Skocz do zawartości

Wydajność

Polecane posty

Serwer MSSQL znajduje się na tym samym komputerze? Jaki dysk jest na komputerze, który jest "serwerem"? Ogólnie w NEXO sporo się dzieje, więc dobrze aby serwer miał dysk SSD, a najlepiej NvME. Jeśli łączymy się przez klienta, to jakoś WiFi, może znacząco spowolnić działanie NEXO, najlepiej łączyć się po kablu 1Gbps.

Program nie jest mistrzostwem optymalizacji, ale też nie jest jakiś nad wyraz ciężki. Tak, jest wolniejszy od GT, ale to kwestia nowych technologii i różnicy jakiś 15 lat, między momentem powstania pierwszej wersji.

Link to postu

Witam, Serwer ma NvME  i łącze po land 10 Gbps - ale zdalnie gdy łącze się przez tel  no trochę mogło by to lepiej działać. 

 

Szukałem rowiązania aby pracować zdalnie na najwyższym poziomie komfortu i chyba spróbuje windows serwer 2019 - tylko ze z remoteapp 

Znalazłem jakieś takie rozwiazanie pod macOS wydaje się  obiecujące - nie wiem tylko czy 10 użytkowników utrzyma mój serwer QNAP

remoteAPP

Link to postu
21 godzin temu, Patryk Kunicki napisał:

ale zdalnie gdy łącze się przez tel  no trochę mogło by to lepiej działać

Tutaj ciężko będzie coś poradzić, przy próbie bezpośredniego połączenia, bo problemem jest chociażby zlimitowany upload. Z doświadczenia wiem, że mimo symetrycznego łącza 300/300Mbps, to dobre podłączenie do bazy, mają jedynie użytkownicy z łączem 20/20Mbps i dobrymi parametrami opóźnień, mogą pracować bezpośrednio. W pozostałych przypadkach, RDP jest zdecydowanie wydajniejszym rozwiązaniem.

21 godzin temu, Patryk Kunicki napisał:

Szukałem rowiązania aby pracować zdalnie na najwyższym poziomie komfortu i chyba spróbuje windows serwer 2019 - tylko ze z remoteapp 

Znalazłem jakieś takie rozwiazanie pod macOS wydaje się  obiecujące - nie wiem tylko czy 10 użytkowników utrzyma mój serwer QNAP

remoteAPP

No to zależy, ile ma Pan użytkowników. Jeśli tylko Pan, to nawet ta jedna licencja RDP od Windows PRO, panu wystarczy - oczywiście pozmieniać porty, mocne hasło, a jeszcze lepiej zestawić VPN. Jak więcej, to czasem warto postawić jakąś po-leasingową maszynę, do której będą się łączyć użytkownicy, a kawestie licencji RDP można rozwiązać różnymi dostępnymi na rynku rozwiązaniami płatnymi. Oczywiści, zablokować użytkownikom zmiane hasła i w miarę możliwości dostęp z innych krajów niż Polska.

Link to postu
  • 1 miesiąc temu...

Wydajność, z jaką działa program, zależy od wielu czynników – sprzętu, infrastruktury sieciowej, serwera SQL, rodzaju i ilości danych, oprogramowania i tego, jak zostało ono napisane. Z wszystkich wymienionych rzeczy mamy wpływ jedynie na tę ostatnią, czyli samo oprogramowanie, i nieustannie staramy się podnosić jego jakość.

Link to postu
W dniu 17.04.2022 o 22:22, Patryk Kunicki napisał:

Witam, Moze nie do końca to miałem na myśl że 1,2 GB RAM - ale to aby program szybciej reagował na zapytania do bazy

Na jakim sprzęcie jest uruchamiany serwer SQL i program ?

 

W dniu 18.04.2022 o 07:34, Radomił Ząbik napisał:

Jaki dysk jest na komputerze, który jest "serwerem"? Ogólnie w NEXO sporo się dzieje, więc dobrze aby serwer miał dysk SSD, a najlepiej NvME.

Nie, dyski (do pracy) są bez znaczenia, liczy się procesor.

 

W dniu 18.04.2022 o 10:39, Patryk Kunicki napisał:

ale zdalnie gdy łącze się przez tel  no trochę mogło by to lepiej działać. 

