Skocz do zawartości

Księgowość w insert NEXO

Polecane posty

Dzień dobry,

 

Od niedawna korzystam z programu insert NEXO do prowadzenia sprzedaży / generowania faktur / obsługi magazynu. Do tej pory posiadałem odrębny program księgowy, aktualnie faktury wystawiam w subiekcie, żeby księgowa mogła rozliczyć miesiąc muszę wszystkie faktury ponownie wystawiać we wcześniej wspomnianym programie co dodaje zbędnej pracy. W jaki sposób prowadzicie księgowość? Samodzielnie czy zlecając na zewnątrz? Jak dzielić się zadaniami z księgową? Dodam, że mam ok. 600 faktur sprzedażowych i ok. 50 zakupowych w miesiącu, które samodzielnie wprowadzam do subiekta, czy mogę w jakiś sposób połączyć się z księgową tak, żeby wysyłać dokumenty online? Jakie stawki płacicie za księgowość miesięcznie? Jak najlepiej rozwiązać problem, żebym generował wszystko w subiekcie, bez zewnętrznych programów. 

 

Z góry dziękuję za wszystkie sugestie!

Link to postu

Subiekt umożliwia eksportowanie dokumentów do m.in. programów księgowych.

obraz.png.c41470b1ce6c839e2b446d56adee158c.png

Tak utworzone paczki (XML lub EDI++) z wybranych okresów można łatwo przekazywać do dowolnych innych programów księgowych zakładając, że są one na tyle dobre, że potrafią takie pliki zaimportować.

 

Paczki takie można przekazywać do własnej księgowości lub do biur rachunkowych obsługujących firmę (co jest oczywiście tańsze niż zatrudnienie własnej księgowej).

 

Jeżeli chodzi o rozwiązania InsERTu, to do takich rzeczy jest Rachmistrz nexo (i Rewizor przy pełnej) i gorąco polecam się na niego przerzucić jeżeli prowadzi się własną księgowość (a nie wysyła do biura). Programy nexo można ze sobą sprzężać i pracować na jednej bazie danych, co ułatwia pracę.

 

W przypadku wysyłania do biur rachunkowych to tak jak mówiłem - XML i EDI++ - każde szanujące się biuro rachunkowe będzie miało program, który te formaty będzie potrafił zaimportować.

 

Jeżeli chodzi o podział obowiązków - opisywać faktury ogólnie może osoba wystawiająca, a cokolwiek dalej to już robota księgowości.

Edytowane przez Ernest Sadowski
  • Lubię to 1
Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...