Skocz do zawartości

Problem przy wystawianiu aukcji

Polecane posty

Witam,

 

Mam problem z wystawieniem aukcji w kategorii Zdrowie > Zdrowie, medycyna > Urządzenia > Pozostałe (122589).

 

Gdy klikam sprawdź opłaty dostaje komunikat:

 

"Nie podano parametru wymaganego dla wybranej kategorii. Stan - fid: 22023

Nieprawidłowa wartość parametru: (nie można odczytać nazwy pola)"

 

Wykonałem już synchronizacje parametrów z opcją wymuszenia i nic nie pomogło.

Link to postu

Wejdź w zakładkę Specyficzne problemowej aukcji, sprawdź, czy wszystko OK, a następnie koniecznie zapisz zmiany, nawet jeśli żadnych nie wykonałeś.  Powinno pomóc, oczywiście jeśli będą wypełnione wszystkie wymagane parametry, w tym Stan.

 

BartKu - przenieś może któryś z archiwalnych wątków w tym temacie do Komunikatów lub dodaj odpowiednią informację do FAQ - może to nieco zmniejszy liczbę pojawiających się pytań tego typu, a 10 raz to samo nie bardzo się już chce odpisywać...

Link to postu
  • 2 miesiące temu...

Mi się podobna rzecz zrobiła i nie mogę wystawić aukcji w kategorii:

Komputery > Akcesoria (Laptop, PC) > Zasilacze do laptopów

 

Otóż allegro wprowadziło tam parametr "PRODUCENT". Niestety po synchronizacji parametrów (z wymuszeniem) dalej NIE MA TAKIEGO pola na aukcji w sello w zakładce "Specyficzne". Nawet jak ponownie wybiorę kategorię w zakładce "Podstawowe".

 

Jak nie ma pola to logiczne, że nic nie mogę wybrać i logiczne, że allegro zwróci błąd...

 

PS. W programie konkurencyjnym (który dalej używamy) pojawia mi się:

Stan, waga, napięcie wyjściowe, moc zasilacza i producent...

 

PS2. Sello zaktualizowane do najnowszej wersji, pobrane kategorie z wymuszeniem.

 


 

 

Sprawa się rozwiązała sama (albo coś naprawiliście hehe). Dzisiaj rano Sello aktualizowało się przez ponad 1h (cholewcia... można umrzeć przy tym) i po tym pojawiły się dodatkowe opcje w zakładce "Specyficzne".

 

 

 

;)

Link to postu

My nie mamy takiej mocy aby zmieniać cokolwiek na komputerach użytkowników zdalnie :). Po prostu Allegro aktualizując/dodając nowe atrybuty specyficzne nie zawsze je wszędzie doda (jest o tym mowa co kilka dni na forum Allegro), czasami też pomimo zmiany wersji nadal pobierane są stare parametry. Z tego powodu dodaliśmy opcję wymuszenia, która ignoruje fakt czy jest aktualna wersja parametrów czy nie i pobiera je wszystkie na nowo.

 

 

Link to postu
  • 1 miesiąc temu...

Ja mam kilka problemów dotyczących wystawiania aukcji. Już czuję, że jak tylko uda mi się je wystawić, to będę miała nowe problemy  ::)

 

ale do rzeczy:

stworzyłam szablon aukcji i szablon opisów.

W szablonie aukcji w okienku "podstawowe - tytuł" wpisałam tak [towar::symbol]LANDROVER.

Uznałam, że z Subiekta pociągnie się symbol towaru, a marka LANDROVER wpisana ręcznie posłuży klientom Allegro do wyszukiwania. To był mój pomysł jak prosto i szybko sprawić, żeby słowo LANDROVER znalazło się w nazwie aukcji.

 

Nawet chwilę podziwiałam swój spryt.

