Skocz do zawartości

Tworzenie faktury na podstawie ZK

Polecane posty

Nic nie ruszałem w Subiekcie. Wszystko odbywało się przez Sello. Utworzyłem transakcję z towarem który ma końcówkę stanu na pełną dostępność ilość i utworzyłem ZK z rezerwacją a potem nie mogę do tego wystawić faktury.

W Subiekcie to ZK nie jest realizowane. Mogę utworzyć fakturę na podstawie tego ZK bez problemu. W Sello już nie. Jakiś mechanizm sprawdzający dostępność ilość towarów to blokuje chyba.

Jak utworzę ręcznie fakturę sprzedaży do tego ZK w Subiekcie i dam potem utwórz w Sello to podpina tą fakturę do Sello.

Kolejna ciekawa obserwacja:
1. tworzę zk z rezerwacją przez sello

2. tworzenie faktury wywala błąd, robię w takim razie ręcznie fakturę do zk w subiekcie

3. daje w sello utwórz fakturę, sello podpina znalezioną już fakturę do zk

4. w sello daje usun fakturę a potem daje utworz fakture i co ciekawe tworzy sie

Edytowane przez mamut maniek
Link to postu
7 minut temu, Bartosz Rosa napisał:

A jak ręcznie tworzona jest faktura z Sello ale z podglądem? Zgadzają się tam liczby sztuk, jednostki itp?

Tak jak pisałem wyżej, żebym mógł utworzyć fakturę przez Sello, muszę zrobić taki myk, że jak już mam zrobione ZK przez Sello to najpierw tworzę fakturę ręcznie przez Subiekt do tego ZK, podpinam to w Sello wybierając przycisk "UTWÓRZ" Dokument końcowy, potem usuwam ten dokument końcowy przez Sello i znowu daję "UTWÓRZ" ale tym razem pojawia mi się okienko z fakturą i tam wszystko się zgadza.

Edytowane przez mamut maniek
Link to postu

Jeszcze jedna uwaga. Cały czas testowałem to ZK i fakturę na towarze, którego dostępna ilość wynosi 4szt. W zamówieniu Sello ustawiłem ten towar na taką samą ilość czyli 4szt. Po utworzeniu ZK z rezerwacją, dostępna ilość tego towaru wynosi 0 (stan =4, rezerwacja = 4, dostępna ilość = 0). Wtedy FS nie chce się utworzyć przez Sello (czerwony dymek). Natomiast jeżeli zmienię w ZK na 2szt. to ta faktura się utworzy przez Sello, nie będzie dymku. Po utworzeniu FS dostępna ilość to 2szt. czyli wszystko dobrze. Tak jakby Sello w momencie tworzenia FS sprawdzało stan czy coś a nie powinno bo jest tworzona na podstawie ZK z rezerwacją.

  • Lubię to 1
Link to postu
  • 3 tygodnie później...

Namierzyliśmy problem i wynika on po części z weryfikacji liczby dostępnych sztuk w Subiekcie (przy odebranym uprawnieniu) a po części ze sposobu w jaki Sello aktualizuje ZK w momencie wystawiania dokumentu końcowego. Tak czy inaczej łatwej (szybkiej) poprawki zrobić się tutaj nie da. 

Czy jest to mocno uciążliwy problem i często u Ciebie występuje? Bo występuje w bardzo specyficznych warunkach, stąd mało kto na niego trafił zapewne. 

Link to postu
  • 1 rok później...

No jakoś damy radę. Teraz jeszcze zauważyłem, że jak użytkownik Sello nie ma powiązania z kontem w Subiekt GT w parametrach Sello "Zewnętrzny system sprzedaży" to tworzone dokumenty są z konta szefa, który ma wszystkie uprawnienia (również tworzenie dokumentów ponad stan, co jest problemowe bo można zrobić ZK z rezerwacją ponad dostępny stan). Fajnie jakby było jakieś ostrzeżenie ze strony Sello typu "Tworzysz dokument z konta szef bo nie masz powiązania z odpowiednim kontem w parametrach".

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...