Skocz do zawartości

Raport ze sprzedaży dla ZAiKS

Polecane posty

Cześć wszystkim,

 

Próbowałem szukać tematu, który dotyczyć może wielu przedsiębiorców działających w dziedzinie IT oraz pochodnych.

Zapewne większość słyszała lub wie czym jest ZAiKS - wiele firm nie bardzo jest zadowolonych z powodu pobieranego haraczu.

Niestety obejść się tego nie da stąd też sprzedając dyski twarde jesteśmy zobowiązani do kwartalnych raportów i opłat na rzecz twórców (bo może któryś z moich klientów nagra sobie mp3 z nielegalnego źródła na dysk dedykowany do serwerów czyli zastosowanie enterprise)

 

Wszelkie dyski mamy dodane do odpowiedniej kategorii, chciałbym otrzymać raport dokumentów sprzedażowych, gdzie znajdują się towary właśnie z tej kategorii (coś na zasadzie podglądu dokumentów ewidencji WSTO). 

 

Próbowałem zrobić raport "Sprzedaż wg kategorii" jednak potrzebuję szczegółowej listy dokumentów zawierające produkty z danej kategorii.

Czy jest gdzieś taka opcja? :)

 

Z góry dzięki za wszelką pomoc!

 

Link to postu
36 minut temu, Przemysław Mucha napisał:

Wszelkie dyski mamy dodane do odpowiedniej kategorii

W jaki sposób udało się Panu powiązać asortyment z kategorią? 😲

36 minut temu, Przemysław Mucha napisał:

Próbowałem zrobić raport "Sprzedaż wg kategorii" jednak potrzebuję szczegółowej listy dokumentów zawierające produkty z danej kategorii.

Zakręcił się Pan jak słoik z dżemem 😉

Kategorie dotyczą dokumentów. Asortymentów dotyczą grupy i cechy i m.in. dlatego "Sprzedaż wg kategorii" nie ma tu zastosowania.

 

Wystarczy dodać dyskom cechę np "ZAiKS" a następnie zrobić raport "Sprzedaż wg asortymentu" ze wskazaniem tej cechy i gotowe.

Trochę więcej można wyciągnąć z raportu "Sprzedaż wg kodów dostaw, asortymentu i klientów", jednak jeśli chce Pan mieć także dane dokumentów (numer dok., dane odbiorcy, datę wyst. itp) to raczej potrzebny będzie dodatkowy raport własny.

 

Edytowane przez Andrzej Kubik
Link to postu
9 minut temu, Andrzej Kubik napisał:

W jaki sposób udało się Panu powiązać asortyment z kategorią? 😲

Przepraszam, rzeczywiście się zamieszałem. Każdy asortyment jest przypisany do odpowiedniej grupy.

 

10 minut temu, Andrzej Kubik napisał:

Wystarczy dodać dyskom cechę np "ZAiKS" a następnie zrobić raport "Sprzedaż wg asortymentu" ze wskazaniem tej cechy i gotowe.

Trochę więcej można wyciągnąć z raportu "Sprzedaż wg kodów dostaw, asortymentu i klientów", jednak jeśli chce Pan mieć także dane dokumentów (numer dok., dane odbiorcy, datę wyst. itp) to raczej potrzebny będzie dodatkowy raport własny.

Oczywiście próbowałem tego rozwiązania, jednak potrzebuję takiego raportu względem dokumentów sprzedaży. Kwota będzie się zgadzać, ale jeśli ZAiKS poprosi o szczegółowe dane (np. przedstawienie konkretnej faktury to będzie masa szukania 😔 )

 

No cóż, będę zmuszony do zrobienia własnego raportu.


Tak przy okazji, jest możliwość wyciągnięcia w jakiś sposób zapytań obecnych raportów? Generalnie wyjdzie na to, że trzeba będzie zrobić dodatkowe powiązanie tabeli do raportu "Sprzedaż wg asortymentu" a zaoszczędziłbym trochę czasu na przypomnienie SQLa 😛

 

Link to postu
3 minuty temu, Andrzej Kubik napisał:

Ale wie Pan że nie trzeba kupować browaru żeby napić się piwa?
Taki raport może Pan po prostu zamówić.

Już w którymś temacie czytałem identyczny tekst 😋
 

Pewnie, że można po prostu zamówić. Ale można też zrobić samemu ucinając zbędny koszt a dodatkowo nabyć wiedzę na przyszłość.

Są też ludzie, którzy jadą na wymianę spalonej żarówki do mechanika - a zazwyczaj każdy ma odpowiednie narzędzia do wykonania tej czynności pod ręką 😋

 

Mimo wszystko dziękuję za udzielenie wskazówki. 

Link to postu
Godzinę temu, Przemysław Mucha napisał:

Już w którymś temacie czytałem identyczny tekst 😋

I jeszcze Pan nieraz przeczyta 😉

Poświęcenie kilku godzin na zrobienie raportu samodzielnie to zarówno ucięcie zbędnego kosztu, jak i strata dochodu jaki mógł być wypracowany w tym czasie. Oczywiście nie mnie decydować co u kogo większe.

Edytowane przez Andrzej Kubik
Link to postu

Podrzucę wędkę dla chcącego:

 

Raport LINQ, Główny element: PozycjaDokumentu

(from p in source

    where (
        p.AsortymentAktualny.Grupa.Nazwa=="Podstawowa"
    )
    
    select new Wynik
    {
        Id = p.Id,
        Nazwa = p.AsortymentWybrany.Nazwa,
        Ilosc = p.Ilosc,
        Numer = p.Dokument.NumerWewnetrzny.PelnaSygnatura,
    }
)

Dokumentacja dostępna w SDK, plik InsERT.nexo.Sfera.chm, PozycjaDokumentu Class.

  • Lubię to 1
Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...