Skocz do zawartości

Faktury zaliczkowe, daty przelewów

Polecane posty

Jako że to mój pierwszy temat - witam wszystkich .

 

Po kilku latach przesiadłem się z subiekta GT na nexo i mam kłopot z realizacją pewnych czynności:

 

1. Zaliczkowe faktury zakupu

W jaki sposób przewidziano wprowadzenie do systemu faktury zakupu zaliczkowej? Wystawiam zlecenie do dostawcy na np 40tyś , płacę zaliczkę 20tys którą uwzględniam na zleceniu jako przedpłatę. Od dostawcy otrzymuję fakturę zaliczkową i no właśnie co teraz? Jak ją wprowadzić? Program nie pozwala mi wystawić faktury z "kwotą pozostałą do zapłaty".

 

2. Data przelewu na dokumencie

Czy jest możliwość tak jak było to w przypadku Subiekta GT wprowadzenia daty przelewu bezpośrednio przy wprowadzaniu faktury ? Chodzi o to że kiedy zaznaczę przy fakturze zapłacono przelewem , tworzy się operacja bankowa z datą faktury co nie zawsze jest prawdą. Powoduje to błędy w wyciągach bankowych. W subiekcie GT można było wpisać oddzielną datę przelewu.

 

Pozdrawiam

Jakub

 

Link to postu

Witam serdecznie:)

 

Dnia 5.11.2016 at 22:14, Jakub Rohde napisał:

1. Zaliczkowe faktury zakupu

 

W jaki sposób przewidziano wprowadzenie do systemu faktury zakupu zaliczkowej? Wystawiam zlecenie do dostawcy na np 40tyś , płacę zaliczkę 20tys którą uwzględniam na zleceniu jako przedpłatę. Od dostawcy otrzymuję fakturę zaliczkową i no właśnie co teraz? Jak ją wprowadzić? Program nie pozwala mi wystawić faktury z "kwotą pozostałą do zapłaty".

 

Faktury zaliczkowe cząstkowe do Zamówień do dostawców nie są wspierane. Nie zapowiada się również aby coś w tej kwestii się zmieniło. Na ten moment polecam ewentualnie stworzenia kilku dokumentów finansowych ( zaliczek), które mógłby Pan podpiąć pod dokument końcowy FZ.

 

Dnia 5.11.2016 at 22:14, Jakub Rohde napisał:

2. Data przelewu na dokumencie

 

Czy jest możliwość tak jak było to w przypadku Subiekta GT wprowadzenia daty przelewu bezpośrednio przy wprowadzaniu faktury ? Chodzi o to że kiedy zaznaczę przy fakturze zapłacono przelewem , tworzy się operacja bankowa z datą faktury co nie zawsze jest prawdą. Powoduje to błędy w wyciągach bankowych. W subiekcie GT można było wpisać oddzielną datę przelewu.

 

Taka funkcjonalność jest w planach przyszłych aktualizacji programu. Wstępne plany przewidują wprowadzenie jej na przyszły rok. Do czasu pojawienia się takiej funkcjonalności proponuję tworzenie operacji bankowych które mogą być ewentualnie podpinane jako przedpłaty w dokumencie handlowym.

Link to postu
  • Piotr Kolasa zmienił tytuł na Faktury zaliczkowe, daty przelewów
  • 1 rok później...
  • 2 tygodnie później...
×
×
  • Dodaj nową pozycję...