Do pracy zdalnej - od zawsze przy aplikacjach klient-serwer z logiką po stronie programu (jak w programach Insertu) - tylko i wyłącznie RDP, chyba, że ktoś dysponuje na prawdę szybkimi i stabilnymi łączami, nie jest tak ważna przepustowość tylko opóźnienia.

 

W dniu 18.04.2022 o 10:39, Patryk Kunicki napisał:

Znalazłem jakieś takie rozwiazanie pod macOS wydaje się  obiecujące - nie wiem tylko czy 10 użytkowników utrzyma mój serwer QNAP

remoteAPP

Nie rozumiem co mają wspólnego programy Insertu, remoteApp i QNAP ?

 

W dniu 19.04.2022 o 10:03, Patryk Kunicki napisał:

przyznaje ze elisoft - subiekt gt , i enova działają bezpośrednio nawet na połączeniu z tel z wydajnością akceptowalną - rozumiem ze tutaj metadane etc- ale szkoda. 

Zawsze wolałem mieć grubego klienta u siebie. 

Na technologię programów nie mamy wpływu, ale mamy na infrastrukturę i należy ją właściwie wybierać do potrzeb.

 

35 minut temu, Patryk Kunicki napisał:

Widać ze Pracownicy z Insert nie podejmują tematu - co do wydajności...

Ja widzę coś zupełnie innego, takie prace trwają od 8 lat, jest wykonywanych wiele optymalizacji w programach w tym technologicznych (LINQ->SQL) są plany zmiany technologii, za chwilę (w wersji 42) przejście na .NET 4.7.2 a w najbliższej przyszłości na .NET 6... Oczywiście nie widać spektakularnego efektu, gdyż ciągle do programów są dokładane nowe - oczekiwane przez użytkowników - funkcjonalności... Jeśli nie dostrzega Pan tych wszystkich zmian, to polecam porozmawiać o szczegółach z wybranym dostawcą programów, nie jest to raczej temat na forum użytkowników, w tym działa poświęcony programowi Subiekt.

 

35 minut temu, Patryk Kunicki napisał:

...wg mnie mają świadomość ociężałej pracy programu 

Producent ma taką świadomość i tego nie ukrywa, jest to narzut wspomnianej wyżej technologii, należy to traktować jako cechę programu, a nie jego wadę, taką świadomość powinni mieć również użytkownicy programów, aby niepotrzebnie nie wyciągać błędnych wniosków, nie dziwić się, nie narzekać, itp... Stąd my każde wdrożenie programów zaczynamy nie od omówienia potrzeb / funkcjonalności programów, tylko od audytu posiadanego sprzętu i zaleceń do do jego modernizacji i/lub zmiany, gdyż też nie chcemy mieć dyskomfortu przy wdrożeniu i późniejszym serwisie programów.

Edytowane przez Daniel Kozłowski
Link to postu
W dniu 6.06.2022 o 13:35, Daniel Kozłowski napisał:

należy to traktować jako cechę programu,

Ten fragment pokazuje po której Pan stronie jest.  Ciekawy jestem czy cechą bedzię Pan nazywał BMW z silnikiem Poloneza - także i Pana wypowiedź nie tratuję powaznie.

 

Wracając do senda - czy zatem przejscie na  NET 6 - przyspieszą działanie? 

Powiem też tak posiadam kilka pogramów - od Enova365, SubiektGT, Elisoft, Comach, - i wszystkie są na jedne platformie na jednych parametrach. i proszę mi tu nie mówić ze to sprawa indywidualna ponieważ nie potrafię zrozumieć czemu na bazie 3 miesięcznej program po prostu działa wolno - skąd tyle metadanych. czemu - nie wiem nie ma indeksowania ta baza założonego? co jest problemem ? 

 

I proszę nie mylić RDP z RDS - jest to bardzo częsty błąd techników 

 

Jeśli dyski do pracy nie mają znaczenia to mam wrażenie ze chyba nie mogę całej wypowiedzi Pana brać na serio..... 

 

Bardziej oczekiwałbym odpowiedzi ze stroni Insert - jaką drogą idziemy i czy ten problem uda się wyeliminować? Ponieważ nie założyłem tego wątku by wyciągać brudy a poznać plany i próby zmian - aby program stał się wydajniejszy.  Co na pewno przysporzy większą rzeszę klientów.

