Skocz do zawartości

zmiana podstawowej jednostki miary w karcie

Polecane posty

Witam, ktoś może wie jak zmienić podstawowa jednostkę miarę w istniejącej już karcie? Obecnie jest kpl. chcę zmienić na szt. Jeżeli zaznaczę w karcie miary - jednostka inna niż podstawowa, to na fakturze sprzedaży i zakupu rzeczywiście będą widoczne sztuki, a czy można zrobić tak, aby sztuki były tą podstawowa miarą i były widoczne przy towarze?

Dziękuję za wszelkie informacje

 

Wysłane z mojego ELE-L29 przy użyciu Tapatalka

 

 

Link to postu
7 minut temu, Monika Nogalska napisał:

to już było robione, była próba usunięcia dodatkowej jednostki i nie można, ponieważ jest komunikat, że jest w użyciu i nie za bardzo to rozumiem emoji53.png

Poza komunikatami programu, proszę czytać również moje odpowiedzi, a wyraźniej napisałem:

 

34 minuty temu, Daniel Kozłowski napisał:

To proszę się stosować do komunikatów programu, czyli wcześniej usunąć lub zmienić nazwę dodatkowej jednostki

Nadmienię, że zmiana wykorzystanej jednostki miary będzie możliwa po (cytat z pomocy do programu):

Cytat

Zmiana przelicznika dodatkowej jednostki miary użytej na dokumencie jest domyślnie zablokowana i jest to zalecany przez autorów systemu sposób pracy. W szczególnych przypadkach istnieje jednak możliwość odblokowania przelicznika jednostki miary. Taki sposób pracy nie jest zalecany, gdyż niesie za sobą ryzyko zafałszowania stanów magazynowych. Jeśli jednak użytkownik zdecyduje się na wprowadzanie zmian przelicznika, wówczas w celu odblokowania tej opcji należy w rejestrze systemu Windows, w kluczu HKEY_CURRENT_USER\Software\InsERT\InsERT GT\Towary\1.0\PoprawaJednostekMiary utworzyć zmienną o nazwie "ZezwalajZawsze" i przypisać jej wartość typu DWORD równą 1. Modyfikacji w rejestrze systemowym powinien dokonać zaawansowany użytkownik systemu Windows.

--

10 minut temu, Monika Nogalska napisał:

dobra, jak się nie da to trudno,

Da się, tylko należy się dowiedzieć jak to zrobić.

 

11 minut temu, Monika Nogalska napisał:

będzie trzeba sprzedawać jako np. pół kompletu

Zwrócę również uwagę, że cenę towaru podajmy za podstawową jednostkę miary, jeśli nowa jednostka miałaby wpłynąć na cenę towaru to nie zalecam takiej zmiany, w takim przypadku należy dodać nową kartotekę towaru i przenieść na nią (RW->PW) stan magazynowy z cenami nowej jednostki miary. 

  • Dziękuję 1
Link to postu
16 minut temu, Daniel Kozłowski napisał:

jeśli nowa jednostka miałaby wpłynąć na cenę towaru to nie zalecam takiej zmiany

Tym bardziej nie należy robić takiej zmiany jeśli jednostki nie są równoważne (czyli zmieniamy kpl na szt, ale nasz kpl = 2 szt), a towar jest na stanie.

  • Dziękuję 1
Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...