Skocz do zawartości

Brak składki zdrowotnej na rachunku od umowy zlecenie w 2022

Polecane posty

Witam,

chcę wystawić rachunek do umowy zlecenia dla osoby która osiągnęła wiek emerytalny i jest zatrudniona w innej firmie gdzie osiąga przychody wyższych niż minimalne wynagrodzenie.

Program przy wyliczaniu podatku pomniejsza zaliczkę o 7,75% podstawy składki zdrowotnej z czym mogę się zgodzić biorąc pod uwagę ostatnie zmiany ale na rachunku nie potrąca składki zdrowotnej chociaż w parametrach jest zaznaczone że program ma potrącać (tylko) składkę zdrowotną. W wewnętrznych wyliczeniach program to robi ale na rachunku nie dokonuje potrącenia. W załączeniu screen. Kwota niska bo 60 zł ale to nie ma znaczenia bo jest ustalona stawka godzinowa. Jaki jest powód braku składki zdrowotnej na rachunku? Z góry dziękuję za odpowiedź

Screen - zdrow.jpg

Link to postu

Jednak program potrąca tylko na rachunku jest w innym miejscu bo dopiero po kwocie netto co mnie zmyliło. Na rachunku są dwie kwoty z tytułu składki zdrowotnej. Jedna przed kwotą netto i ona ma kwotę 0,00 zł i druga po kwocie netto już  z właściwą wysokością. A tak swoją drogą to czy nie bardziej czytelnie byłoby prezentować na wydruku tylko składkę zdrowotną która jest potrącana? Po co te zero?

Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...