Skocz do zawartości

Problem przy wystawianiu aukcji

Polecane posty

Przed chwilą, Kuba Karpowicz napisał:

Nie prościej w EN po prostu zaimportować prosto z Allegro?

Może i tak, ale to zależy ile masz paczek. Jak kilka, to pewnie nie problem. Ale -dziesiąt, to zajmie trochę cennego czasu... No i potem ew. nr paczek trzeba kopiować do sello by wysłać powiadomienie... Każdemu będzie co innego odpowiadało zapewne...

Link to postu
2 minuty temu, MARCIN e-kupowanie.pl napisał:

Może i tak, ale to zależy ile masz paczek. Jak kilka, to pewnie nie problem. Ale -dziesiąt, to zajmie trochę cennego czasu... No i potem ew. nr paczek trzeba kopiować do sello by wysłać powiadomienie... Każdemu będzie co innego odpowiadało zapewne...

Jasne, też w sumie o tym pomyślałem ;-).
Wysyłam tylko przy poleconych, przy Pocztex Kurier48 Poczta sama wysyła maila albo sms.

Link to postu
17 godzin temu, Bartosz Rosa napisał:

To jak w takim razie generowane są opisy aukcji?

Opisy generowane są przez szablon który zawiera Pola własne.

Gdzie do każdego towaru wygenerowane są w html ( zgodnie z  tym co allegro lubi ).

i Tak jak mówiłem przy pojedynczej aukcji wszystko działa a przy wystawianiu masowym nie do konca działa jakieś czyszczenie html

 

Link to postu
32 minuty temu, Bartosz Rosa napisał:

W 1.26 będą kolejne poprawki czyszczenia HTML, które dorobiliśmy na podstawie podesłanych przez Was kodów źródłowych towaru.

Ok , ale obecnie mam zablokowane masowe działania - czy jesteś w stanie jakoś pomóc - ewentualnie czy mogę coś podesłac byś to Posprawdzał by przy wersji 1.26 u mnie też zadziałało?

Link to postu
Dnia 20.03.2018 o 11:08, Marcin Dudek napisał:

"
W tabeli it_Item mamy w tej chwili ponad 17 tysięcy indeksów.

Część z nich jest tworzona w sello a część  z nich zasilamy z naszej głównej bazy danych (it_id, it_Symbol, it_Stock, it_Price)

problem w tym że kolumna it_descr dla wielu indeksów nie jest uzupełniona."

Nasepnie  wystawiamy aukcje przez szablony w których poprzez pola własne są zapisane teksty -  wypunktowania etc.

I jeśli chcę wystawic 30 aukcji gdzie to mam uzupełnione - wybieram odpowiedni szablon do kategorii etc z odpowiednim szablonem opisu i wystawiam

Gdy tak zrobię pojawia się bład HTML. 

Gdy kliknę w aukcje przygotowaną i jeszcze raz kliknę wstaw opis z szablonu - tego samego . Wszystko działa. - tą aukcje ręcznie kliknietą mogę wystawic. 

 

Link to postu

Rozumiem. W zasadzie trzeba by się przyjrzeć tym opisom wygenerowanych aukcji, co jest w nich źle. Na część problemów poprawki znajdą się w 1.26 - istnieje zatem duża szansa, że te opisy również zaczną działać. Jeśli pojawi się inna klasa problemów, które nie są obsłużone to będziemy wtedy prosić o podesłanie danych do odtworzenia problemu.

Link to postu
  • 1 miesiąc temu...

Niestety nic nie pomogło , zainstalowałem wersje 1.26 i niestety nic  ciągle image.png.88e55454d33d2c2dd8ce4a26a4e9a746.png

Przez to nie mogę edytować- najgorsze jest to że to już się powtarza od xx dni .

Przypominam również że jeśli wystawię aukcje ręcznie  a nie masowo za pomocą opisu to działa wszystko ale jednak gdy robię to masowo to cały czas problem z html.

Tak samo z zmianą opisu -  nie jestem w stanie zmienić opisów na nowe ze względu na występujący błąd.  

 

Proszę o naprawę tego bo uniemożliwia to praktycznie wystawianie nowych aukcji . 

