Skocz do zawartości

Biblioteka załączników - zmiany w wersji 40

Polecane posty

Zgodnie ze wcześniejszymi zapowiedziami (patrz: ogłoszenie o zmianach w Bibliotece), w wersji 40.0.0 zostaną wprowadzone istotne zmiany związane z Biblioteką załączników. Nowa wersja Biblioteki, która dotychczas była dostępna w Laboratorium, zniknie z Laboratorium i zostanie automatycznie wdrożona u wszystkich użytkowników. Ważna informacja dla twórców rozwiązań własnych: zmieni się model danych i interfejsy sferyczne w obszarach związanych z Biblioteką. 

 

Co zmienia się w Bibliotece załączników?

W starej wersji Biblioteki jeden załącznik był powiązany z dokładnie jednym obiektem. Jeśli użytkownik chciał powiązać ten załącznik z innym obiektem, to musiał go dodać drugi raz. To prowadziło do powstawania duplikatów, które niepotrzebnie zajmowały miejsce w bazie danych. 

W nowej wersji Biblioteki jeden załącznik może być powiązany z wieloma obiektami jednocześnie i ma w bazie tylko jeden egzemplarz. Nie można dodać do Biblioteki załącznika o takiej samej nazwie i rozszerzeniu. W module "Biblioteka załączników" można wylistować wszystkie obiekty podłączone do danego załącznika, a także odłączyć - niektóre z nich lub od razu wszystkie. W zakładce "Załączniki" na formatce obiektu można wybierać pomiędzy dodaniem do obiektu zupełnie nowego załącznika a podłączeniem takiego, który już jest w Bibliotece. 

 

Co się stanie z załącznikami, które są już w bazie? 

Podczas konwersji bazy danych do wersji 40.0.0 załączniki ze starej wersji biblioteki zostaną automatycznie przeniesione do nowej wersji. Jeśli w bazie istnieją załączniki, które mają taką samą nazwę i rozszerzenie, to "nadmiarowym" plikom zostaną zmienione nazwy. Na przykład: jeśli w bazie są 3 załączniki o nazwie "dokument.txt", to zostaną one przeniesione jako "dokument.txt", "dokument_kopia_000001.txt", "dokument_kopia_000002.txt". Zawartość plików nie ma tutaj znaczenia - jedynie nazwa i rozszerzenie.
Wszystkie powiązania załączników z obiektami zostaną zachowane. 

 

Mam rozwiązanie własne korzystające z Biblioteki. Co muszę zrobić? 

Jeśli rozwiązanie własne korzysta z biblioteki przy pomocy interfejsu IBibliotekaZalacznikow, to prawdopodobnie nie wymaga żadnych zmian. Jeśli korzysta z interfejsów związanych ze starą wersją biblioteki, to trzeba je przepisać tak, aby korzystało z IBibliotekaZalacznikow, ponieważ stare interfejsy zostaną w wersji 40 - zgodnie z zapowiedziami - usunięte z API. 

 

Lista typów, które zostaną usunięte:

  • InsERT.Moria.BibliotekaDokumentow.IObiektBibliotekiDokumentow 
  • InsERT.Moria.BibliotekaDokumentow.IObiektyBibliotekiDokumentow 
  • InsERT.Moria.BibliotekaDokumentow.IObiektyBibliotekiDokumentowDane
  • InsERT.Moria.ModelDanych.ObiektBibliotekiDokumentow

 

Tabele, które zostaną usunięte z bazy: 

  • ModelDanychContainer.ObiektyBibliotekiDokumentow

 

Inne zmiany:

  • InsERT.Moria.BibliotekaDokumentow.BrakNumeruKategoriiDBlad zostanie oznaczone jako "Obsolete". Zamiast tego typu należy używać InsERT.Moria.BibliotekaZalacznikow.BrakNumeruKaryBlad.
  • InsERT.Moria.BibliotekaDokumentow.KategoriaAktOsobowychPrzypietaNieDoPracownikGrBlad zostanie oznaczone jako "Obsolete". Zamiast tego typu należy używać InsERT.Moria.BibliotekaZalacznikow.KategoriaAktOsobowychPrzypietaNieDoPracownikGrBlad.
  • InsERT.Moria.BibliotekaDokumentow.ZbytWysokiNumerKategoriiDBlad zostanie oznaczone jako "Obsolete". Zamiast tego typu należy używać InsERT.Moria.BibliotekaZalacznikow.ZbytWysokiNumerKategoriiDBlad.
Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...