Skocz do zawartości

IMAP ver. 40 - nadal długo odbiera, czkawki, zwisy całego NEXO

Polecane posty


Testujemy pocztę któryś dzień z rzędu - mimo, że w wersji 39 było słabo to w dużym skrócie w wersji 40 jest niestety jeszcze (dużo) gorzej.

1/ Synchronizacje mocno przywieszają (czkawka, brak odpowiedzi lub kulki ) nam NEXO
2/ Synchronizacja danego konta dokonywana jest w 3 minuty, po chwili jednak synchronizacja np. 5 kont dokonywana jest w 1 sekundę (na tyle szybko, że nawet nie idzie zauważyć jaki status ma dane zadanie w widgecie)
3/ W kliencie poczty są też inne problemy
- niekiedy wysyłana wiadomość zapisywana jest w szkicach i wisi tam do końca Świata, mimo, że wiadomość została wysłana (czyli jej nie usuwa z szkicy po wysłaniu)
- generujemy też "wiadomość zbiorczą e-mail" z poziomu działań, wówczas one zapisywane są do szkiców ale niekiedy same znikają jeszcze przed ich wysyłką.
Niekiedy bywa też tak, że jeśli np. wygenerowałem 4 wiadomości i są one w szkicach, a następnie wysłałem tylko 1 to te te  też się usuwają/znikają samoczynnie z szkicy.

 

 

P.S. Temat zgłosiłem Panu Igorowi, łącznie z logami.
Zamieszczam i tutaj, może więcej użytkowników doda coś od siebie, o ile u nich ten problem również występuje.
 

Edytowane przez Użytkownik GT/NEXO
  • Dziękuję 1
Link to postu
  • Użytkownik GT/NEXO zmienił tytuł na IMAP ver. 40 - nadal długo odbiera, czkawki, zwisy całego NEXO

Ja od siebie mogę tylko potwierdzić obecność anomalii.

 

W przeszłości korzystałem i konfigurowałem wiele serwerów i klientów poczty na poziomie dystrybucyjnym (wiele skrzynek, użytkowników, ogólnie nazwijmy to "firmowe") i na tyle dogłębnie, że zawsze mogłem się w ostateczności doszukać dlaczego jakieś błędy występują.

 

W nexo bawię się tym zaledwie 3 tydzień, ale pojawiają się zjawiska, których nie jestem w stanie wyjaśnić.

 

Na pewno również spotkałem się z bardzo długimi synchronizacjami (jakby program pobierał od nowa wszystkie dane), które innym razem trwały sekundę oraz było na pewno coś podobnego jak Pan opisuje dla szkiców, że są, ale ich nie ma, ale są i nie wiadomo. :P

Największa jednak sytuacja to jak skasowało nam całą zawartość folderu wysłanych (co opisałem w sąsiednim temacie i spróbuje odtworzyć jak będę miał chwilę).

 

Diagnostyki pod to nie mam, ale teraz uruchomiłem i uważnie obserwuję, aczkolwiek nie planuję tego ruszać do połowy maja, bo pojawiły się inne sprawy. :(

Link to postu

Dla każdego z kont (w konfiguracji NEXO) mieliśmy włączoną synchronizację co 1 minutę.

Czyli mając na uwadze, że synchronizacja trwa pewien czas (10-20 minut dla 10 kont)to można powiedzieć, że 1 zadanie się nie kończyło a w kolejce było dodawane już kolejne. Tylko sam fakt kolejkowania wielu zadań kolejnych odbioru poczty nie jest sam w sobie problemem bo wyłączyliśmy synchronizację automatyczną i nawet gdy odbieram pocztę ręcznie na żądanie i to tylko na swoim koncie to i tak czka się NEXO. 

 

Generalnie mogę powiedzieć, że te synchronizację automatyczną mieliśmy od zawsze ustawioną:
do wersji 35/37 było to bez wpływu na działanie NEXO
do wersji 39 synchronizacja niekiedy czkała NEXO ale dało się z tym żyć
w wersji 40 czkanie jest okrutnie mocne

 

Tak tylko chciałem zreasumować aby Insert miał więcej wskazówek do usprawień.

 


 

Edytowane przez Użytkownik GT/NEXO
Link to postu

Dzień dobry,

 

2 pytania.

1/ Dziś wyszła wersja 40.0.2 ale rozumiem, że tam rozwiązania w/w tematu nie ma?

Mam nadzieję, że to wejdzie w jakiejś małej wersji....?


2/ Czy podejrzenia i rozwiązania które zrealizujecie dotyczą:
a/ przywieszania nexo podczas synchronizacji?
b/ czasem wolnego a czasem ekstremalnie szybkiej synchronizacji

 

 

Link to postu

Dzień Dobry,

 

1/ Tak, w tej aktualizacji rozwiązania tego problemu nie ma.

 

2/ a/ Nie zauważyliśmy aby były jakiekolwiek podwieszenia nexo podczas synchronizacji poczty.

    b/ Badamy temat. Widzimy czasem dłuższe synchronizacje, ale ciężko na tą chwilę coś więcej powiedzieć.

Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...