Skocz do zawartości

ZUS DRA za styczeń 2022

Polecane posty

8 godzin temu, Krzysztof Pikula napisał:

Poprawka do Rachmistrza tylko połowicznie rozwiązała problem błędnego oznaczenia terminu na przesłanie deklaracji ZUS DRA. Program wpisuje wartość 2 (stary termin do 10) gdzie powinna być 6, ale już tam gdzie są pracownicy (czyli stary termin do 15) wpisuje 6. Czy to tak tylko u mnie? Czy ogólnie?

Ogólnie.

Link to postu
  • 1 miesiąc temu...
2 godziny temu, Krzysztof Lasko napisał:
W dniu 2.02.2022 o 17:28, Daniel Kozłowski napisał:

Polecam ustawić automatyczną aktualizację: https://www.insert.com.pl/dla_uzytkownikow/e-pomoc_techniczna/7120.html

Czy można to zrobić zbiorczo dla wszystkich Podmiotów z poziomu Biura GT.

Z tego co widzę to nie ma jeszcze takiej możliwości, ale nie jest to też konieczne - program aktualizuje/instaluje się tylko raz, więc wystarczy skonfigurować pierwszy podmiot na liście i uruchomić go po aktualizacji programu na serwerze. Alternatywa to serwisowa aktualizacja parametrów programów.

Edytowane przez Daniel Kozłowski
Link to postu
17 minut temu, Krzysztof Lasko napisał:

Na pewno program aktualizuje się tylko raz?

Tak, na pewno (w domyśle "aktualizacji/instalacji programu w systemie operacyjnym").

 

17 minut temu, Krzysztof Lasko napisał:

W chwili obecnej muszę to robić w każdym podmiocie.

Myli Pan aktualizację/instalację programu z konwersją bazy danych podmiotu.

 

21 minut temu, Krzysztof Lasko napisał:

Co to jest serwisowa aktualizacja parametrów programów?

Po prostu aktualizacja wykonana przez serwisanta programów InsERT za pomocą własnych narzędzi serwisowych (w najprostszym przypadku za pomocą skryptu aktualizującego każdą bazę danych). 

Link to postu
31 minut temu, Krzysztof Lasko napisał:

Widzę że nie zrozumieliśmy się. Odnośnik w zacytowanej wypowiedzi dotyczy e-pomocy "Jak ustawić automatyczne pobieranie parametrów podatkowych?", a nie jak zaktualizować program.

Przepraszam, mój błąd.

 

31 minut temu, Krzysztof Lasko napisał:

Moje pytanie brzmi czy można ustawić automatyczne pobieranie parametrów podatkowych we wszystkich podmiotach z poziomu Biura GT?

Nie mniej niestety moja odpowiedź będzie analogiczna jak wcześniejsza... To co można zrobić za pomocą Biura GT można sprawdzić samodzielnie, zrzut ekranu z wersji 1.22:

 Parametry.png.f99b066c0e14bab7e5e5807209c038ae.png

Nie widzę możliwości zmiany parametrów aktualizacji biznesowych, więc pozostaje aktualizacja serwisowa.

Link to postu
26 minut temu, Krzysztof Lasko napisał:

A to nie będzie to:

Cytat z pomocy do programu:

Cytat

 

Pobieranie i instalacja aktualizacji biznesowych

 

W menu Narzędzia każdego z modułów Biura GT znajduje się opcja umożliwiająca pobranie i zainstalowanie wszystkich aktualizacji biznesowych w systemach linii InsERT GT. Nie ma tu możliwości wyboru, zawsze aktualizowany jest komplet informacji:

  • Wiadomości InsMail
  • Parametry biznesowe (podatki i koszty, kursy walut)
  • Dane licencyjne.

 

Jak widać operacja ta pozwala pobrać aktualizacje biznesowe, a nie zmienić parametry programu.

 

Link to postu

Chyba dalej się nie rozumiemy. Ja nigdzie nie pytałem o zmianę parametrów programu. Zapytam inaczej: w cytowanym temacie e-pomocy jest możliwość ustawienia automatycznego pobierania parametrów podatkowych. Czy muszę zmienić to ustawienie u każdego klienta z osobna czy mogę to zmienić u wszystkich klientów na raz.

Link to postu
3 godziny temu, Krzysztof Lasko napisał:

Zapytam inaczej: w cytowanym temacie e-pomocy jest możliwość ustawienia automatycznego pobierania parametrów podatkowych.

Cytat z pierwszego punktu tego tematu:

Cytat

1. Z listy modułów wybrać Administracja – Parametry, a z listy parametrów Aktualizacje biznesowe.

ale skoro Pan nadmienia, że:

3 godziny temu, Krzysztof Lasko napisał:

Ja nigdzie nie pytałem o zmianę parametrów programu.

to tak:

3 godziny temu, Krzysztof Lasko napisał:

Chyba dalej się nie rozumiemy.

--

3 godziny temu, Krzysztof Lasko napisał:

Czy muszę zmienić to ustawienie u każdego klienta z osobna czy mogę to zmienić u wszystkich klientów na raz.

Nie musi Pan zmieniać tych parametrów u każdego klienta z osobna, może Pan (nie musi) zmienić je u wszystkich na raz, ale we wskazany przeze mnie sposób:

5 godzin temu, Daniel Kozłowski napisał:

Nie widzę możliwości zmiany parametrów aktualizacji biznesowych, więc pozostaje aktualizacja serwisowa.

 

Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...