Skocz do zawartości

Deklaracja "Podatek PIT ( skala) - zaliczka i skł zdrow" - ostrzeżenie Pole 8 - nie zaksięgowano składek wspólnika

Polecane posty

rachmistrz.thumb.jpg.3750afe9832998c58ce8265c38ab9829.jpg

Czy to ostrzeżenie  ( "pole 8 - [...]) wynika z braku zaksięgowanej w styczniu 2022 składki za grudzień 2021 ( z uwagi na brak odliczenia zdrowotnej w styczniu zapłacono i zaksięgowano w grudniu 2021) ? Po za tym liczy cały czas dobrze ale po aktualizacji do 1.70 SP2 zaczął pojawiać się ten komunikat. Składki wspólnika zaksięgowane prawidłowo za styczeń ( w lutym ) i za  luty ( w marcu). Komunikat pokazuje się w deklaracji za styczeń , luty i marzec.

Link to postu
W dniu 11.03.2022 o 14:30, Tomasz Ochniowski napisał:

Składki wspólnika zaksięgowane prawidłowo za styczeń ( w lutym ) i za  luty ( w marcu). Komunikat pokazuje się w deklaracji za styczeń , luty i marzec.

A za grudzień? Zostały zaksięgowane automatycznie, czy ręcznie w grudniu? Czy w ewidencji składek widnieją one jako zaksięgowane?

Link to postu
19 godzin temu, Jacek Izydorczyk napisał:

A za grudzień?

Tak jak sądziłem, po zaksięgowaniu grudniowej ( 2021) składki w roku 2022 , błąd się nie pojawia. Zrobiłem to na kopii z ciekawości. Algorytm błędu do poprawki.

sklaa.jpg

Link to postu
W dniu 13.03.2022 o 12:02, Jacek Izydorczyk napisał:

U mnie w poniższej sytuacji, ostrzeżenie nie pojawia się w miesiącach styczeń-marzec 2022.

 

Mogę być w błędzie. U mnie w poniższej sytuacji pojawia się komunikat błędu :

 

ttt.jpg

Edytowane przez Tomasz Ochniowski
Link to postu
23 godziny temu, Jacek Izydorczyk napisał:

 zależy to od czegoś jeszcze... 🤔

Dałem ciała, bo jednak to u właściciela było ustawione źle ("pobieraj z naliczeń"). Odliczane w kosztach i w PIT. A to mu się nie podobało, choć mi bardzo 🙂 .

 

xcad.jpg

Link to postu
7 minut temu, Mariola Kosciuczyk napisał:

A ja mam zero na pit. I taki sam komunikat ale u mnie nie pobiera ani sprzedaży ani zakupów - nic kompletnie. Od dwóch miesięcy nie wystawiam pita bo nie umiem sobie z tym poradzić.

 

Czy ma Pani wprowadzony udziały w kartotece wspólnika?

Link to postu

Wymiękam - jak mam mu wytłumaczyć, że zaksięgowałam składkę?
On cały czas mówi, że nie naliczone/nie zaksięgowane składki wspólnika.
W KPiR są.
Ja ręcznie wypełniałam w płatniku bezpośrednio, może muszę wysłąć z programu?

Link to postu
12 godzin temu, Mariola Kosciuczyk napisał:

jak mam mu wytłumaczyć...On cały czas mówi,...

Przepraszam, że zacznę nie na temat, ale zbyt Pani personifikuje Rachmistrza 🙂 .  Skoro księguje Pani składkę, to należy wybrać " nie pobieraj z naliczeń" wtedy komunikat powinien ustąpić. Pod warunkiem, że resztę ogarnęła Pani prawidłowo.

12 godzin temu, Mariola Kosciuczyk napisał:

Ja ręcznie wypełniałam w płatniku bezpośrednio, może muszę wysłąć z programu?

Albo jedno albo drugie. Export z programu nie ma wpływu na zaksięgowanie lub nie. To tylko export do pliku.

Link to postu
19 godzin temu, Mariola Kosciuczyk napisał:

Jak zrobiłam nie pobieraj to mam nadal komunikat - nie zaksięgowano składek

Proszę zanonimizować dane osobowe i wkleić printscreen fragmentu ewidencji składek wspólnika za miesiące styczeń luty 2022, istotne będą statusy. Tak jak w przykładzie poniżej.

ttt.jpg

Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...