Skocz do zawartości

Subiekt GT - kategoria dokumentów

Polecane posty

Mam dwa /punkty/magazyny, przy wprowadzaniu  faktur zakupu - domyślna kategoria to towary , natomiast w jednym magazynie chciałabym ustalić domyślną kategorię surowce. jak to zdefiniować aby w każdym wprowadzanym dokumencie nie dokonywać zmiany kategorii . 

Jeden magazyn miałby domyślną kategorię towary" a drugi magazyn "surowce".

Dziękuję za podpowiedź.

Anna

Link to postu
  • 6 miesięcy temu...
W dniu 7.04.2022 o 09:55, Daniel Kozłowski napisał:

Należy zamówić rozwiązanie dodatkowe, które zautomatyzuje ten proces.

Witam, Panie Danielu mam  pytanie dotyczące kategorii przy kontrahentach. Tj.czy również mogę domyślnie ustawić kategorię przy kontrahencie , aby przy fz "z automatu" kategoria przypisana się uzupełniała.

Ponieważ mam sobie z subiekt do rewizor  schematy importu porobione z dekretami na podstawie kategorii dokumentu. A to byłoby "ułatwienie dla osób, które wprowadzają dokumenty i czasami zapomną lub pomylą kategorię co skutkuje złym dekretem bądź ominięciem dokumentu - brak schematu.

Również pytanie przy imporcie w rewizor gt nie mam możliwości ustawienia wg pozycji z dokumentu, jedynie cały dokument ?

z góry dziękuję za info 

Link to postu
4 minuty temu, Małgorzata Lass-Kozłowska napisał:

Witam, Panie Danielu mam  pytanie dotyczące kategorii przy kontrahentach. Tj.czy również mogę domyślnie ustawić kategorię przy kontrahencie , aby przy fz "z automatu" kategoria przypisana się uzupełniała.

Tak, taki scenariusz można zrealizować wdrożeniowo / za pomocą rozwiązania dodatkowego (wykorzystując dane księgowe kontrahenta i domyślną kategorię przewidzianą dla Ewidencji VAT zakupu), zdaje się, że nawet mamy takie gotowe.

 

6 minut temu, Małgorzata Lass-Kozłowska napisał:

Ponieważ mam sobie z subiekt do rewizor  schematy importu porobione z dekretami na podstawie kategorii dokumentu.

Domyślam się, gdyż w GT nie da się inaczej (więcej możliwości oferuje Navireo i nexo) ;)

 

6 minut temu, Małgorzata Lass-Kozłowska napisał:

A to byłoby "ułatwienie dla osób, które wprowadzają dokumenty i czasami zapomną lub pomylą kategorię co skutkuje złym dekretem bądź ominięciem dokumentu - brak schematu.

To też  jak najbardziej rozumiem, gdyż większość naszej pracy polega na wprowadzaniu takich usprawnień dla użytkowników, czyli wdrożeniach programów.

 

7 minut temu, Małgorzata Lass-Kozłowska napisał:

Również pytanie przy imporcie w rewizor gt nie mam możliwości ustawienia wg pozycji z dokumentu, jedynie cały dokument ?

Ogólnie GT nie oferuje takich możliwości (dużo więcej pod tym względem oferuje wspomniane Navireo i nexo), co najwyżej można podzielić dokument według rodzaju towaru (towar, usługa, komplet) jak również grupy towaru (subiekt i rewizor na jednej bazie danych), wszystko zależy od potrzeby / problemu, który chcemy rozwiązać. 

  • Dziękuję 1
Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...