 

 

Link to postu

Mówienie o stronach sugeruje istnienie jakiegoś konfliktu, tymczasem żaden konflikt tu nie występuje, bo wszyscy mamy taki sam interes: Pan chce mieć szybki program, a my - InsERT - chcemy dostarczać szybkie programy. 

 

Szybkość działania nie jest jednak jedynym parametrem, na którym nam zależy. Bardzo ważne jest dla nas również to, aby oferować klientom bogatą funkcjonalność, komfort pracy i bezpieczeństwo danych, a wszystko to przy stałym zachowywaniu zgodności naszych rozwiązań z aktualnym stanem prawnym. Rozwiązania technologiczne, które stosujemy w nexo, zostały dobrane pod kątem osiągnięcia odpowiedniej równowagi w dążeniu do tych celów.

 

Nie oznacza to jednak, że poświęcamy wydajność w imię innych rzeczy - na ile to możliwe, pracujemy nad jej podniesieniem. Należy jednak mieć na uwadze to, że w tak dużym i złożonym systemie trudno jest jakimś jednym ruchem radykalnie ulepszyć działanie całości. Możliwe - i często bardziej sensowne - jest skupienie się na poprawianiu konkretnych miejsc czy operacji.

 

Jeśli zatem jest Pan w stanie powiedzieć dokładnie, jakie operacje w nexo działają według Pana zbyt wolno, to proszę o tym napisać. Konkretne zgłoszenie pozwoli nam podjąć konkretne działania.
 

  • Lubię to 1
Link to postu
9 minut temu, Patryk Kunicki napisał:

Ten fragment pokazuje po której Pan stronie jest.

Ten fragment pokazuje, że niewiele Pan zrozumiał z mojej wypowiedzi... Ja nie zajmowałem niczyjej strony - starałem się wytłumaczyć z czego wynika i jak należy traktować aspekt wydajnościowy programów z linii nexo oraz to, że tak miało być (coś za coś) i się nie zmieni - to cecha programu.

 

19 minut temu, Patryk Kunicki napisał:

Ciekawy jestem czy cechą bedzię Pan nazywał BMW z silnikiem Poloneza

Chyba nie zaspokoję ciekawości, gdyż nie rozumiem wypowiedzi.

 

25 minut temu, Patryk Kunicki napisał:

także i Pana wypowiedź nie tratuję powaznie.

Jak pokazują niezliczone przykłady na forum robi tak wiele osób, a później opisują wynikłe z tego tytułu problemy - każdy z użytkowników forum jest dorosły, podejmuje sam decyzje i ponosi ich konsekwencje.

 

31 minut temu, Patryk Kunicki napisał:

Wracając do senda - czy zatem przejscie na  NET 6 - przyspieszą działanie? 

Taki jest cel tak ogromnego nakładu pracy jaki zamierza włożyć InsERT w tę zmianę. Jednak zasadnicze pytanie jest inne - o ile zostanie przyspieszone działanie programu - 5% to też przyspieszenie, ale nie będzie zauważalne - jakie zmiany to przyniesie w praktyce - jeszcze nie wiadomo.

 

38 minut temu, Patryk Kunicki napisał:

Powiem też tak posiadam kilka pogramów - od Enova365, SubiektGT, Elisoft, Comach, - i wszystkie są na jedne platformie na jednych parametrach. i proszę mi tu nie mówić ze to sprawa indywidualna ponieważ nie potrafię zrozumieć czemu na bazie 3 miesięcznej program po prostu działa wolno - skąd tyle metadanych.

Takie ogólniki "działa wolno" niczego nie wnoszą, nie wiadomo jakie operacje w programie działają wolno i co dla Pana oznacza "wolno" - czasy operacji należy mierzyć i wyrażać w sekundach...

 

Przykład z wczoraj - testowałem wydajność nexo na zewnętrznym hostingu, handlowiec zapewniał, że "programy działają szybko, mają wielu klientów z nexo i nikt nie narzekał", no to spytałem o czas uruchomienia programu w sekundach, niestety nie była znana, otrzymałem za to propozycję samodzielnego przetestowania i tak zrobiłem - czas około 19s - czas na moim laptopie z roku 2011 (i7 dwa rdzenie) to 20s, czas uruchomienia na serwerze z procesorem z roku

2014 (i5 4 rdzenie) to około 14s...