 

Link to postu

Nie jesteśmy w stanie tego poprawić bez informacji co jest uszkodzone. To nie jest na zasadzie, że funkcja nie działa, tylko zachodzą pewne zmiany w opisie, który jest generowany z wielu różnych źródeł danych, konwertowany z HTMLa, czyszczony i w efekcie powstaje kod, który nie jest akceptowany przez Allegro. Dlatego proszę podsyłać do nas takie niedziałające opisy, zmiany itp żebyśmy mieli szansę usprawnić algorytm czyszczący.

Część usprawnień była już w 1.26, kolejna porcja poprawek adresujących konkretne zgłoszone do nas problemy będzie w 1.26.1.

W przypadku problemów z aktualizacją opisu proszę podsyłać zapytania SQL z tego wątku:

 

Link to postu
  • 2 miesiące temu...
  • 2 tygodnie później...

Czy jest jakaś opcja wydłużenia czasu oczekiwania Sello na odpowiedź z Allegro o stanie wystawianej aukcji? Pytam, bo mam problem z aukcjami z dużą ilością zdjęć, ich wystawienie często kończy się błędem o upłynięciu limitu czasu, aukcja taka zostaje w przygotowanych chociaż w allegro się pojawia, przy kolejnych próbach w końcu się wystawia co skutkuje zdublowaniem aukcji trwających i co gorsza podwójnym pobieraniem ofert. Niestety na raz wychodzi po kilka tysięcy aukcji (średnio jedna na 2 minuty, nie planowane ani w sello ani w allegro) i trudno to wychwycić. Sello 1.28.1, pełny SQL, baza ok 65GB

Link to postu
2 godziny temu, Mitsuri napisał:

Czy jest jakaś opcja wydłużenia czasu oczekiwania Sello na odpowiedź z Allegro o stanie wystawianej aukcji? Pytam, bo mam problem z aukcjami z dużą ilością zdjęć, ich wystawienie często kończy się błędem o upłynięciu limitu czasu, aukcja taka zostaje w przygotowanych chociaż w allegro się pojawia, przy kolejnych próbach w końcu się wystawia co skutkuje zdublowaniem aukcji trwających i co gorsza podwójnym pobieraniem ofert. Niestety na raz wychodzi po kilka tysięcy aukcji (średnio jedna na 2 minuty, nie planowane ani w sello ani w allegro) i trudno to wychwycić. Sello 1.28.1, pełny SQL, baza ok 65GB

 

Czy opcja odbierania  danych z pełnymi danymi nie rozwiązuje problemu? 

Link to postu
  • 5 tygodni później...

Witam,

jestem nowym użytkownikiem Sello i przepraszam jeśli moje pytanie wyda się trywialne ale czytam forum od kilku godzin i nie udało mi się znaleźć odpowiedzi.


Utworzyłem szablon aukcji w którym jest ostatnia zakładka - parametry specyficzne. Kluczowym parametrem jest rozmiar który dla każdej aukcji będzie inny.
Na ten moment wygląda na to że będę musiał dla każdej aukcji wybierać rozmiar ręcznie? Czy istnieje sposób aby zmusić sello do pobierania rozmiaru konkretnego towaru np z pola własnego towaru lub innego parametru w kartotece towarowej ?

 

Z góry dziękuję za odpowiedz

Link to postu
1 minutę temu, Mateusz D. napisał:

Witam,

jestem nowym użytkownikiem Sello i przepraszam jeśli moje pytanie wyda się trywialne ale czytam forum od kilku godzin i nie udało mi się znaleźć odpowiedzi.


Utworzyłem szablon aukcji w którym jest ostatnia zakładka - parametry specyficzne. Kluczowym parametrem jest rozmiar który dla każdej aukcji będzie inny.
Na ten moment wygląda na to że będę musiał dla każdej aukcji wybierać rozmiar ręcznie? Czy istnieje sposób aby zmusić sello do pobierania rozmiaru konkretnego towaru np z pola własnego towaru lub innego parametru w kartotece towarowej ?

 

Z góry dziękuję za odpowiedz

Masz rację, obecnie rozmiar należy wybrać ręcznie - jeśli masz 1 szablon. Możesz również stworzyć kilka szablonów aukcji, po 1 na każdy rozmiar. Wtedy podpinasz do towarów (jeśli masz je rozdzielone na rozmiary) lub przy wystawianiu z TOWARÓW wystawiasz ze wszystkich szablonów jednocześnie.

SPECYFICZNE w polu własnym towaru to zadanie dla ST, mają to w planach.

  • Dziękuję 1
Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...