 

A potem Sello pokazało rogi i szablon zaczął żyć swoim życiem. Kliknęłam na "wybierz towar" i w miejscu "podstawowe -tytuł" wjechała nazwa towaru zaczerpnięta z Subiekta, symbol towaru całkiem wcięło i już.

 

Druga rzecz - ilość sztuk na magazynie: pokazuje -2 szt (obojetnie ile jest faktycznie)

 

Męczę się tak już od paru tygodni, mój sprzedawca interweniował już kilka razy bezskutecznie

Link to postu

Musimy to sprawdzić, ale wydaje mi się, że symbol powinien działać w tytule. Proszę spróbować kliknąć w okno tytułu (ustawić kursor w odpowiednim miejscu) a następnie wybrać odpowiedni tag z listy klikając na niego dwa razy. Być może ważna jest tam wielkość liter.

 

Druga sprawa, proszę utworzyć aukcje z modułu towarów, wybierając na towarze opcję wystaw z szablonu. Nie mam teraz jak sprawdzić, ale wczytywanie towaru do aukcji prawdopodobnie zastąpi tytuł aukcji.

 

Co do liczby sztuk na magazynie, to potrzebujemy więcej szczegółów: gdzie jest widoczna ta liczba, czy przy jednym czy przy wszystkich towarach? Pomocny byłby zrzut ekranu.

Link to postu

Ja dzisiaj na próbę chciałam wystawić aukcję (bluzkę) bo dopiero zaczynam przygodę z subiektem powiązanym z sello. Sello ściągnęło mi aukcję ale jak uzupełniłam wszystkie wymagane pola w tym parametry i zaznaczyłam wystawienie aukcji o wyznaczonym czasie i chciałam sprawdzić poprzez link na dole "sprawdź opłaty za tę aukcję" to wyskakuje mi informacja "Nie pobrano parametru dla wybranej kategorii długość rękawa - fid:22400

Nieprawidłowa wartość parametru (nie można odczytać nazwy pola) " Jeśli chodzi o długość rękawa to nie mogłam tego odnaleźć ( nie było w ogóle takiego parametru)  i jak kliknęłam ok to się zapisała do wystawienia, kliknęłam na gotowość aukcji do wystawienia i się nie wystawiła do allegro... A znowu z subiekta do sklepu oscgold się wystawiła ale bez zdjęcia...???? :(

Link to postu

Witam, mam narazie próbna wersję sello niestety pojawia się problem przy wystawianiu aukcji część została na allegro a część została, a gdy klikam "sprawdź opłaty za aukcje" wszystko jest ok. Kolejna sprawa to czy można edytować aukcje w sello bo narazie na wersji testowej mogę tylko wystawiać i nic poza tym i ciekawi mnie czy w jakiś sposób można przecenić wszystkie swoje aukcje na allegro przez ten program bez konfiguracji go z innym np subiekt gt. pozdrawiam i dziekuje za odp.

Link to postu

Czy aukcje, które pozostały mają zaznaczoną opcję Gotowa do wystawienia w serwisie? Czy aukcje nie zostały zaplanowane do wystawienia w przyszłości?

 

Wersje testowa Sello nie jest niczym ograniczona w stosunku do wersji normalnej (darmowa jest licencja na 30 dni, program jest w pełni funkcjonalny).

 

Edycji aukcji trwających na serwisie w Sello jeszcze nie ma.

Link to postu
  • 1 miesiąc temu...

Mam kilka poważnych problemów przy wystawianiu aukcji. Program nie wystawia aukcji z przesyłką kurierską 0zł (wysyłam tylko kurierem) więc nie wiem czy problem występuje przy poczcie. Tzn wystawia ale nie ma opcji wysyłki za 0zł w aukcji na allegro. Jeżeli wystawię za 0zł z wpłata na konto i 15 zł za pobraniem to będzie w aukcji tylko ta opcja za pobraniem.