 

Jeśli chce Pan zrozumieć te problemy to proszę je przeanalizować (przesłanie bazy danych do firmy InsERT i wskazanie problematycznych operacji), sam chętnie zapoznam się z wyjaśnieniami.

 

Godzinę temu, Patryk Kunicki napisał:

czemu - nie wiem nie ma indeksowania ta baza założonego? co jest problemem ? 

Jak wyżej - trzeba przenalizować.

 

Godzinę temu, Patryk Kunicki napisał:

I proszę nie mylić RDP z RDS - jest to bardzo częsty błąd techników 

No dobrze, już się poprawiam / precyzuję - NIE należy korzystać z bezpośredniego połączenia z bazą danych przy pracy zdalnej.

 

Godzinę temu, Patryk Kunicki napisał:

Jeśli dyski do pracy nie mają znaczenia to mam wrażenie ze chyba nie mogę całej wypowiedzi Pana brać na serio..... 

Proszę sprawdzić (na przykład czas uruchomienia programu i dodania faktury sprzedaży z binariami nexo na dysku HDD, SSD SATA, SSD NVMe) i przedstawić liczby, a nie swoje domysły i zobaczymy kto miał rację... Zwracam tylko uwagę, że rozmawiamy i odnosiłem się do wydajności programów/aplikacji nexo "podczas pracy", a nie dla przykładu konwersji bazy danych.

   

Link to postu

My się nie rozumiemy - porównuje Pan uruchamianie systemu a to nie o to chodzi - chodzi o pracę w trakcie pracy.- odpowiedzi programu z bazy i sama praca programu pozostawia wiele do życzenia .

Ale zauważyłem ze problem może być jeszcze większy - przy pracy w programie czesto dochodzi do takiej sytuacji - testowałem juz na 2 komputerach.

 ze dochodzi na pracy na Subiekt do przerywania systemowe - i to wtedy kiedy maksylanie używam programy czyli podpwoiedzi do wypełniania pola kiedy musi przeszukać listę.

 

 

290895432_Zrzutekranu2022-06-14o17_09_25.png.aa145c0272bd405176e12f7998209e6f.png

Link to postu
16 minut temu, Patryk Kunicki napisał:

My się nie rozumiemy - porównuje Pan uruchamianie systemu a to nie o to chodzi - chodzi o pracę w trakcie pracy.- odpowiedzi programu z bazy i sama praca programu pozostawia wiele do życzenia .

No dokładnie o to chodzi... Przytoczyłem porównanie czasu uruchomienia programu, gdyż jest to test dostępny dla każdego i bezpośrednio przekłada się na zachowanie programu podczas pracy - czym krótszy czas uruchomienia programu, tym wydajniejszy sprzęt i szybsze działanie programu...

 

Oczywiście może Pan zaproponować i przygotować bardziej miarodajne testy, chętnie z nich skorzystam i przedstawię wyniki - na przykład aplikację sferyczną tworzącą 100 faktur sprzedaży dla różnych kontrahentów ze wszystkimi towarami z podmiotu demo i do tego usunięcie tych dokumentów (usuwanie dokumentów jest dużo wolniejsze niż dodawanie).

 

55 minut temu, Patryk Kunicki napisał:

Ale zauważyłem ze problem może być jeszcze większy - przy pracy w programie czesto dochodzi do takiej sytuacji - testowałem juz na 2 komputerach.

 ze dochodzi na pracy na Subiekt do przerywania systemowe - i to wtedy kiedy maksylanie używam programy czyli podpwoiedzi do wypełniania pola kiedy musi przeszukać listę.

Nigdy nie zauważyłem takiego zachowania, a często zaglądam do Menedżera zadań, przed chwilą również wykonałem kilka testów na swoim laptopie i nic takiego się nie dzieje... Wracamy więc do przypadku, którego Pan nie dopuszcza:

W dniu 8.06.2022 o 13:15, Patryk Kunicki napisał:

i proszę mi tu nie mówić ze to sprawa indywidualna ponieważ nie potrafię zrozumieć czemu na bazie 3 miesięcznej program po prostu działa wolno - skąd tyle metadanych. czemu - nie wiem nie ma indeksowania ta baza założonego? co jest problemem ? 

