Skocz do zawartości

Dodawanie dowodu zakupu poprzez Sello

Polecane posty

W dniu 10.05.2022 o 09:32, Bartosz Rosa napisał:

Nie, ta funkcja obecnie nie jest obsługiwana i w Sello 1 nie planujemy jej dodania. W Sello NX jak najbardziej tego typu funkcje pojawią się.

Ta funkcjonalność jest mega potrzebna. do tej pory wysyłałem dokumenty mailem, w załączeniu, automatem.

Allegro obecnie wysyła ostrzeżenia za mailing. 

Link to postu
W dniu 16.05.2022 o 12:11, Bartosz Rosa napisał:

Czego dotyczą te ostrzeżenia? Umieszczania faktury w mailu czy wysyłania samych wiadomości?

Ostrzeżenia dotyczą wysyłania wiadomości, ja wysyłałem jedną wraz z podpiętym dokumentem końcowym. Przysłali takiego ogólnego maila, że wysyłam wiadomości a Oni zabraniają w regulaminie….i że wszystkie niezbędne informacje idą z Allegro, jak nie zaprzestanę takiej działalności to będą kary 😂

  • Dziękuję 1
Link to postu
11 minut temu, Zdzisław Bal napisał:

Moja sugestia - automatycznie po oznaczeniu paczek jako wysłane (ctrl+w). 

Moja również

 

W dniu 26.05.2022 o 09:02, Bartosz Rosa napisał:

W 1.42 planujemy dodać możliwość wysyłania dokumentów do Allegro.

image.png.2d8bcde578978128ed51761ba07aa8e8.png

Opiszcie trochę szerzej swoje potrzeby w tym zakresie:

  • jakie dokumenty mają być przesyłane (FS, PA? PA+FSd? samo FSd?)

 

FS, PA i samo FSd

  • Dziękuję 1
Link to postu
W dniu 27.05.2022 o 16:00, Paweł Nitendel napisał:

FS, PA i samo FSd

Czy sytuacja, że wysyłana jest tylko sama FSd (bez paragonu) ma faktycznie miejsce? Chodzi o to, że jeśli będzie wybór jakie dokumenty mają być wysyłane to będzie to lista np:

  • PA
  • PAi
  • FS
  • FSd

Czy taka lista wystarczy? Chodzi o sytuację, gdy są wysyłane PA (opcja jest zaznaczona), oraz sytuację 2, gdzie klient chce FSd (opcja również zaznaczona), czyli Sello wystawia PA+FSd i w związku z tym, że oba dokumenty są zaznaczone, wyśle oba. Czy potrzebne jest rozróżnienie, że klient chce PA czy PA+FSd i w pierwszym przypadku ma się wysyłać PA a w drugim tylko FSd?

Link to postu
19 godzin temu, Bartosz Rosa napisał:

, czyli Sello wystawia PA+FSd i w związku z tym, że oba dokumenty są zaznaczone, wyśle oba

Zgodnie z prawem, klient nie powinien posiadać dwóch dokumentów potwierdzających sprzedaż/płatność.

Jak jest PA - to jest PA.

Jak jest FSd - to jest FSd a PA zostaje u sprzedawcy.

 

W takim przypadku, do klienta wysyłany jest tylko FSd.

  • Lubię to 1
Link to postu
W dniu 26.05.2022 o 09:02, Bartosz Rosa napisał:

jakie dokumenty mają być przesyłane (FS, PA? PA+FSd? samo FSd?)

Świetna wiadomość

FS, PA, FSD

 

W dniu 26.05.2022 o 09:02, Bartosz Rosa napisał:

w którym momencie widzielibyście, aby te dokumenty były wysyłane automatycznie? (pomijam funkcję ręcznego zlecenia wysyłki widoczną powyżej)

Oprócz możliwości ręcznego wysyłania, najlepiej automatycznie podczas oznaczania paczek jako wysłanych.

 

@Bartosz Rosa aktualnie brakuje nam możliwości wysyłania, a właściwie automatycznego zapisywania ZK :)

Nie musimy wystawiać paragonów do transakcji i mamy zrobiony wzór wydruku ZK, jako dokument zakupu, ale niestety obecnie nie ma możliwości, żeby Sello zapisywało ZK.

Więc zapis robimy poprzez Subiekta, a wysyła na maila, Sello.
Czy jest możliwość, żeby zrobić automatyczne zapisywanie ZK, tak samo jak ma to miejsce z PA?

Link to postu
  • 3 miesiące temu...

Od czasu wysyłania dokumentów końcowych przez sello otrzymuję od klientów uwagi, że dokument jest nieczytelny i proszą o ponowne wysłanie. Ponowną wysyłkę robię bezpośrednio z subiekta nexo i jest ok, dziś w allegro w sekcji zamówienia sprawdziłem jak wyglądają dokumenty dla klientów i o zgrozo zobaczyłem coś takiego (patrz załączniki) dotyczy to FV jak i paragonów. Moje pytanie brzmi gdzie jest problem: czy allegro zniekształca dokument czy też allegro otrzymuje taki z sello? 

FS_132_09_2022.pdf PA_2265_09_2022.pdf

  • Lubię to 1
Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...