Skocz do zawartości

Błędna kwota do zapłaty.

Polecane posty

Za pewne wystawia Pan dokument od netto (na to wskazuje kwota do zapłaty) 20.50+16.26 = 36.76 netto  gdy dodamy 23% VAT mamy 45.21zł brutto. 
 

8 minut temu, Piotr B napisał:

Dodam, że klient dokonał już zakupu przez sklep internetowy, a kwota którą wpłacił jest równa 45,22 PLN. 

skoro w sklepie internetowym prezentuje Pan ceny brutto, to proszę wystawiać dokument od brutto i będzie poprawnie.

image.thumb.png.2d0d58083a302f5d689e8ca7fe4aa08c.png

  • Lubię to 2
Link to postu

dodam z mojej strony do tematu ze było to mocno upierdliwe dla mnie, gdyż wzorzec nowego klienta domyślnie ustawia rozliczenia ("Dokument liczony:") z nim na "od netto";

 

na szczęście da się zmienić wszystkim istniejącym klientom w systemie na "od brutto" przy pomocy operacji zbiorczych,

oraz można ustawić taka preferencje w ustawieniach szablonu nowego klienta, aby nowo tworzeni mieli tam "od brutto";

Link to postu
Godzinę temu, Magdalena Szwałek napisał:

dodam z mojej strony do tematu ze było to mocno upierdliwe dla mnie, gdyż wzorzec nowego klienta domyślnie ustawia rozliczenia ("Dokument liczony:") z nim na "od netto";

Dostosowanie parametrów programu do własnych potrzeb to nie "upierdliwość", to "cecha" każdego programu...  Domyślnie program posiada dwa szablony klientów:

  • Domyślny szablon osoby - dokumenty liczone od brutto
  • Domyślny szablon firmy - dokumenty liczone od netto

 

Godzinę temu, Magdalena Szwałek napisał:

na szczęście da się zmienić wszystkim istniejącym klientom w systemie na "od brutto" przy pomocy operacji zbiorczych,

oraz można ustawić taka preferencje w ustawieniach szablonu nowego klienta, aby nowo tworzeni mieli tam "od brutto";

Inne rozwiązanie to zmiana kierunku liczenia dla typu dokumentu, a na klientach ustawienie wg konfiguracji typu dokumentu

Link to postu

Panie Przemku, proszę nie zrozumieć mnie źle, chodzi o to ze u mnie w firmie wszystkie dziewczyny wystawiające faktury zmieniały to zawsze ręcznie często się przy tym irytując, ze "znów im cos źle liczy"; dopiero musiałam pogrzebać więcej w ustawieniach, najpierw klientów a później wzorca tworzenia nowych klientów; tak wiec w mojej ocenie zmiana tej funkcji nie jest aż tak prosta:) trzeba trochę się domyślić skąd wartości dla tego pola są pobierane, bo nie ma tej informacji w pomocy dla pola.

 

 dodatkowo taki scenariusz (u mnie faktury wystawiane sa klientowi od razu na miejscu, na stanowisku kasowym):

- wpisuje najpierw towar i ilosci na fakture,

- cena na fakturze brutto sie zgadza, gdyz we wzorcu dokumentu faktura mam ustawione "od brutto"

- pytam klienta o NIP i wpisuje go w pole Nabywca

- pole Cennik zmienia sie na "od netto" jesli taka wartosc przypisana jest do klienta (istniejacego) 

- faktura sie przelicza na niepożądana wartość "od netto" i kwota do zapłaty przez klienta jest niewłaściwa

 

zdarzało mi się kilka razy w roku tego nie wyłapać przez co takie faktury były później bledne.

 

 

Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...