Proszę przeanalizować, które urządzenie / sterownik powoduje takie zachowanie (osobiście miałem takie problemy na swoim laptopie z kartą sieciową WiFi na W7, większe transfery powodowały obciążenie jednego rdzenia procesora i wstrzymywanie całego systemu operacyjnego, spędziłem wiele godzin na próbach rozwiązania problemu, bezskutecznie, problem rozwiązał upgrade W7 do W10). Namierzenie sterownika być może pozwoli ustalić w jaki sposób jest powiązany z programami (technologią) nexo (w ciemno obstawiam kartę graficzną).

 

Ponadto:

W dniu 8.06.2022 o 14:38, Katarzyna Rozmarynowska napisał:

Jeśli zatem jest Pan w stanie powiedzieć dokładnie, jakie operacje w nexo działają według Pana zbyt wolno, to proszę o tym napisać. Konkretne zgłoszenie pozwoli nam podjąć konkretne działania

Liczę również na:

W dniu 8.06.2022 o 14:42, Daniel Kozłowski napisał:

Proszę sprawdzić (na przykład czas uruchomienia programu i dodania faktury sprzedaży z binariami nexo na dysku HDD, SSD SATA, SSD NVMe) i przedstawić liczby, a nie swoje domysły i zobaczymy kto miał rację... Zwracam tylko uwagę, że rozmawiamy i odnosiłem się do wydajności programów/aplikacji nexo "podczas pracy", a nie dla przykładu konwersji bazy danych.

 

 

Link to postu

W Bardzo piękny sposób oddala Pan problem samej aplikacji - brawo.

Pisząc z Panem widać ze nie dopuszcza Pan do wiadomości mało wydajnej i kompatyblinej ze sprzętami  i systemami.

Piszę Pan o Karcie pisze Pan o upgrade a to możliwe ze program po prostu nie jest dostosowany do windows 7.

ja testowałem i na win10 i na win 11 to zdecydowanie system lepie działa na windows 11

 

Dodam również jak już Pan tak broni technologi w jakiej program jest napisany ze mamy rok 2022 a aplikacja jest napisana w systemie 32 bit? - i nadal mi Pan powie ze mam sobie kartę wifi zmienić aby transery się zwiększyły? Czy mozeo d razu powiem ze enova365 - elisoft, comarch otima i i xl subiekt gt działały bardzo bardzo szybko i stabilnie na środowisku które posiadam, a comarch altum i niestety nexo działają niestabilnie.

 

Zatem odpychać problem zapytam kiedy następuje przejście na DotNET 6? - i czy były robione testy wydajnościowe jak bardzo poprawi się wydajność?

Link to postu
6 minut temu, Patryk Kunicki napisał:

W Bardzo piękny sposób oddala Pan problem samej aplikacji - brawo.

Pisząc z Panem widać ze nie dopuszcza Pan do wiadomości mało wydajnej i kompatyblinej ze sprzętami  i systemami.

Nie czyta Pan ze zrozumieniem i/lub ciągle nie przyjmuje do wiadomości tego co napisałem ja i firma InsERT:

W dniu 8.06.2022 o 14:42, Daniel Kozłowski napisał:
W dniu 8.06.2022 o 13:15, Patryk Kunicki napisał:

Ten fragment pokazuje po której Pan stronie jest.

Ten fragment pokazuje, że niewiele Pan zrozumiał z mojej wypowiedzi... Ja nie zajmowałem niczyjej strony - starałem się wytłumaczyć z czego wynika i jak należy traktować aspekt wydajnościowy programów z linii nexo oraz to, że tak miało być (coś za coś) i się nie zmieni - to cecha programu.

W dniu 8.06.2022 o 14:38, Katarzyna Rozmarynowska napisał:

Szybkość działania nie jest jednak jedynym parametrem, na którym nam zależy. Bardzo ważne jest dla nas również to, aby oferować klientom bogatą funkcjonalność, komfort pracy i bezpieczeństwo danych, a wszystko to przy stałym zachowywaniu zgodności naszych rozwiązań z aktualnym stanem prawnym. Rozwiązania technologiczne, które stosujemy w nexo, zostały dobrane pod kątem osiągnięcia odpowiedniej równowagi w dążeniu do tych celów.

