Skocz do zawartości

Numeracja ZK różnicowego

Polecane posty

Faktycznie nie może być powielany numer zamówienia, ale... 😀 byłoby (dla mnie) dużym ułatwieniem, w przypadku, gdy pierwotne ZD jest realizowane w kilku transzach dostawca na swoich dokumentach wciąż powołuje się na oryginalny numer zamówienia. A utworzone ZD różnicowe mają już kolejne numery. Więc może dałoby się "złamać" oryginalny numer zamówienia przez np. "R-różnicowe". Ale to już bardziej sugestia dla Insert, prawda?

Link to postu
Faktycznie nie może być powielany numer zamówienia, ale...  byłoby (dla mnie) dużym ułatwieniem, w przypadku, gdy pierwotne ZD jest realizowane w kilku transzach dostawca na swoich dokumentach wciąż powołuje się na oryginalny numer zamówienia. A utworzone ZD różnicowe mają już kolejne numery. Więc może dałoby się "złamać" oryginalny numer zamówienia przez np. "R-różnicowe". Ale to już bardziej sugestia dla Insert, prawda?
Na razie może Pan to zrobić ręcznie, dodając serię w numerze i wstawiać nr kolejny w tej serii.
Czyli z ZD 123/2022 robi Pan różnicowe dodając serię 01 i wpisując nr oryginalnego zam co daje ZD 123/01/2022, jeśli powstanie kolejne ZD 123/02/2022.
Działa, choć niestety numery trzeba wpisywać ręcznie.
Link to postu
  • 1 miesiąc temu...
W dniu 6.04.2022 o 13:03, Wojciech Brzeski napisał:

Faktycznie nie może być powielany numer zamówienia, ale... 😀 byłoby (dla mnie) dużym ułatwieniem, w przypadku, gdy pierwotne ZD jest realizowane w kilku transzach dostawca na swoich dokumentach wciąż powołuje się na oryginalny numer zamówienia. A utworzone ZD różnicowe mają już kolejne numery. Więc może dałoby się "złamać" oryginalny numer zamówienia przez np. "R-różnicowe". Ale to już bardziej sugestia dla Insert, prawda?

Nie powinno być zamówień o tym numerze ale logicznie myśląc to zamówienie nie zostało zrealizowane do końca ......
Też mam z tym problem :(

Link to postu
8 minut temu, Sebastian Wiejak napisał:

Nie powinno być zamówień o tym numerze ale logicznie myśląc to zamówienie nie zostało zrealizowane do końca ......

Niestety zamówienia w GT mają wiele ograniczeń i problemów, należy je poznać przed rozpoczęciem wykorzystywania i pogodzić się z nimi (zmienić organizację pracy) lub usuwać (rozwiązania dodatkowe)...

 

10 minut temu, Sebastian Wiejak napisał:

Też mam z tym problem :(

Tak na szybko... Zastanowiłbym się nad automatem / rozwiązaniem dodatkowym, które dla pierwszego ZD przeniosłoby numer systemowy do oryginalnego, a dla zamówień różnicowych numer oryginalny poprzedniego zamówienia do numeru oryginalnego.  

  • Dziękuję 1
Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...