Skocz do zawartości

Korekta faktury VAT marża-zwrot towaru i marża ujemna

Polecane posty

Witam !

 

Mam pytanie. W jaki sposób zaksięgować w Rachmistrzu Nexo korektę faktury VAT MARŻA (zwrot towaru i marża ujemna) ? Mimo licznych prób nie udało mi się tego zrobić.

Wiem, że marży ujemnej nie wykazuje się, ale to nie jest sprzedaż tylko korekta wcześniej wykazanej transakcji. W informacji podatkowej KAS stwierdzili, że taka transakcja jeżeli występuje w tym samym miesiącu, może być nie wykazywana, ale jeżeli zwrot miał miejsce w miesiącu kolejnym to należy ją wykazać z ujemną wartością  

 

Link to postu
  • 2 miesiące temu...

Proszę o informację czy problem został rozwiązany. Mam taki sam problem jeżeli chodzi o deklarację VAT-7 i fakturę VAT marża ujemną lub korektę. Dla takiego przypadku w którym jest faktura VAT marża z ujemną marża bo albo ktoś coś zwrócił albo rzecz została sprzedana poniżej kosztów zakupu i vat wychodzi ujemny. Rachmistrz nalicza VAT jako do zapłaty dodaje ten VAT zamiast naliczyć poprostu zero, bo w takim przypadku nie powienien być naliczany w ogóle VAT.

Link to postu
  • 3 miesiące temu...
  • 2 miesiące temu...
  • 10 miesięcy temu...

Zgłoszenie zostało zrealizowane w wersji 48.0.0. Fragment listy zmian:

"W zapisach sprzedaży VAT marża dodano możliwość oznaczenia, że dany zapis dotyczy korekty, co pozwoli rozróżnić zapisy dotyczące sprzedaży poniżej wartości zakupu od ujemnych korekt będących np. następstwem zwrotu towaru.";

Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...