--

8 minut temu, Patryk Kunicki napisał:

Piszę Pan o Karcie pisze Pan o upgrade a to możliwe ze program po prostu nie jest dostosowany do windows 7.

Tego fragmentu wypowiedzi również Pan nie zrozumiał - opisany problem NIE był powiązany / NIE ujawniał się podczas pracy z programami nexo, było to problem sprzętowy/środowiska, który ujawniał się kiedy dowolna aplikacja generowała duży ruch sieciowy - kopiowanie plików w sieci, pobieranie danych z internetu, itp.

 

14 minut temu, Patryk Kunicki napisał:

Dodam również jak już Pan tak broni technologi w jakiej program jest napisany

Proszę zacząć czytać moje wypowiedzi ze zrozumieniem i przestać wypisywać bzdurne, nieprawdziwe stwierdzenia pod moim adresem, jeśli nie rozumie Pan o czym piszę, nie jest pewny to wypadałoby spytać... Nie bronię technologii, wręcz przeciwnie, też nie jestem jej zwolennikiem tylko nie powtarzam tego w kółko, gdyż to niczego nie zmieni, technologia programu się nie zmieni... A skoro się nie zmieni to należy się do niej dostosować i pomagać w jej efektywnym wykorzystaniu:

W dniu 8.06.2022 o 14:38, Katarzyna Rozmarynowska napisał:

Jeśli zatem jest Pan w stanie powiedzieć dokładnie, jakie operacje w nexo działają według Pana zbyt wolno, to proszę o tym napisać. Konkretne zgłoszenie pozwoli nam podjąć konkretne działania.

--

37 minut temu, Patryk Kunicki napisał:

jest napisany ze mamy rok 2022 a aplikacja jest napisana w systemie 32 bit?

Nie rozumie o chciał Pan spytać / co przekazać ? Jaki według Pana bitowość przekłada się na wydajność programu, gdzie w dalszej części wypowiedzi podaje Pan przykłady programów 32bit, które:

40 minut temu, Patryk Kunicki napisał:

...działały bardzo bardzo szybko...

--

40 minut temu, Patryk Kunicki napisał:

...i nadal mi Pan powie ze mam sobie kartę wifi zmienić aby transery się zwiększyły?

Nie rozumiem o czym Pan pisze, niczego takiego nie napisałem, ani nie sugerowałem, jasno i wyraźnie zaproponowałem analizę przyczyn opisywanych problemów:

15 godzin temu, Daniel Kozłowski napisał:

Proszę przeanalizować, które urządzenie / sterownik powoduje takie zachowanie... Namierzenie sterownika być może pozwoli ustalić w jaki sposób jest powiązany z programami (technologią) nexo (w ciemno obstawiam kartę graficzną).

Działanie będzie można próbować podejmować dopiero po ustaleniu przyczyny.

--

47 minut temu, Patryk Kunicki napisał:

Czy mozeo d razu powiem ze enova365 - elisoft, comarch otima i i xl subiekt gt działały bardzo bardzo szybko i stabilnie na środowisku które posiadam, a comarch altum i niestety nexo działają niestabilnie.

Nie potrafię się odnieść do innych programów niż programy firmy InsERT, gdyż się na nich po prostu nie znam, staram się wiedzieć jak najwięcej o programach firmy InsERT zamiast niewiele wiedzieć o programach kilku producentów i wszystkim, od lat polecam to samo - specjalizację lub korzystanie / współpracę z taką firmą.

 

Jeśli chodzi o programy firmy InsERT to raz jeszcze - GT i nexo wykorzystują inną technologię, mają inne wymagania i problemy, więc nie ma sensu ich porównywać, należy je poznać i się do nich dostosować - typu poruszana praca zdalna czy wydajność aplikacji.

 

--

Godzinę temu, Patryk Kunicki napisał:

...niestety nexo działają niestabilnie.

Tytuł wątku nosi nazwę "wydajność", a teraz porusza Pan zupełnie inny problem "stabilność" bez żadnych wyjaśnień, opisu, przykładów - jak ktoś ma to rozumieć i odnieść się to takich zarzutów ?

