Skocz do zawartości

nexo przeczyściło folder wysłanych (IMAP) po update 40.0.1

Polecane posty

Nie wiem czy coś zmienialiście, ale na moment po updacie (z 39) nexo zrobił co zrobił. Nie mówię tu o przeniesieniu do kosza, tylko o kasacji.

 

Na szczęście serwery MS365 mają 3 poziomowe śmietniki (bin, recovery bin i jeszcze admin recovery bin) i odzyskałem z recovery.

Gdyby nie dobre serwery poczty to duże straty w danych by były - szczególnie z racji, że jest to poczta fakturowa gdzie wysłane są ważne.

 

Czy coś zmienialiście? Przed updatem nexo nie ruszał skrzynki wysłanych, nagle skasował po prostu całą zawartość folderu.

 

Oczywiście pierwsze co zrobiłem to zacząłem szperać w konfiguracji. Czy poniższe ustawienie jest nowością (nie wydaje mi się, że to widziałem, a już na pewno bym nie zostawił odznaczonego, a podpinając te konto ok. 2 tygodnie temu bardzo uważnie sprawdzałem każde możliwe okno konfiguracyjne)?

obraz.png.51916fef41e19867d4f11f3e44804c81.png

Było odznaczone. Teraz zaznaczyłem i mam nadzieję, że nexo znowu nie odwali.

Może program coś źle zaindeksował, pozaznaczał do kasacji i później skasował z serwera zamiast tylko lokalnie?

 

EDIT

Niedawno poruszałem temat MAPI. Warto zatem dopowiedzieć, że gdyby powyższa skrzynka była podłączona przez MAPI kontem użytkownika (który nie miałby prawa do kasowania elementów), serwer nie pozwoliłby na takie zdarzenie.

 

Edytowane przez Ernest Sadowski
Link to postu

Niestety o ile nexo nie zapisuje tego w jakimś pliku (gdzie?), to chyba nie.

 

Stało się to dosłownie w momencie odpalenia programu po updacie bazy do 40.0.1.

Wyskoczyło na górze powiadomienie o synchronizacji skrzynki z liczbą synchronizowanych wiadomości w nawiasach (...) - w wielu tysiącach.

Wtedy nie zwróciłem na to uwagi i poszedłem spać. :P

Rano (update robiłem w nocy) księgowa od razu mówi, że na Outlooku folder wysłanych jest pusty (nikt nie miał prawa go ruszać, bo nikt nie zna hasła do skrzynki faktury@ oprócz nexo, które podłączyłem - wszyscy inni używają MAPI, które opisywałem w 2 temacie).

 

Czy jakieś pomysły jak do tego mogło dojść?

 

Same konto pocztowe w nexo jest połączone w absolutnie najbardziej ograniczony sposób jaki mogłem je skonfigurować, bo podpinałem je tylko dla testów.

 

Teoretycznie mógłbym postawić testowego maila na IMAP, podpiąć go na 39, zsynchronizować wysłane i zrobić update do 40. Jak będę miał czas to nawet może zrobię.

Edytowane przez Ernest Sadowski
Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...