mylące. Chcąc rozwiązać temat skontaktowałem się z bankiem ING i dowiedziałem, że przelew trzeba wysłać jako InternalTransfer, bo poprzez DomesticTransfer nie można wysłać przelewu wewnętrznego.

Mówiąc krótko jak już będziecie to robić w NEXO dla ING to trzeba zaimpelemntować przełącznik albo jakiś mechanizm rozpoznający, że rachunek na który wysyłamy jest wewnętrzny aby z automatu w tle wysłało się przez InternalTransfer.

 

 

 

Edytowane przez Użytkownik GT/NEXO
Link to postu

Być może będę musiał przez jakiś czas korzystać z wymiany plikowej (póki Insert nie dokona wdrożenia on-line ING w nexo) 

 

Czy mógłbyś powiedzieć jak działa wymiana plikowa i co zapewnia ale tak krok po kroku?

No i dlaczego kiepsko działa?

Czy bankowość z ING macie już włączoną w postaci nowego panela czy może jeszcze starą wersję?

 

 

 

Link to postu

Póki co wysyłamy w ten sposób wypłaty, więc w operacjach bankowych wyrzucamy to do pliku i potem wczytujemy na stronie ING Online.

 

O ile przygotowanie tego w Gratyfikancie nexo zajmuje sekundy, to już ING Online zaczynają się schody. Import tego pliku jest w takim dodatkowym menu w przelewach. Podczas importu, trzeba odznaczyć importowanie jako wzorcowy, bo inaczej zrobi się stały zapisany. Jak się zaimportuje, to trzeba je od razu zaznaczyć i akceptować, bo inaczej ta paczka w sumie jest, ale nie wiadomo gdzie. Najlepsze, że jak już się akceptuje paczkę, to jest tylko komunikat, a na listach nic się nie zmienia. Środki zostają nienaruszone. Dopiero po jakiś 15 minutach, zaczynają się magicznie pojawiać przelewy, masakra jakaś.

 

A od kiedy jest nowy panel. W sumie u nas jest ten sam, od iluś lat, który trzeba używać przez IE (niby jest wtyczka na FF, ale nie działa) i oparty na Java do autoryzacji kart. Nic nigdy nie wspominali o jakimś nowym panelu, a jesteśmy dużym klientem. Masz więcej informacji?

Link to postu

Nowy panel jest od kilku miesięcy ale zgłosiłem naszą firmę jako testera, z tego co wiem włączają również innym klientom już normalnie, z tym że robią to powoli.

 

A ściągacie również wyciągi dzienne?

Jak to u was robicie? Wbijacie operacje bankowe BP, BW ręcznie a później uzgadniacie z zaciągniętym wyciągiem - o ile tak można?

  

ing.jpg

 

 

 

Edytowane przez Użytkownik GT/NEXO
Link to postu

Wyciągi będziemy wczytywać pod koniec miesiąca, bo nasza baza rozrachunków się cały czas buduję. Nie mieliśmy jeszcze szkolenia z firmą wdrożeniową, więc ciężko odpowiedzieć w tym temacie, ale jak coś, proszę o PRIV, bo robimy dygresję od tematu i jeszcze chłopaki z Insert'a nas oleją :)

Link to postu
Dnia 3.11.2016 at 23:55, Paweł Lewandowski napisał:

czy zamierzają Państwo rozszerzyć funkcjonalność tego modułu o inne banki np. Pekao SA, Alior itp.


W najbliższym roku nie zapowiada się abyśmy rozszerzyli funkcjonalność bankowości on-line o kolejne banki.
 

 

Dnia 5.11.2016 at 10:37, Użytkownik GT/NEXO napisał:

Przy okazji podłączę się pod pytanie odnośnie ON-LINE:

 

- czy cos nowego wiadomo w kontekście terminu implementacji ING jako bankowość on-line?


Jeśli chodzi o implementację zapowiadanej bankowości on-line z ING, planowana jest ona na okres lato/jesień 2017. Konkretnej daty na ten moment nie jestem jeszcze w stanie udzielić.
 

Dnia 5.11.2016 at 10:37, Użytkownik GT/NEXO napisał:

- czy ewentualna implementacja będzie tylko dla rachunku PLN czy może EUR również(przydałaby się)?

 

Rachunek PLN ;)

 

Dnia 5.11.2016 at 10:37, Użytkownik GT/NEXO napisał:

Pytanie o OFF-LINE:

 

- ING udostępnia MT940 oraz MT942. Czy Subiekcie NEXO można też zaimplementować MT942 jakoś z własnej inicjatywy?

 

Mimo udostępnienia przez banki różnych formatów plików wyciągów bankowych, Subiekt NEXO importuje format MT940.

Link to postu
  • 2 tygodnie później...
Dnia ‎2016‎-‎11‎-‎07 at 09:59, Radomił Ząbik napisał:

Póki co wysyłamy w ten sposób wypłaty, więc w operacjach bankowych wyrzucamy to do pliku i potem wczytujemy na stronie ING Online.

 

O ile przygotowanie tego w Gratyfikancie nexo zajmuje sekundy, to już ING Online zaczynają się schody. Import tego pliku jest w takim dodatkowym menu w przelewach. Podczas importu, trzeba odznaczyć importowanie jako wzorcowy, bo inaczej zrobi się stały zapisany. Jak się zaimportuje, to trzeba je od razu zaznaczyć i akceptować, bo inaczej ta paczka w sumie jest, ale nie wiadomo gdzie. Najlepsze, że jak już się akceptuje paczkę, to jest tylko komunikat, a na listach nic się nie zmienia. Środki zostają nienaruszone. Dopiero po jakiś 15 minutach, zaczynają się magicznie pojawiać przelewy, masakra jakaś.

 

A od kiedy jest nowy panel. W sumie u nas jest ten sam, od iluś lat, który trzeba używać przez IE (niby jest wtyczka na FF, ale nie działa) i oparty na Java do autoryzacji kart. Nic nigdy nie wspominali o jakimś nowym panelu, a jesteśmy dużym klientem. Masz więcej informacji?

 

Sprawdziłem i w nowym panelu ING import MT940 działa dobrze.

Po zaimportowaniu praktycznie od razu są przelewy są widoczne w Zleceniach (jako paczka lub oddzielne przelewy).

 

Link to postu
  • 1 miesiąc temu...

Dzień dobry w Nowym Roku :)

 

Czy ten dodatek importuje w czasie rzeczywistym przelewy spływające na nasze konto (czyli jest odpowiednikiem WEBSERVICE)?

Czy może importuje automatycznie wyciągi np. dzienne czyli zastępuję "klikanie" codzienne aby plikowo zaciągnąć je do NEXO?

 

Edytowane przez Użytkownik GT/NEXO
Link to postu
  • 2 lata później...
×
×
  • Dodaj nową pozycję...