 

--

 

Przypominam się:

 

16 godzin temu, Daniel Kozłowski napisał:

Oczywiście może Pan zaproponować i przygotować bardziej miarodajne testy, chętnie z nich skorzystam i przedstawię wyniki - na przykład aplikację sferyczną tworzącą 100 faktur sprzedaży dla różnych kontrahentów ze wszystkimi towarami z podmiotu demo i do tego usunięcie tych dokumentów (usuwanie dokumentów jest dużo wolniejsze niż dodawanie).

16 godzin temu, Daniel Kozłowski napisał:

Ponadto:

W dniu 8.06.2022 o 14:38, Katarzyna Rozmarynowska napisał:

Jeśli zatem jest Pan w stanie powiedzieć dokładnie, jakie operacje w nexo działają według Pana zbyt wolno, to proszę o tym napisać. Konkretne zgłoszenie pozwoli nam podjąć konkretne działania

Liczę również na:

W dniu 8.06.2022 o 14:42, Daniel Kozłowski napisał:

Proszę sprawdzić (na przykład czas uruchomienia programu i dodania faktury sprzedaży z binariami nexo na dysku HDD, SSD SATA, SSD NVMe) i przedstawić liczby, a nie swoje domysły i zobaczymy kto miał rację... Zwracam tylko uwagę, że rozmawiamy i odnosiłem się do wydajności programów/aplikacji nexo "podczas pracy", a nie dla przykładu konwersji bazy danych.

 

Link to postu
W dniu 15.06.2022 o 10:50, Daniel Kozłowski napisał:

Nie czyta Pan ze zrozumieniem i/lub ciągle nie przyjmuje do wiadomości tego co napisałem ja i firma InsERT:

Przykro mi ale wróżycie ze winny jest wszystko niż program - a nadto Pana informacja ze wolną pracę mam traktować jak cechę, niż wadę to  chyba nie ważne co bym napisał i tak by Pan stwierdził ze jest dobrze :) zatem rozmowa z Panem mało wniesie do próby naprawienia programu 

Link to postu
W dniu 8.06.2022 o 14:38, Katarzyna Rozmarynowska napisał:

Szybkość działania nie jest jednak jedynym parametrem, na którym nam zależy. Bardzo ważne jest dla nas również to, aby oferować klientom bogatą funkcjonalność, komfort pracy i bezpieczeństwo danych, a wszystko to przy stałym zachowywaniu zgodności naszych rozwiązań z aktualnym stanem prawnym. Rozwiązania technologiczne, które stosujemy w nexo, zostały dobrane pod kątem osiągnięcia odpowiedniej równowagi w dążeniu do tych celów.

W zupełności się z Panią zgadzam - lecz brak wersji 64 bit nie stoi na przeszkodzie wciąż ofertowaniu  bogatej funcjonalności, i bezpieczeństwa danych - o komforcie się nie wypowiem ponieważ wydajność = komfort - a tutaj niestety słabo... Naprawdę chciałbym aby zostały zrobione testy - jeśli to problem u mnie chętnie naprawię co trxeba aby program zaczął działać w  sposób przyjemny do pracy. 

Link to postu
W dniu 8.06.2022 o 14:38, Katarzyna Rozmarynowska napisał:

Jeśli zatem jest Pan w stanie powiedzieć dokładnie, jakie operacje w nexo działają według Pana zbyt wolno, to proszę o tym napisać. Konkretne zgłoszenie pozwoli nam podjąć konkretne działania.

Problem jest w każdym miejscu - ale ze jako jestem w stanie zrozumieć generowanie podglądu wydruku - czy włączanie - niech nawet trwa 2 min. to później sama praca przekskaiwanie miedzy fakturami - podgląd - edycja faktur, przeglądanie stanów.. rozrachunki - to działa wszystko za wolno i może otrzymam informacje czemu aż tak długo trwa odpowiedź  z sql do  programu.  czemu tych metadanych jest aż tak dużo - to są odpytania tekstu do bazy. pustej bazy .

Mam na tym sklepie postawione 2 sklepy z 13tyś produktów i wszystko śmiga. zatem proszę zrozumieć ze to nie problem ze sprzętem a  programem. 

Edytowane przez Patryk Kunicki
Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...