Druga sprawa nie wystawia aukcji w której trzeba podać wybierając kategorię dodatkowo np. producenta. Wystawiam np suszarkę i powinienem podać producenta np. Philips. Przeniesione aukcje do ponownego wystawienia też się nie wystawiają.

 

Teraz jeszcze jedna sprawa czy za każdym razem trzeba podawać (co jest bezsensowne) opcje w zbiorczych zmianach, takich jak lokalizacja, kod pocztowy i kraj. Czy program nie powinien pobierać tych danych domyślnie z ustawień w programie. Inne dane też można by ustawić domyślnie a nie klepać je za każdym razem.

 

Link to postu

1. sprawdzimy

2. nie bardzo rozumiem co się dzieje w tej sytuacji, czy aukcja się nie wystawia na serwis i pojawia się jakiś błąd w raporcie? Jeśli tak to jaki?

3. Program nie pobiera tych danych z danych domyślnych, natomiast powielając aukcje trwające lub zakończone te dane się przenoszą - chyba, że ich tam nie ma.

Link to postu

2. nie bardzo rozumiem co się dzieje w tej sytuacji, czy aukcja się nie wystawia na serwis i pojawia się jakiś błąd w raporcie? Jeśli tak to jaki?

 

Aukcje nie wystawiają się, podaje błąd i informację o braku producenta (ale tu jest dziwna sprawa bo dziś mi się udało)

 

3. Program nie pobiera tych danych z danych domyślnych, natomiast powielając aukcje trwające lub zakończone te dane się przenoszą - chyba, że ich tam nie ma.

 

No właśnie jest taki problem że się nie powielają i muszę za każdym razem przy wystawianiu wpisywać wszystkie parametry tj. kod pocztowy, numer konta , czas wysyłki, odbiór osobisty.

Link to postu

To raczej jest nie możliwe. Pobieram aukcje z aukcji już wystawionych do ponownego wystawienia. Na pewno te wszystkie dane tam są lub były. Sprawdzę to jeszcze dokładniej.

Jeszcze jedna sprawa dość denerwująca. Wszystkie nasze aukcję miały nie limitowaną ilość paczek za tą samą kwotę. Teraz program domyślnie pozmieniał w każdej aukcji na jedną sztukę w paczce. Co zwielokrotnia sumę wysyłki.

Link to postu

Witam,

 

u mnie zaistniał następujący problem. Pracując w firmie na komputerze służbowym sello działa bez zarzutu. Zaistniała potrzeba dodatkowej pracy w domu. I tu sie pojawił problem. Zainstalowałam wersję Sello ze stronki. Zalogowałam się. Wszelkie niezbedne mi do pracy dane pobrano. Jednak w momencie kiedy przygotowałam sobie kilka aukcji i ustawionym konkretnym czasem to po upływie aukcji nie wysłano. W raporcie nie pojawił się błąd. Praktycznie rzaden komunikat. Gdybym nie czeała (sprawdzała) czy poszło żyłabym w nieświadomości że zaplanowane aukcje są już w trwających.

Link to postu

Aby Sello wysyłało aukcje w zaplanowanym czasie konieczne jest włączenie tej opcji w parametrach wysyłania i odbierania "Wysyłaj aukcje w wyznaczonym terminie" oraz podać czas graniczny przez jaki Sello będzie próbowało wysyłać te aukcje (może się zdarzyć, że będą się pobierać w tym czasie parametry, lub będzie trwało pobieranie danych - wtedy wysyłanie musi poczekać w kolejce).

Link to postu

Od wczoraj na jednym z kont nie mogę wystawić aukcji zwykłych. Wymusiłam pobranie parametrów już chyba 5 razy. W raporcie pojawia się taka informacja: Zdalny serwer zwrócił błąd:

Nie podano parametru wymaganego dla wybranej kategorii. (0x80004005)

Nie rozumiem o co chodzi, proszę o wyjaśnienie.

Proszę o pilną odpowiedź, jesteśmy teraz bez aukcji zwykłych!

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...