Skocz do zawartości

gratyfikant termin przesyłania deklaracji ZUS

Polecane posty

Dzień dobry,

mam problem z terminem deklaracji wykazywanym przy generowaniu deklaracji ZUS za styczeń 2022. W parametrach gratyfikanta mam zaznaczony termin przekazywania skałdek do 20 dnia kolejnego miesiąca ale na deklaracji zus za styczeń termin deklaracji występuje z kodem "3" czyli po wprowadzeniu nowych wzorów deklaracji jako "dla deklaracji składanych do 15 dnia następnego miesiąca za miesiąc poprzedni dla płatników składek posiadających osobowość prawną" a powinien być kod "6" jako "Dla deklaracji składanych do 20 dnia następnego miesiąca za miesiąc poprzedni dla pozostałych płatników składek"

Czy muszę coś zmienić jeszcze w ustawieniach czy program wymaga poprawki ?

Edytowane przez Sara Karmelita
Link to postu
  • 2 tygodnie później...
W dniu 15.02.2022 o 14:05, Monika Kucharczyk napisał:

Gratyfikant

  • Zmodyfikowano warunki działania Kreatora korekt zaliczek. Usunięto ograniczenie kwalifikujące do kreatora wyłącznie wynagrodzenia wypłacone w dniach 1-8 stycznia br.
  • Poprawiono działanie parametru Kod terminu przesłania deklaracji w deklaracjach ZUS. Kod był nieprawidłowy, gdy dzień przekazania składek do ZUS ustawiony był na "20-tego dnia następnego miesiąca ...".

Wersja 1.70 SP1 HF1 (1.7011.11.5256), a Gratyfikat dalej wstawia kod 2 zamiast 6 w deklaracji DRA. Czy może mam coś źle ustawione? W parametrach ubezpieczeń termin przekazywania ustawiony na 20. Proszę o poradę. Z góry bardzo dziękuję.

 

obraz.png.de1fc55f3843e9441a47f2f6cbcb23f9.png

obraz.png.4f49b28e71930aecba10239cb346bddb.png

Link to postu
2 godziny temu, Tomasz Cichoń napisał:

Wersja 1.70 SP1 HF1 (1.7011.11.5256), a Gratyfikat dalej wstawia kod 2 zamiast 6 w deklaracji DRA. Czy może mam coś źle ustawione? W parametrach ubezpieczeń termin przekazywania ustawiony na 20. Proszę o poradę. Z góry bardzo dziękuję.

Dzień dobry,
proszę mi powiedzieć czy to jest DRA dla wspólnika?

Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...