Skocz do zawartości

Złe podstawy do Z3

Polecane posty

  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Chciałam podzielić się informacją, że straciłam pewność co do tego, że GRATYFIKANT "zaciąga " złe kwoty do wyliczenia  podstawy chorobowego na Z-3. Dzisiaj otrzymałam telefon  z zus, żeby poprawić Z-3, które wypełniłam ręcznie na PUE i sama ustaliłam okres zasiłkowy. Pani dokładnie zasugerowała mi okres zasiłkowy taki sam, jak na Z-3, bo tam wg Pani nie było przerw dłuższych niż 3 miesiące kalendarzowe. (pracownica choruje bardzo często lub jej dzieci i bierze wtedy zwolnienie na siebie lub dzieci; teraz ma zwolnienie od 06.04.2022, a między poprzednimi okresami choroby nie było przerwy dłuższej niż 3 miesiące, więc Pani z Zus kazała cofnąć się aż do listopada 2020, kiedy zachorowała po raz pierwszy od ponad 3 miesięcy i do podstawy zasiłku chorobowego przyjąć ostatecznie okres od listopada 2019 do października 2020. Przepraszam, że może piszę nie do końca zrozumiale, ale nie jest łatwo wytłumaczyć sytuację pisząc tutaj. Podsumowując wychodzi na to, że Gratyfikant źle naliczył zasiłek chorobowy od 06.04.2022, bo do chorobowego "wziął" inne okresy i przerwę między zwolnieniami . Jak to u Państwa wygląda? Czy gratyfikant poprawnie nalicza czy zasiłki czy też macie wątpliwości?

Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...