Skocz do zawartości

AUTO PZ - przyjęcie towaru - Razem w netto

Polecane posty

Cytat z pomocy do programu (Wzorce wydruków->F1😞

Cytat

 

Możliwa jest modyfikacja postaci wydruków za pomocą zewnętrznego narzędzia - programu Crystal Reports 8.5. Każdy wzorzec wydruku (graficzny) można wyeksportować z systemu do pliku .RPT o strukturze raportu programu Crystal Reports 8.5. Służy do tego opcja Eksportuj.

 

Wzorzec ten można edytować z poziomu Crystal Reports 8.5 (zalecamy użycie wersji 8.5 z dodatkiem Service Pack 1). Można więc dowolnie:

  • zmieniać definicje pól
  • dodawać nowe pola
  • zmieniać układ graficzny elementów raportu.

Zmodyfikowany z poziomu Crystal Reports 8.5 plik .RPT może zostać ponownie zaimportowany jako wzorzec wydruku. Służy do tego opcja Importuj.

 

Wzorzec zewnętrzny nie powinien być edytowany w systemie, gdyż niektóre zmiany dokonane w programie Crystal Reports mogą zostać nadpisane.

 

Na życzenie użytkownika taką modyfikację może również przeprowadzić firma InsERT lub jej partnerzy. Jest to jednak usługa płatna. Lista partnerów jest dostępna na stronach internetowych: www.insert.com.pl.

 

 

Link to postu
11 minut temu, Marcin Marcin napisał:

Rozumiem że bez zewnętrznego programu, nie mogę tego zmienić w prosty sposób ?

Przy takich pytaniach odpowiadam pytaniem - czy każdy musi posiadać krowę, aby napić się mleka ? ;)

 

Może Pan też przestać korzystać z dokumentów PZ auto na rzecz PZ z vat, których wydruki domyślnie prezentują kwotę brutto.

 

15 minut temu, Marcin Marcin napisał:

jest to tak proste, a takie kłopotliwe.

W jakim celu chce Pan drukować dokumenty PZ i to jeszcze w cenach brutto ?

Link to postu

Żałuję codziennie od 4 lat, że wybrałem ten program, dla duzych firm których stać na człowieka który będzie siedziec 8godzin dziennie w nim to ok, ale dla jednoosobowej działalności, porażka, pozycje i tylko cena brutto a podsumowanie w netto i nie można tego zmienić w prosty sposób. Szkoda mojego życia.

Link to postu
Żałuję codziennie od 4 lat, że wybrałem ten program, dla duzych firm których stać na człowieka który będzie siedziec 8godzin dziennie w nim to ok, ale dla jednoosobowej działalności, porażka, pozycje i tylko cena brutto a podsumowanie w netto i nie można tego zmienić w prosty sposób. Szkoda mojego życia.
I nigdy nie przyszło Panu do głowy żeby po prostu wdrożyć go z pomocą kogoś kto się na tym zna i zamiast żałować zająć się zarabianiem pieniędzy?
NB zupełnie nie rozumiem ani Pańskich problemów ani potrzeb.
Po co Panu wydruk PZ z podsumowaniem brutto?
Ba, po co Panu w ogóle wydruk PZ w przypadku jednoosobowej działalności?
Serio, nie ogarniam tego.
Setki, a raczej tysiące ludzi używa tego programu od lat do jednoosobowej działalnosci i nie ma takich problemów.
Mnie przez kilkanaście lat żaden klient nawet nie spytał o PZ z podsumowaniem brutto.
Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...