Skocz do zawartości

Zwrot towaru w Subiekcie a import do Rewizora i korekta kosztu własnego sprzedaży

Polecane posty

Witam,

próbuję ustalić od piątku jak jest realizowana w Rewizorze GT korekta kosztu własnego sprzedaży przy zwrocie towaru przy pracy Subiekta i Rewizora GT na jednej bazie.

Mam sytuację taką, że sprzedano towar za kwotę 1000,00 zł. w cenie zakupu, utworzył się dokument WZa. I tu jest wszystko dla mnie jasne. Natomiast klient zwrócił część tego towaru na kwotę 500,00 zł. również w cenie zakupu i program utworzył PZa.

W schemacie dekretu dla WZa mam oczywiście koszt własny dla konta 735.

W schemacie dekretu dla PZa mam księgowania na konta 332 i 302. Zwrot nie koryguje mi kosztu własnego sprzedaży.

Gdzie popełniam błąd ?

 

Pozdrawiam.

Link to postu
13 minut temu, Leszek Czyżyk napisał:

próbuję ustalić od piątku jak jest realizowana w Rewizorze GT korekta kosztu własnego sprzedaży przy zwrocie towaru przy pracy Subiekta i Rewizora GT na jednej bazie.

Myli Pan podstawowe pojęcia funkcjonujące funkcjonujące w programach Insertu i nie tylko - w przypadku zwrotu detalicznego czy korekty sprzedaży nie zachodzi "korekta kosztu własnego sprzedaży", taka korekta zachodzi po korekcie/zmianie kosztu towaru po jego wydaniu z magazynu co naturalnie może nastąpić poprzez wprowadzenie cenowej korekty zakupu.

 

13 minut temu, Leszek Czyżyk napisał:

W schemacie dekretu dla PZa mam księgowania na konta 332 i 302. Zwrot nie koryguje mi kosztu własnego sprzedaży.

Skoro dokument ten jest błędnie księgowany to nie może być inaczej, powinien być przecież księgowany na to samo konto co wydanie zewnętrzne:

7 minut temu, Leszek Czyżyk napisał:

W schemacie dekretu dla WZa mam oczywiście koszt własny dla konta 735.

--

7 minut temu, Leszek Czyżyk napisał:

Gdzie popełniam błąd ?

Pierwotny błąd jest praktycznie zawsze taki sam - brak wdrożenia programów podczas którego zostałby Pan poinformowany, że wdrożenie programu księgowego zaczyna się od wdrożenia programu handlowo-magazynowego, że w programie Subiekt GT są dwa podstawowe dokumenty magazynowe WZ i PZ, które to mogą być powiązane zarówno ze sprzedażą (PA/FS/ZW/KFS) jak i zakupem (FZ/KFZ) i na potrzeby poprawnego importu do księgowości (dla odróżnienia PZ do FZ od PZ do ZW) muszą być rozróżniane kategoriami, alternatywa to pobieranie kosztu własnego sprzedaży bezpośrednio z dokumentów handlowych.

  • Dziękuję 1
Link to postu
  • 1 rok później...
W dniu 15.05.2022 o 12:59, Daniel Kozłowski napisał:

Myli Pan podstawowe pojęcia funkcjonujące funkcjonujące w programach Insertu i nie tylko - w przypadku zwrotu detalicznego czy korekty sprzedaży nie zachodzi "korekta kosztu własnego sprzedaży", taka korekta zachodzi po korekcie/zmianie kosztu towaru po jego wydaniu z magazynu co naturalnie może nastąpić poprzez wprowadzenie cenowej korekty zakupu.

 

Skoro dokument ten jest błędnie księgowany to nie może być inaczej, powinien być przecież księgowany na to samo konto co wydanie zewnętrzne:

--

Pierwotny błąd jest praktycznie zawsze taki sam - brak wdrożenia programów podczas którego zostałby Pan poinformowany, że wdrożenie programu księgowego zaczyna się od wdrożenia programu handlowo-magazynowego, że w programie Subiekt GT są dwa podstawowe dokumenty magazynowe WZ i PZ, które to mogą być powiązane zarówno ze sprzedażą (PA/FS/ZW/KFS) jak i zakupem (FZ/KFZ) i na potrzeby poprawnego importu do księgowości (dla odróżnienia PZ do FZ od PZ do ZW) muszą być rozróżniane kategoriami, alternatywa to pobieranie kosztu własnego sprzedaży bezpośrednio z dokumentów handlowych.

Ja sobie tego pilnuję "ręcznie"  i właśnie zmieniam kategorie w subiekcie- zanim zaciągam do rewizora! sporządziłam sobie ściągawkę do zamykania m-ca i po kolei , czasem coś niestandardowego wystąpi i wtedy trzeba zmienić ( w ściągawce mam to wynotowane właśnie- plus spr.konta w rewizor na koniec np z magazynem z subiekt jeśli dot.np materiałów - najlepiej na bieżąco ). Teraz się boję , bo zarządzono zmianę programu subiekt  , a Ja zostaję przy Rewizor ! Pewnie nowa ściągawka będzie opracowywana 😁

Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...